Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen szabad akarat az, ami...

Milyen szabad akarat az, ami már az ember születése előtt milliárd évekkel eldőlt? Hiszen Isten már a teremtés pillanatában tudott minden egyes jövőbeli döntésünkről.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:37
 71/112 changename ***** válasza:
51%

#49


"Rossz példa. Az apa nem tudja előre, hogy a gyereke bűnözni fog, hiszen nem isten."


Minden kerestény ember tudja hogy egy ember se nincs bűntelen. Kivétel nélkül tudja hogy az utóda is fog elkövetni bűnt.

Akkor miért határoz ugy hogy leszármazottat akar? Mivel mind a két döntést szabad akaratábol teszi ha akar is meg nem is.


Egy olyan bíró aki nem hisz Istenben miért ítél halálra egy olyan embert aki előre megfontolt gyilkosságot követ el, aki szintén nem hisz Istenben?

Csak nem a törzsfejlődés miatt?

2017. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
73%

"Annyit még megkérdezhetek, hogy Te milyen vallású vagy? Érdekelne, hogy milyen világnézeti alapról állítod azokat, amelyeket leírtál."


Én nem vagyok semmilyen vallás tagja, nincs szükségem hitre sem ahhoz, hogy ezt a világnézetet fenntartsam. Próbálom figyelni és értelmezni a körülöttem lévő világot. Szeretném megérteni a rendszer működését, levonni a következtetéseket, és nem pedig sodródni az árral, vakon hinni abban, amiket mások (hozzám hasonló emberek) találtak ki és próbálnak rám erőltetni a félelem eszközével (a fenyegetés az ítélettel a félelem eszköze).


Ezt javasolnám mindenki másnak is, ne nekem higgyetek, hanem nyissátok ki a szemetek és gondolkozzatok!

2017. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 changename ***** válasza:
56%

"A Biblia azokról a dolgokról beszél, amit az akkori emberek láttak, megtapasztaltak és leírták azt a következtetést, amit az akkori felfogóképességükkel képesek voltak levonni."


Ez egy dogma kijelentés vagy halvány parancs.


"Azóta eltelt cirka 2000 év. Itt lenne az ideje, hogy felülbíráljuk a 2000 éves következtetéseket a mai ember tudása alapján."


Már ezelőtt kb 2000 évvel is felülbírálték, és az azóta eltelt 2000 év megmutatta az eredményeket.


"mai ember tudása alapján."

Mivel hatalmas tudással rendelkezel vázolnád a Gízai nagy piramis adatait, trigonometriai szerkezetét, megtervezési adatait és kivitelezését?


Az önbölcs ember szakaszosan mindig megpofozza magát!

2017. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 changename ***** válasza:

#72

Szabadkőműves, háttérvallás hitalapelvei

2017. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:
73%

"Már ezelőtt kb 2000 évvel is felülbírálték, és az azóta eltelt 2000 év megmutatta az eredményeket."


Mire gondolsz egészen pontosan?


"Mivel hatalmas tudással rendelkezel vázolnád a Gízai nagy piramis adatait, trigonometriai szerkezetét, megtervezési adatait és kivitelezését?"


A mai ember természetről összegyűjtött tudására (tudomány) gondoltam. Akkoriban az, hogy dörög az ég és villámlik, azt jelentette, hogy Isten haragos. Tetszik érteni? Nem az én személyes tudásomról van szó, hanem arról, hogy az emberiség ma már (alap tudásszint, általános iskolai tudás) több mindent képes megérteni a körülötte lévő világ működéséből, mint a 2000 évvel ezelőtti.


Érdemes lenne azokat a dolgokat újra megvizsgálni, amikről az akkori emberek azt állították, hogy "isteni csoda". Ugyanis kb mindenről, amit nem voltak képesek megérteni, ezt állították. Innentől fogva abban sem lehetünk biztosak, hogy valóban (spirituális értelemben vett) angyalokkal találkoztak és Istennel álltak kapcsolatban a zsidók.


"Az önbölcs ember szakaszosan mindig megpofozza magát!"


A buta és makacs ember, aki fél felfedezni a valóságot, örökre buta marad. A föld lapos, aki mást állít égessük el, mert szentségtörő és a démonokkal cimborál!


"Szabadkőműves, háttérvallás hitalapelvei"


Bla bla bla, letojom a szabadkőműveseket, elhiheted. Érdekes, hogy én senkit sem fenyegetek a világnézetemmel, míg (szinte) az összes vallás a félelemmel manipulál.

2017. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 A kérdező kommentje:

Megnzéztem egy korábbi kérdést, ahogy látom ez volt az utolsó.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Szokás szerint jöttek azok, akik linkelgetnek oldalakat, amikben állítólag megkapjuk a választ, jött olyan, aki egyetértett a kérdezővel és jött néhány olyan is, aki a kérdésre akart válaszolni, csak nem érti azt. Utóbbiak is azt mondják, a szabad akarat szabad annak ellenére, hogy Isten tudott róla. Persze, csak nem ezt kérdeztem.


"A végtelen Szeretet a válaszom."


Tehát szerinted az ember kedvéért teremtette meg az embert Isten. Tudsz egy indokot is, hogy az embert miben érintette volna hátrányosan, ha nincsenek megteremtve?

2017. júl. 1. 13:18
 77/112 changename ***** válasza:

"A buta és makacs ember, aki fél felfedezni a valóságot, örökre buta marad."


Helyes.


"A föld lapos, aki mást állít égessük el, mert szentségtörő és a démonokkal cimborál!"


Ezt te meg honnét veszed én még nem beszéltem olyan keresztényel amelyik ilyet állit de biztos van.


"A föld lapos, aki mást állít égessük el, mert szentségtörő és a démonokkal cimborál!"


Amugy Jézus sehol nem tanitott ilyet se ehez hasonlót.

2017. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 changename ***** válasza:
51%

"Tudsz egy indokot is, hogy az embert miben érintette volna hátrányosan, ha nincsenek megteremtve?"


Biztos vannak sokan akik e kérdés elolvasása után mosojognak.

2017. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 A kérdező kommentje:

Röviden nem tudod.


Lehet téged valójában ezért zavar a kérdés újbóli megjelenése?

2017. júl. 1. 14:34
 80/112 anonim ***** válasza:
29%

"Ezt te meg honnét veszed én még nem beszéltem olyan keresztényel amelyik ilyet állit de biztos van."


Legközelebb odaírom, hogy "irónia", mert vannak olyanok, akik ezt nem képesek érzékelni. Elnézést kérek, az én hibám.


A mostani "keresztények" 90%-a tojik a vallásra, csak azért csinálják végig az egész maszlagot (elsőáldozás, bérmálás), hogy templomban házasodhassanak, mert "olyan szép" a templomi esküvő.


A hívők többsége egyszer sem olvasta el a Bibliát, mert minek. Max az újszövetségből tudnak pár szép példabeszédet "nagyjából", amit a pap mondott nekik kiskorukban és sikerült felfogni/megjegyezni. Az ószövetséget csak hírből ismerik (pedig ott van a kutya elásva, és erről szól a Biblia nagy része), ha valamire rákérdezel, azt mondják, hogy az nem vonatkozik rájuk, mert ők Jézust követik. De hogy konkrétan mit, azt már nem tudják.


Szóval igazad van, valóban nem akarnak máglyán égetni a mostani keresztények, de ez talán csak annak köszönhető, hogy a vallás elvesztette a korábbi vezető szerepét.

2017. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!