Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak a kereszténye...

Miért nem tudnak a keresztények érdemben válaszolni a kifogásaimra? LENT

Figyelt kérdés

Egy ideig agnosztikus voltam (nagy bizonytalanságok között gondolkozva, vajon létezik-e Isten vagy sem) De aztán arra jutottam, hogy nem létezik, és egyre erősebbé vált bennem az ellenszenv.

Hiszem, hogy Jézus jó ember volt. Ebben nincsen semmi tagadnivaló. De én az átlagnál érzékenyebb lelkű vagyok, és gyűlölöm az erőszakot. (sohase bántottak, egyszerűen néha olyan, mintha előző életemben valami nagy fájdalmat éltem volna át, (amugy ebben sem hiszek, csak egy hasonlat) és lelkileg összeroppanok, ha valakit szenvedni látok és nem tudok segíteni, legyen állat vagy ember egyaránt)

Ebben a világban, amikor embereket fejeznek le, éheznek, stb. nem tudom felfogni, hogy ha van Isten, ezek hogy mehetnek végbe. Hogy támaszkodhatunk a Bibliára, amelyben Isten egy milliószor annyi embert ölt meg, mint a sátán. Miért nem lép közbe akkor? Miért ilyenre alkotta meg a világot? Igaz, ez a világ még mindig jobb, mint a fejletlen, hiszen a világ úgy lett megalkotva, hogy minden élőlény fájdfalmak fájdalmával haljon meg, vagy azért, mert a táplálékláncban elevenen felfalják, vagy megsebesül és szétszedik elevenen a férgek, vagy csak egyszerűen éhenhal. Az alapvető élet a stresszről szól, a túlélésről, az állandó éberségről, az ölésről (vagy téged ölnek meg). Állat és ember szinten is erről szól, más kérdés, hogy civilizáltak lettünk, és így többségünk szép halállal távozik.

Aztán mindig szóba jön a pokol kérdése. Vajon a krisztusi lelkület mit mond ki? Tényleg csak akkor kerülhetnék oda, ha hittem Istenben, más különben pokolra jutok? Aki tudja, mi az a krisztusi lelkület, azt is tudja, hogy ezek baromságok. Jézus nem akarná, hogy a tűzben égj el, akkor sem, ha nagyon rossz ember vagy. Megbocsátott még az elítélőinek is a kereszten. És akkor egy nem hívő embert a pokolba küldene??

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a placebo és az elme hatása működik. Tök mindegy, hogy kereszténységnek hívod, vagy mondjuk egy bögrében hiszel, a placebo elve alapján mindkettő ugyanolyan hatásos lesz. Ez pszichológiailag bizonyított. Ezért ilyen nehéz véleményem szerint különbséget tenni, hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról.

Bocsi, ha csapongó voltam, de remélem lesz, aki végigolvassa, és érdemben leírja, ő mit gondol.


2015. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászóló körülbelül összefoglalta az ellenvetéseimet.

Sajnálom, hogy néhányan a hozzászólók közül, akik valószínűleg hívők vagytok, valami Bibliás idézetet a fejemhez vágtatok, és azzal sértődötten távoztatok.

A valóságban is ugyanez a helyzet a keresztényekkel, amikor csupán választ szeretnék kapni a kérdéseimre, de ők ezt provokálásnak veszik, és inkább felfüggesztik a vitát. Meggyőzhető vagyok még mindig, és igen, a saját igazságom keresem, nem értem, miért kellene elfogadnom valakinek egy az egyben az igazságát.

Az én szememben az ölés rossz. (ezért elítélendő vagyok?) A szenvedés is rossz. Isten több millió embert ölt meg. Most egyszerű emberi erkölccsel nézve, ha nem a Bibliával magyaráztok egy bibliai idézetet, erre milyen mentség lehet? Nem provokáció ez, hanem saját érthetetlenségem, és örülnék, ha valaki erre elfogadható magyarázatot adna nekem.

2015. szept. 20. 10:29
 32/55 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros a probléma számomra.

Hiszed, hogy Jézus jó ember volt. Akkor hiszed ugye azt is, hogy egy jó ember nem hazudik, ugye?

No, most ez a "jó ember", akit Jézusnak hívtak azt mondta, hogy

"Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát? Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya pedig bennem lakozva viszi végbe az ő cselekedeteit. Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek.”

Jézus azért jött el közénk, hogy megmutassa nekünk, hogy milyen az Isten. Isten nem elítélni akarta a világot, hanem megváltani minket.


És még valami a szenvedésről: a szenvedés az élet része. Maga Jézus sem mentesült tőle, bár mint Isten, megtehette volna. De ő ezt önként vállalta. ÉS ez az, amiért azt mondhatjuk, hogy a szenvedés nem hiábavaló. Isten ott van velünk a szenvedésben. Az élet nem úgy működik, mint az italautomata, hogy bedobom a pénzt és kijön a kóla, amit kiválasztok...

2015. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Es akkor ha en nem hiszek Istenben, akkor nem lehet jo ember egy kereszteny ember mert o hisz? :)

Ne legyunk nevetsegesek. Attol mert Jezus hitt Istenben vagy az apjaban/sajat magaban teljesen lenyegtelen abbol a szempontbol, hogy szelidsegre es megbocsatasra, kegyelemre es alazatossagra tanitotta az embereket.

De nyilvan ha en nem hiszek Istenben, Jezust egy rossz embernek kell tartanom .. azert durva dolgokat mondtok.

2015. szept. 20. 20:45
 34/55 A kérdező kommentje:
Tehat Jézust rossz embernek kellene tartanom mert nem hiszek Istenben es ugyanigy az osszes kereszteny embert is? Ketszamjegyu IQra nem ereszkedek le, kerlek ne irj tobbet a kerdesemhez, ha ebben nem latod a mondandomat..
2015. szept. 20. 20:48
 35/55 ceri ***** válasza:

Kérdező!

A megoldás az, amennyiben elfogadod Jézus tanait, hogy nem fogadod el az ószövetség Jehova nevű istenét - tehát azt az állítólagos istent, akit Jézus a zsidóknak a "ti atyátok"-nak nevez. Ilyen egyszerű az egész. Más megoldás nem létezik, ha te is ellentmondásosnak látod a JHVH-i és a jézusi tanokat. Legfeljebb még azt teheted, hogy egyiket sem fogadod el, és nem foglalkozol vallási dolgokkal.

2015. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a beszélgetést, így nem tudom, hogy amit írok, az már le lett e írva, vagy sem. Pontokba szedem, hogy könnyebben tudj rá reagálni, mert a hosszú litániától kiver a frász, értelmezze, aki tudja:

1. Nem Isten vetette el az embert, hanem fordítva van, mai napig. Ő megteremtett minket, boldog életet szánna nekünk, de mi vagyunk azok, akik kikerüljük, ahogy te is most, mert ahelyett, hogy őt kérdeznéd, emberien okoskodsz. Nem sértésnek szánom, hanem ez tény. Amíg én is a saját tapasztalataim és gondolataim útján akartam megérteni mindent, addig messze voltam tőle. Ő keresett, és én igent mondtam. Vannak kérdéseim, de imában felteszem és megkapom rájuk a választ, ez ennyire egyszerű. Attól, mert te nem értesz valamit, nem azt jelenti, hogy nem is létezik.


2. Sosem értettem, hogy miért ragadnak le az emberek a testi halálnál. Ha igaz Jézus, akkor igaz az is, hogy van tovább. Van, aki halál után kapja meg azt, ami jár neki. Egy hívő és egy nem hívő szenvedése nem azonos, mert aki befogadta Krisztust, az még szűkölködésnél is képes meglátni azt, amije van, de aki telhetetlen, az a sok pénz mellett is boldogtalan. Aki Istenhez tartozik és meghal, az ott van vele, és boldog. Aki elutasította, pedig Krisztus azért jött, hogy minden ember meg legyen mentve, az nem lehet Istennél, ez egy kizáró ok. Magyarul: ha engem megvet a gyerekem és nem akar semmiféleképpen, mert elhisz rólam ezt-azt-amazt és a szíve teljesen elfordul, akkor én az életemet is adhatom érte, neki nem fog kelleni az az áldozat és semmibe fogja venni.


3. JHVH maga Jézus. Ez egyértelmű a Bibliából, itt az oldalon már sokszor meg lett mutatva. Azt írjátok, hogy kegyetlen. Én azt olvasom a Bibliából, hogy voltak népek, ahol a gyermekáldozat mindennapos volt, de ahogy kiirtotta őket, máris szenté lettek avatva. Én azt mondom, hogy jó dolog az, ha valaki minden embert jónak feltételez, de én azért örülök, hogy nem éltem abban a korban. Pl. mikor a király lányát áldozta fel, hogy nyerjen... brrrr....


4. Szokták felhozni az egyiptomi gyerekek esetét, de szeretnek elfeledkezni az előzményekről: mit tettek a 2 éven aluli héber gyerekekkel az egyiptomiak? Mindet megölték... ez borzalmas, nem? Ha a te gyereked ott lett volna közöttük, akkor is ilyen vehemensen mennél Isten ellen, ha bosszút áll? De milyen bosszú volt az? Előtte 9 lehetőséget adott arra, hogy ne kelljen ezt megtennie, de a fáraó fene nagy gőgjében nem élt vele.


5. Mélyen hiszem, hogy mindenki ott van, ahová a szíve szerint való. Nem a cselekedetek számítanak, hanem a szív és ezt te is tudod. Amikor megindul valakin a szíved kérdező, akkor jusson eszedbe az, hogy van, aki még szórakozik is másnak a nyomorán és szerinted igazságos lenne, ha mondjuk az az ember minden nap tenne valami jót, de közben meg magában röhög a szenvedőkön? Szerintem nem.


6. A pokolra az jut, aki nem kér Istenből. Nem Isten küldi őt oda, hanem az ember saját magát, mert elutasít mindent és a végén már lelkiismerete sincs. És ha nem kell neki Isten, akkor miért kellene mellette lennie örökké?

2015. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

Van egy tök jó példám:

egy ismerős eladó volt. Fiatal, kedvesnek tűnő lány. Bement a boltba egy család, ő pedig kedvesen, udvariasan kiszolgálta őket, a gyerekekkel bájolgott, az ember azt hinné, hogy milyen kis tünemény.

De mikor nem hallotta a vásárló ezt a hölgyet, akkor röhögve mondta, hogy "na, a kis büdös fattyaknak lesz cipő télire, hogy rohadna le a lábukról".


Hát ilyen ez a képmutatás... Isten pontosan tudja, hogy kiben mi lakozik. Vagy ki.

2015. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Nem kaptam valaszt, de azert koszi utolso.Szerintem butasagokat irsz, nem sertesnek szanom.

Eloszor is gyermekgyilkossag a legnagyobb bun, nem hiszem ezt meg lehet magyarazni :)))

Nem a cselekedet teszi az embert hanem a sziv?? Ha van cselekedet van sziv is de attol mert a szived tudja mi a jo de nem cselekszel, semmi vagy :)


Miert kell elhinnem hogy Isten letezik, ahhoz, hogy a mennyorszagba kkerulhesek? Ha ugy elem az eletem hogy masoknak segitek jot teszek jo ember vagyok stb... Isten hiusagad ez nem elegiti ki? Mi a lenyeg hogy jot tegyek vagy hogy Isten neveben tegyek jot? Sztem Isten neve ebben a mondatban erosen lenyegtelen.

Ha létezik pokol azt ki teremtette ha nem az Úr? Es miert nem latta elore hogy mi lesz es miert nem lep kozbe?

Ezek egyszeru kerdesek, de eleg ha a gyilkossagot megmagyarazzatok, ami az elso fobun, es akkor reszemrol lezarom.

2015. szept. 21. 16:31
 39/55 anonim ***** válasza:
Adtam választ, de te annyira keresed a kifogást és annyira lázadsz, hogy nem is akarod érteni, a butaság pedig a te fejedben van. Minden ember az ő teremtménye,vedd tudomásul. Ha ő azt akarja, hogy vele legyenek, mondjuk az egyiptomi gyerekek, akkor ott lesznek. A gyermek ajándék, ezt is vedd tudomásul és ő visszavette ezt az ajándékot akkor és ott. Mondom, hogy le vagy ragadva a földi életnél és nem is akarsz tovább látni.Mit fáj az neked, hogy azok a gyerekek már ott vannak vele, ahol nincs több szenvedés? Volt lehetőség öket a földön tartani, mégsem tették! Ma is sorra ölik legálisan az emberek a kicsiket,foglalkozz inkább ezzel!
2015. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

ceri!


"A megoldás az, amennyiben elfogadod Jézus tanait, hogy nem fogadod el az ószövetség Jehova nevű istenét - tehát azt az állítólagos istent, akit Jézus a zsidóknak a "ti atyátok"-nak nevez."


Ne ferdíts, Jézus ott nem Jehovát nevezte a zsidók atyjának, hanem az Ördögöt. Azzal pedig, hogy elfofadod Jézus tanait, az Ószövetség Istenét, Jehovát is el kell fogadnod, mivel Ő az Atyja, aki küldte Őt.


Az Ószövetség pedig egyáltalán nem ellentmondásos az Újszövetséggel, csak annak, aki nem ismeri a Bibliát.

2015. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!