Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen szabad akarat az, ami...

Milyen szabad akarat az, ami már az ember születése előtt milliárd évekkel eldőlt? Hiszen Isten már a teremtés pillanatában tudott minden egyes jövőbeli döntésünkről.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:37
 81/112 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos vannak sokan akik e kérdés elolvasása után mosojognak."


Pedig van létjogosultsága a kérdésnek. Ha Isten megítél minket, nekünk viszont tudatlanságban kell élnünk (nem lehetsz biztos az életed során, hogy te a helyes vallás tanait követted-e, hiszen mindegyik azt állítja magáról, hogy az az igaz vallás és az üdvözül, aki ebben hisz, a többi vallás hazugság), akkor lényegben az egész földi élet egy nagy lutri, amiben az örökké való lelked sorsát rizikózod be a "rövidke" életed után következő ítélet miatt (ezért a félelem vallása a kereszténység is).


Ilyen formában az élet egy kegyetlen próbatétel, amin még csak abban sem lehetsz biztos, hogy próbára tesznek és mit kellene tenned ahhoz, hogy megfelelj.

2017. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
25%

"Én nem vagyok semmilyen vallás tagja, nincs szükségem hitre sem ahhoz, hogy ezt a világnézetet fenntartsam."


Köszi a válaszod. Kissé ellentmondásos vagy. Hisz ahogy írod azt is jelenti, hogy magadnak sem hiszel.

Ez nem az igazság keresése, ez csapongás az érzékeink kívánalma szerint. Tudod, hogy az igazságnak nem feltétlen kell olyan jellemzőjének lennie, hogy az elsőre tetsszen nekünk, és az abszolút igazság nem függ attól, hogy valaki, vagy akár bárki higgyen benne...


"Ezt javasolnám mindenki másnak is, ne nekem higgyetek, hanem nyissátok ki a szemetek és gondolkozzatok!"

Már rég megtettem. Ezért vagyok Jézusé

2017. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
20%

"A mai ember természetről összegyűjtött tudására (tudomány) gondoltam. Akkoriban az, hogy dörög az ég és villámlik, azt jelentette, hogy Isten haragos. Tetszik érteni? "


Ez olyan gyenge szöveg. A Biblia kissé másról szól ... A metafizikai dolgoknak semmi köze a természettudományhoz, mint a mateknak az ének-zenéhez.


changename nevű felhasználó válasz

"Biztos vannak sokan akik e kérdés elolvasása után mosojognak."

Én mosolyogtam:)


"A kérdező kommentje:

Röviden nem tudod. "

Ez megint gyenge, ilyesmikkel az oviban vagdalkoztunk


"Szóval igazad van, valóban nem akarnak máglyán égetni a mostani keresztények, de ez talán csak annak köszönhető, hogy a vallás elvesztette a korábbi vezető szerepét."

Buta szöveg ez is:( A kereszténység nem egyenlő a történelmi katolikus egyházzal, de ezt úgysem értitek

2017. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 changename ***** válasza:
62%
#80 hozzászólással 100%-egyetértek.
2017. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 changename ***** válasza:
4%

*"Ezt javasolnám mindenki másnak is, ne nekem higgyetek, hanem nyissátok ki a szemetek és gondolkozzatok!"

Már rég megtettem. Ezért vagyok Jézusé*

Detto

2017. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 changename ***** válasza:
42%

Buta szöveg ez is:( A kereszténység nem egyenlő a történelmi katolikus egyházzal, de ezt úgysem értitek


Ha igy értelmezem akkor teljesen igaz.

2017. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:
0%

"Kissé ellentmondásos vagy. Hisz ahogy írod azt is jelenti, hogy magadnak sem hiszel."


Pont ellenkezőleg, mindenki számára a legnagyobb bizonyosság a saját megtapasztalás.


"Ez nem az igazság keresése, ez csapongás az érzékeink kívánalma szerint."


Nem tudsz a Teremtő terve ellen tenni, nincs ebben csapongás, azt vagy képes megélni, amire a lehetőségeid megteremtettek.


"elsőre tetsszen nekünk, és az abszolút igazság nem függ attól, hogy valaki, vagy akár bárki higgyen benne"


Szó sincs "tetszésről". Csupán igazságosságról és logikáról van szó. Márpedig Isten igazságos és logikus, nem olyan mint egy emberi személyiség, mivel abszolút nem is érik olyan hatások/kényszerek, mint egy embert, miközben kialakul a személyisége. Nem lehet haragvó, hiú, féltékeny, mint az ószövetségben található "isten" (mielőtt megköveznél, ő maga állítja ezt magáról a Bibliában, legalábbis az szerint, aki leírta).


"Ezért vagyok Jézusé"


Akkor valamit félreértettél. Jézus sohasem kérte hogy imádd őt, vagy hogy legyél az övé. Nem akart birtokolni téged, miért tukmálod magad? Azt kérte, hogy kövesd a példáját (szeressétek egymást, mint önmagatokat). Hiszem, hogy Jézus egy olyan tanító volt, aki látta az igazságot, csak az akkori emberek túl sötétek voltak, hogy meg is értsék. Azt olvashatjuk a Biblia újszövetség részében, amit sikerült megérteniük.

2017. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
81%

"A Biblia kissé másról szól ... A metafizikai dolgoknak semmi köze a természettudományhoz, mint a mateknak az ének-zenéhez."


Talán a teremtés könyvére még rámondhatjuk, hogy metafizikai, de a zsidók eredettörténete (ószövetség) és Jézus életéből pár év (azért jelentsük ki, hogy Jézus életének nagy része ismeretlen, van pár oldal a gyerekkoráról, aztán eltűnik tizen pár évre és egyszer csak előkerül és ő a megváltó, aki csodákat tesz, ez eléggé hiányos...), meg az apostolok cselekedetei messze nem metafizikáról szólnak. Ha számodra mégis, akkor igen elvontan szemléled a világot...


Ebből a szemszögből nézve a hupikék törpikék című mesesorozatnak is van metafizikai értelmezése...

2017. júl. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 A kérdező kommentje:
Akkor én várom továbbra is a választ a kérdésemre, akivel eddig vitáztam feladta.
2017. júl. 1. 17:48
 90/112 changename ***** válasza:
100%

*"Ezért vagyok Jézusé"*


Ján 10:27 Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem.


"Akkor valamit félreértettél. Jézus sohasem kérte hogy imádd őt, vagy hogy legyél az övé."


Jel 14:7 Ezt mondván nagy szóval: Féljétek az Istent, és neki adjatok dicsőséget: mert eljött az ő ítéletének órája; és imádjátok azt, aki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásait.



"Nem akart birtokolni téged, miért tukmálod magad?"


Jel 3:20 Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


Nem kényszerít. Az más.

Ha nem akarná nem zörgetne az ajtó előtt


"Azt kérte, hogy kövesd a példáját (szeressétek egymást, mint önmagatokat)."


Ezt IS kérte a sok többi mellet ami tisztán és félremagyarázhatatlanul ott áll az ÚjSzövetségben


"Hiszem, hogy Jézus egy olyan tanító volt, aki látta az igazságot,"


Ez is egy fajta hitvallás, mik meg hiszük hogy Jézus Isten és nem látta hanem Ő az igazság.


Ján 1:17 Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem [pedig] és az igazság Jézus Krisztus által lett.

Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.



"csak az akkori emberek túl sötétek voltak, hogy meg is értsék."



Ján 14:16 És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké.

Ján 14:26 Ama vigasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam nektek.


"Azt olvashatjuk a Biblia újszövetség részében, amit sikerült megérteniük."


Dán 12:10 Megtisztulnak, megfehérednek és megpróbáltatnak sokan, az istentelenek pedig istentelenül cselekesznek, és az istentelenek közül senki sem érti; de az értelmesek értik,



"vagy hogy legyél az övé"


Erre külön kitérek- JÁNOS 3:16

2017. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!