Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak a kereszténye...

Miért nem tudnak a keresztények érdemben válaszolni a kifogásaimra? LENT

Figyelt kérdés

Egy ideig agnosztikus voltam (nagy bizonytalanságok között gondolkozva, vajon létezik-e Isten vagy sem) De aztán arra jutottam, hogy nem létezik, és egyre erősebbé vált bennem az ellenszenv.

Hiszem, hogy Jézus jó ember volt. Ebben nincsen semmi tagadnivaló. De én az átlagnál érzékenyebb lelkű vagyok, és gyűlölöm az erőszakot. (sohase bántottak, egyszerűen néha olyan, mintha előző életemben valami nagy fájdalmat éltem volna át, (amugy ebben sem hiszek, csak egy hasonlat) és lelkileg összeroppanok, ha valakit szenvedni látok és nem tudok segíteni, legyen állat vagy ember egyaránt)

Ebben a világban, amikor embereket fejeznek le, éheznek, stb. nem tudom felfogni, hogy ha van Isten, ezek hogy mehetnek végbe. Hogy támaszkodhatunk a Bibliára, amelyben Isten egy milliószor annyi embert ölt meg, mint a sátán. Miért nem lép közbe akkor? Miért ilyenre alkotta meg a világot? Igaz, ez a világ még mindig jobb, mint a fejletlen, hiszen a világ úgy lett megalkotva, hogy minden élőlény fájdfalmak fájdalmával haljon meg, vagy azért, mert a táplálékláncban elevenen felfalják, vagy megsebesül és szétszedik elevenen a férgek, vagy csak egyszerűen éhenhal. Az alapvető élet a stresszről szól, a túlélésről, az állandó éberségről, az ölésről (vagy téged ölnek meg). Állat és ember szinten is erről szól, más kérdés, hogy civilizáltak lettünk, és így többségünk szép halállal távozik.

Aztán mindig szóba jön a pokol kérdése. Vajon a krisztusi lelkület mit mond ki? Tényleg csak akkor kerülhetnék oda, ha hittem Istenben, más különben pokolra jutok? Aki tudja, mi az a krisztusi lelkület, azt is tudja, hogy ezek baromságok. Jézus nem akarná, hogy a tűzben égj el, akkor sem, ha nagyon rossz ember vagy. Megbocsátott még az elítélőinek is a kereszten. És akkor egy nem hívő embert a pokolba küldene??

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a placebo és az elme hatása működik. Tök mindegy, hogy kereszténységnek hívod, vagy mondjuk egy bögrében hiszel, a placebo elve alapján mindkettő ugyanolyan hatásos lesz. Ez pszichológiailag bizonyított. Ezért ilyen nehéz véleményem szerint különbséget tenni, hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról.

Bocsi, ha csapongó voltam, de remélem lesz, aki végigolvassa, és érdemben leírja, ő mit gondol.


2015. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

Drága kérdező, Isten valóban nem létezik. Ha mégis van, akkor nem olyan, mint amilyennek a keresztények képzelik.

Pl. minek teremtett volna egy ekkora Világegyetemet, amikor neki az a legfontosabb, hogy a Földön mi történik és hogy jól viselkednek-e az emberek?

Lényegében az egész felesleges, még a Naprendszerünk is túl nagy egy olyan világhoz, amiben ez a központi cél.

2015. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

Óvatosan bánj a tanítókkal, kedves kérdező! Pl. #7-es válasz. Jézus nem kárhztat (János 12.47) ha nem hisz valaki a beszédeinek, de van folytatása az igének is. Maga a beszéd fogja kárhoztatni azokat, akik nem hisznek (János 12.48). Indító kérdéseid alapján nem Isten abszolút igazságát kutatod, hanem a saját "igazságod" szeretnéd ráhúzni Istenre. Vigyázz a hamis tanítókkal (pl. #7-es). Jézusban való hit üdvözít, ennek a hitnek a gyümölcse a cselekedet, amit leírt a hetes. Nem a cselekedetek üdvözítenek tehát, hanem Jézusban való hit.

János

3,18 A ki hiszen [vers 36. rész 5,24.6,40.47.20,21.] ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


Csakhogy ez nem olyan hit, hogy akkor elhisszük, hogy van Jézus és akkor kész, akár gonoszt is cselekedhetünk. A Jézusban való hit megtermi a gyümölcsöket, amiket #7-es felsorolt. Olvasd el Jakab levelét, főleg a második fejezetet, erről beszél.

A probléma az, hogy ebben a világban mindenki tanító akar lenni, de úgy, hogy nem tanulja az abszolút igazságot, hanem a saját relatív igazságát tanítja.Ez olyan, minha egy kisiskolás elsős beülne egy matekórára és utána ő akarná tanítani minden gyereknek a matematika mélységeit.

A Biblia tökéletes, igaz és Isten abszolút igazságának kijelentése. Tanulni kell tehát, de csak Jézusban való hittel. Isten igazságának belátásához a kulcs a Jézusban való hit.

2015. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

Nem lehet így vitázni, hogy a Bibliát valaki 100%os forrásnak veszi. Akkor Te nyertél.

Az én szememben a Biblia akár lehetne egy Twilight könyv is, ugyanúgy emberek írták, és a vakítástól kezdve az ölésig, minden előfordul benne. A Bibliai dolgokat ne a Bibliával magyarázzuk meg, mert az kicsit furcsán jön ki. A való életből vizsgáljuk meg, objektívan. Példaértékű-e az az Isten, aki több millió embert öl meg, mint egy gonosz ember, aki 4-et?

Ha eltekintünk a Bibliától, a normál erkölcsökre támaszkodva a vallás összeomlik.

2015. szept. 20. 09:03
 24/55 A kérdező kommentje:
Bocsi, Isten helyett írhattam volna embert is* Egy jó ember, aki több millió embert megöl és egy rossz ember, aki 4-et. Akkor ki a rossz? Ne Bibliával magyarázzuk, hanem valós, emberi értékrenddel, erkölccsel.
2015. szept. 20. 09:04
 25/55 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem inkább tedd fel magadnak a kérdést, hogy érdemes-e olyan emberekkel vitatkozni, akik nem látnak túl a saját könyvükön és azt fogadják el abszolútumnak.


Mintha egy náci Mein Kampf-idézetekkel próbálná igazolni, hogy Hitlernek igaza volt. Persze, hogy Hitlernek igaza van egy olyan könyv szerint, amit saját maga diktált le. Érdekes is lenne, ha nem lenne igaza. :D

2015. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy meg sokan tudnának érdemben válaszolni a kérdéseidre, de az a baj, hogy sokszor dobjuk el az igazságot, mert az nem felel meg a mi relatív igazunknak. Inkább olyasvalakiknek a válaszait várjuk, akik olyanokat válaszolnak, ami tetszik nekünk, de ez nem az igazságkeresése, ez özigazolás. 2 Timóteus 4.3-4. A fő kérdésedből is látszi ez. Azt kérdezed, hogy mért nem tudnak válaszolni érdemben, pedig azt kellene magadtól megkérdezni, hogy tuti nem válaszoltak valaha igazságot, azt, amit Isten kinyilatkoztatott? Hit által üdvözülünk, a hit pedig a nem látott dolgok valósága.

Kérdéseidből is látszik a hamisság keresése, igazolása, de később le is leplezed magad, amikor a placebóról mesélsz. Ott már kifejted a Te igazságodat. Ha nem térsz meg nem változtatod meg a gondolkodásod, maradsz a sátán szolgája és elkárhozol. Ismerd meg az igazságot és az igazság szabaddá tesz téged (János 8.32). Az igazság nem más, mint Jézus Krisztus. Tedd magad ostobává, hogy bölccsé lehess Istenben, írja a Biblia. Azaz felejts el mindent, amit magadnak behazudtál és tanulj magától Jézustól

2015. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. Közben olvasgattam a válaszaid. Tudomásul veszem, amiket mondtál. Honnan gondolod, hogy a Bibliát eldobom és a Te igazságodat fogom magamának tekinteni? Költői kérdés, és mivel írtad, illetve céloztál rá, hogy nem az igazságot keresed, hanem vitatkozni szeretnél, így búcsúzom. Majd jönnek emberek, akik egyetértenek Veled és teljesüla prófécia: Vak vezet világtalant és mindketten a verembe esnek. Majd azt gondolod, hogy nem vagy vak, erre Jézus mondja: mivel azt mondtad, látok, így megmaradnak a bűneid. Mindent megtalálsz a Bibliában.

Jézus Veleteke, Isten áldjon mindenkit!

2015. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

22-es!


"A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon. "


És mi volt az ő beszéde? Szeresd ellenségedet és felebarátodat. Ennyi. Úgy leszel megítélve, ahogy te ítélted meg az embereket. Ha nem ítélsz, nem ítéltetsz. Soroljam?

2015. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

21-es!

Azért, mert a teremtőt a teremtett világból ismerhetjük meg. Ha a teremtése erősen korlátolt, és nem végtelen számunkra, akkor a teremtőt is ekképpen értelmezhetjük. Ha a teremtés végtelen, mennyivel inkább a teremtő?

2015. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 ceri ***** válasza:

Mert a keresztények, nem a tiszta kereszténységet követik. A kereszténység össze lett mosva, be lett szennyezve a judaizmussal. A kereszténység, magasztos, szeretetet valló és hirdető, stb, csupa pozitívum. A judaizmus, kirekesztő, erőszakos, idióta elmebaj. Milyen isten az akinek az elégetett állatok bűze a mennyei öröm? Akkor sem lenne isten, ha a rózsaolaj illatáért lenne úgy oda, de ez meg aztán maga az ocsmány perverzitás. (leviták könyve)

Hallgass bele: [link]

Ilyen istenben persze, hogy nem lehet hinni. Ez nem isteni, hanem legfeljebb egy állati szörnyeteg szintje.

Az ószövetség hemzseg az ilyen beteges, gyilkos, sátáni dolgoktól. Nem véletlen mondta Jézus a zsidóknak, hogy a ti atyátok emberölő.

A helyzet viszont az, hogy Isten nem feltétlenül csak olyan lehet, amilyennek az a beteges lelkületű nép leírta. Jézus atyja biztos nem lehet JHVH. Nem véletlenül beszél Jézus a zsidóknak "Ti atyátok"-ról.

Aki ezeket az égbekiáltó ellentmondásokat nem látja, azokkal nincs mit kezdeni. A tény felfogásukkal és a logikus gondolkodásukkal is óriási bajban vannak.


" ...hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról. "


A placebo hatás bizonyított dolog. A lényege pedig az, hogy pusztán a hit erejével képes valaki anyagi szintű változásokat előidézni a saját szervezetében. Ez bőven túlmutat az orvostudományon és a kémián. A jelenség puszta ténye is cáfolja a materializmust. De tegyük fel, hogy egyes materialista hívőknek ezt nehéz megemészteni, annyit azért mégis elismerhetnének -ha nem lennének totálisan elvakultak- hogy árnyaltabban közelítsék meg a dolgokat, és átgondolják a nézeteiket. A jelenséget állatkísérletekkel is bizonyították, tehát szó sem lehet semmiféle elfogultságról. Hacsak nem feltételezzük azt a képtelenséget, hogy a kísérleti patkányok idealisták, és ezért szándékosan reagálnak antimaterialista módon.


Tehát végül is a jujdejó-kereszténység istene, illetve a különböző irányzatai, nem az "igaz" isten, ill. a kizárólagos istenfelfogás -legfeljebb itt Európában nekünk ez jutott. Jézus nem őt nevezte atyjának, mert akkor ne a "ti atyátok"-nak nevezné, és nem mondana róla olyan dehonesztálókat, amelyeket, még az agyon kanonizált Bibliában is benne felejtettek.

A keresztények vsz. azért nem tudnak választ adni neked és meggyőzni, mert a "jujdejó" befogadásával érdemben ez lehetetlen dolog. Egyszerűen az ószövetség erkölcstelensége, betegessége és hazugságai kibékíthetetlen ellentétet képez Jézus tanaival.

2015. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!