Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak a kereszténye...

Miért nem tudnak a keresztények érdemben válaszolni a kifogásaimra? LENT

Figyelt kérdés

Egy ideig agnosztikus voltam (nagy bizonytalanságok között gondolkozva, vajon létezik-e Isten vagy sem) De aztán arra jutottam, hogy nem létezik, és egyre erősebbé vált bennem az ellenszenv.

Hiszem, hogy Jézus jó ember volt. Ebben nincsen semmi tagadnivaló. De én az átlagnál érzékenyebb lelkű vagyok, és gyűlölöm az erőszakot. (sohase bántottak, egyszerűen néha olyan, mintha előző életemben valami nagy fájdalmat éltem volna át, (amugy ebben sem hiszek, csak egy hasonlat) és lelkileg összeroppanok, ha valakit szenvedni látok és nem tudok segíteni, legyen állat vagy ember egyaránt)

Ebben a világban, amikor embereket fejeznek le, éheznek, stb. nem tudom felfogni, hogy ha van Isten, ezek hogy mehetnek végbe. Hogy támaszkodhatunk a Bibliára, amelyben Isten egy milliószor annyi embert ölt meg, mint a sátán. Miért nem lép közbe akkor? Miért ilyenre alkotta meg a világot? Igaz, ez a világ még mindig jobb, mint a fejletlen, hiszen a világ úgy lett megalkotva, hogy minden élőlény fájdfalmak fájdalmával haljon meg, vagy azért, mert a táplálékláncban elevenen felfalják, vagy megsebesül és szétszedik elevenen a férgek, vagy csak egyszerűen éhenhal. Az alapvető élet a stresszről szól, a túlélésről, az állandó éberségről, az ölésről (vagy téged ölnek meg). Állat és ember szinten is erről szól, más kérdés, hogy civilizáltak lettünk, és így többségünk szép halállal távozik.

Aztán mindig szóba jön a pokol kérdése. Vajon a krisztusi lelkület mit mond ki? Tényleg csak akkor kerülhetnék oda, ha hittem Istenben, más különben pokolra jutok? Aki tudja, mi az a krisztusi lelkület, azt is tudja, hogy ezek baromságok. Jézus nem akarná, hogy a tűzben égj el, akkor sem, ha nagyon rossz ember vagy. Megbocsátott még az elítélőinek is a kereszten. És akkor egy nem hívő embert a pokolba küldene??

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a placebo és az elme hatása működik. Tök mindegy, hogy kereszténységnek hívod, vagy mondjuk egy bögrében hiszel, a placebo elve alapján mindkettő ugyanolyan hatásos lesz. Ez pszichológiailag bizonyított. Ezért ilyen nehéz véleményem szerint különbséget tenni, hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról.

Bocsi, ha csapongó voltam, de remélem lesz, aki végigolvassa, és érdemben leírja, ő mit gondol.


2015. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hatvan.
2015. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtatok, köszi, gondolkodom rajtuk.
2015. szept. 19. 13:54
 13/55 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nemigazán lehet a felvetésedre mit reagálni, egész egyszerűen azért, mert téveset állítasz. Amire azt írod, hogy "pszichológiailag bizonyított" annak pontosan az ellenkezője bizonyított. Könyvtárnyi szakirodalma is van. (Na igaz, leginkább más nyelveken.)


Szóval ezt az egészet valahogyan újra kéne gondolnod és másképp föltenni a kérdésedet, mert erre egész egyszerűen nem lehet válaszolni.


Olyan mintha azt kérdeznéd, hogy miért esik fölfelé az eső, és csodálkoznál, hogy senki nem magyarázza meg. Hát persze hogy nem, mert az eső lefelé esik :)

2015. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
77%

A szenvedés kérdése elég nehéz kérdés, hogy miért engedi ezt Isten. De az biztos, hogy Istenhez fordulhatunk a szenvedésben vigaszért és segítségért, erőért, meg el is távolodhatunk tőle azt gondolva, hogy igazságtalan velünk. Én amikor 7 éves koromban elestem a biciklivel és vérzett meg fájt kezem-lábam, sírva futottam be a házba anyuhoz, hogy segítsen. Egyáltalán nem gondoltam, hogy anyu az oka a szenvedésemnek. Isten ugyanúgy nem okozója szenvedésnek, de most még ebben a világban vagyunk, ami tökéletlen.

Két fő okát látom a szenvedésnek: a saját bűneink, és mások bűnei miatti következmények. A természeti csapások pl. azért vannak, mert az önözvíz után, amely az emberiség teljes bűnbe süllyedése miatt volt, megváltozott a föld geológiája és légköre. Tehát itt mások bűne miatt isszuk a levet.

Ha nem lenne bűn a világban, amely valószínűleg azért van, mert Isten nem robotokat teremtett, akik nem választhatnak jó és rossz között, sokkal kevesebb szenvedés lenne, de akkor sem lenne az a világ tökéletes, mert Ádám és Éva bűnének isszuk a levét, ez a fizikai testünk az ő bűnük miatt meghal egyszer. Nem vagyunk felelősek az ő bűnükért, csak a sajátunkért, de az ő bűnüknek következményei vannak ránk nézve.

Ha pedig valaki hisz Jézusban, azt is tudnia kell, hogy Isten egy napon véget vet minden szenvedésnek, és azokra, akik ismerik és szeretik őt, örök boldogság vár a mennyországban. Isten sosem ígérte, hogy ebben a világban szenvedés nélkül fogunk élni, sőt azt ígérte a követőinek, hogy "ebben a világban nyomorúságotok van, de bízzatok, én legyőztem a világot!"

2015. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Hát ez az, de mások bűne miatt szenvedjünk, s így jöjjünk a világra...?

Elég igazságtalan!

Isten teremtette a fájdalmat is (mint az egész világot) nem? De mi értelme volt?

2015. szept. 19. 19:16
 16/55 anonim ***** válasza:
0%
Isten kegyetlen ebben a földi életben. Talán azért, hogy halálunk után kegyelmes lehessen.
2015. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Ha fellökök valakit azért, hogy balesetnek tűnjön, és aztán megmenthessem, szuperhős vagyok?
2015. szept. 19. 19:42
 18/55 A kérdező kommentje:
13-as, egyébként a placebo kapcsán mi nem bizonyított?
2015. szept. 19. 19:47
 19/55 anonim ***** válasza:

Úgy rá tudtok csodálkozni dolgokra! :)


Ézsaiás könyve 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!

2015. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
De ha szerinted Jézus élt, akkor hogy tett csodákat, ha nincs Isten?
2015. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!