Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen szabad akarat az, ami...

Milyen szabad akarat az, ami már az ember születése előtt milliárd évekkel eldőlt? Hiszen Isten már a teremtés pillanatában tudott minden egyes jövőbeli döntésünkről.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/112 anonim ***** válasza:
45%

"Nem, a juhász is azt mondhatja, hogy az én juhaim, mivel azokkal a juhokkal foglalkozik. A szomszéd juhász juhai meg a szomszédhoz tartoznak, az ő juhai, de szintén nem ő birtokolja őket, csupán figyel rájuk. "

Akiről beszélsz, az a béres, ebben a témában. Jézus úgy pásztor, hogy birtokolja is a juhokat. Birtoklás + vezetés


10,11 Én vagyok a jó [Ésa. 40,11. Ezék. 34,23.37,24.] pásztor: a jó pásztor [1 Ján. 3,16.] életét adja a juhokért.


10,12 A béres pedig és a ki nem pásztor, a kinek a juhok nem tulajdonai, látja a farkast jőni, és elhagyja a juhokat, és elfut: és a farkas elragadozza azokat, és elszéleszti a juhokat.


10,13 A béres pedig azért fut el, mert béres, és nincs gondja a juhokra.


10,14 Én vagyok a jó pásztor; és ismerem [vers 27.] az enyéimet, és engem is ismernek az enyéim,


10,15 A miként ismer engem az Atya, és én is ismerem az [rész 7,29.] Atyát; és életemet adom a juhokért.


10,16 Más juhaim [Ésa. 49,6. Luk. 2,30-32. Eféz. 2,12.13.] is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor.

2017. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/112 anonim ***** válasza:
28%

"Szánalmas amikor a Biblia hitelességét a Bibliában leírt "minden ige Istentől ihletett" szösszenettel próbálod igazolni. Ez önigazolás, SEMMIT sem ér. "

Nem azzal bizonyította. Tapasztalati kijelentés volt, hogy minden ige Istentől ihletett


"De te is idéztél olyasmit, ami erre utal. Sok ilyen "riogatás" van, google a barátod: "Biblia+kárhozat". Azt hittem ismered a Bibliát."

Ez csak egy tény leírása. Ha nem lenne szabad akarat mindenki üdvözülne


"Nézd, én is Isten teremtménye vagyok, ami bennem van, a logika és a világképem, Isten tervének, teremtésének a megvalósulása. Az én életfám arról szól, hogy merem megkérdőjelezni a 2000 éves dogmákat. A tiéd arról, hogy kapaszkodsz a hitedben, hogy biztos világképet teremts magadnak (nyilván félsz a bizonytalanságtól és az új dolgoktól). Ez így van rendjén. "

A mi szemszögünkből Te vergődsz a saját világképed alapján a Biblia ellen, mert kényelmetlennek találod.


"Nem hiszem, mert ez beavatkozás, korrekció lett volna a részéről. A Teremtő a teremtés felett áll és a teremtett világ tökéletesen a terve szerint dolgozik, így lehet mindentudó és mindenható. Logikátlan lenne külön beavatkoznia. "

Én inkább gyönyörű logikát látok Isten megtestesülésében. Rengeteg infót kaptunk általa + meg is váltott a vérével. így hálás is vagyok a beavatkozásért


"Nincs bűn Isten szemében."

[link]


"Nyilván a magadfajta rettegőnek a pisiszagú szoba szűk falai közül nem marad más, mint a személyeskedés."

Érdekes ...


"

De nem vagy rá képes! Korlátokat állják el az utadat, és csak szűk ösvényeket hagynak neked. Szabadon választhatsz, de csak a rád kényszerített lehetőségek közül. Azaz nincs abszolút értelemben szabad akaratod! "

Kevered a szabad akaratot a mindenhatósággal. HA nem eszel medveszart nem vagy kényszerpályán, hacsak a józan észt nem nevezed annak. Nem értitek a szabad akarat lényegét.


"Ha nem így lenne, akkor most minden itt vitatkozó az én véleményemen lenne, mert szabadon ezt akarom. Na ugye akkor mindenki egyet ért velem és csak zöld kezeket kapok és igenlő válaszokat!


NEEEEM? Akkor nincs szabad akarat!"

Butuska érv ez így. Mindenkinek szabad akarata van, így kapsz piros kezet. Te is írtad, hogy szabadon akartad, max. nem teljesül, de szabadon akartad. Önmagad cáfoltad meg ezzel

2017. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!