Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen szabad akarat az, ami...

Milyen szabad akarat az, ami már az ember születése előtt milliárd évekkel eldőlt? Hiszen Isten már a teremtés pillanatában tudott minden egyes jövőbeli döntésünkről.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:37
 61/112 A kérdező kommentje:

"Itt van a kulcsszó "kiválasztja" nem választja ki- szabad akarat szerint."


Tehát Isten nem tudott volna olyan világot teremteni, amiben én szabad akaratomból nem leszek bűnöző? Tehát bármilyen világot is teremtett volna én abban szabad akaratomból bűnöző lettem volna?


"Távol áll tőllem."


Akkor végre választ adhatnál arra miért teremtette meg az embert Isten ha tudta, hogy bűnös lesz. És jó lenne ha nem azt mondanád, hogy az emberek kedvéért.

2017. júl. 1. 11:26
 62/112 anonim ***** válasza:
31%

"Az, hogy mik az igényeid, amik formálják az akaratod is, bizony egyáltalán nem szellemi dolgok."

Ehhez mg egy szót. Az akarat igenis szellemi dolog, persze nem egy materialistának. Szerintem ezt a mondatod végig sem gondoltad, csak az ellentmondás kedvéért írtad le. A szellemi döntéseink fizikai világban nyilatkoznak meg. Én úgy döntök szellemben, hogy felelelem a karom, és fizikailag is véghezviszem. Információt közöltem az ideg-izomrendszer felé, ők pedig végrehajtották. Az információ az szellemi dolog. A ház szellemi alkotású tervrajz alapján épül fel, ami szellemi termék. Az információt felhasználva alkothatunk fizikai dolgokat. Nézz utána a szellemi termékek definíciójának. Isten is az ő információjával hozta létre a fizikai világot. A hívő tudja, hogy a János 1.1 így is leírható: Kezdetben volt az Információ, és az Információ Istennél volt, és Isten volt az Információ. Ez által lett a világ.

2017. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/112 anonim ***** válasza:
31%

"Akkor végre választ adhatnál arra miért teremtette meg az embert Isten ha tudta, hogy bűnös lesz. És jó lenne ha nem azt mondanád, hogy az emberek kedvéért."

Neked ez a kérdés valami perverziód? Az elmúlt egy hónapban háromszázszor indítottál vitát erről. Mi értelme van ennek? Higgy a magad igazában és kész. Örülj a bölcsességednek

2017. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/112 A kérdező kommentje:
Ha belinkelem a kérdéslistámat várhatok bocsánatkérést? Ha nem, akkor nem fáradok.
2017. júl. 1. 11:34
 65/112 anonim ***** válasza:
26%

"A szabad akarat eredménye ebben a kérdésben a repülőgép"


Csakhogy ha olyan testben élsz, amelynek nem alakul ki az igénye arra, hogy repüljön, mert nem madár, vagy egyébként sem érdekli a repülés, akkor hiába lenne meg a lehetőség, az adott illető akarata már eleve az igényei által korlátozva vannak. Az igényeid meg a külső tényezők formálják.


"Te igen, én nem. Nyilván, ha materialista vagy, akkor lehetetlen megértened a szabad akarat dolgot."


Nem vagyok materialista, csupán hiszek a teremtés tökéletességében, a tökéletes, mindentudó, mindenható forrásban, az Istenben. Ezzel szemben te a káosz és tökéletlenség "istenében" hiszel.


"Mígnem elérjük a szabad akarat fázist, a szellemi érettséget."


Az, hogy valami mikor "érett" csupán nézőpont kérdése. Nincs abszolút értelemben vett érett, de jó és rossz sem létezik. Ahogy bűn sem, mivel a bűn is csak egy Isten által teremtett lehetőség, amit a szabad akarat "illúziójával" választasz.


"Nincs ellentmondás."


Csak ellentmondás van abban, amit mondasz. Te magad nem vagy teremtő, nem tudod elrontani a teremtést, Isten pedig nem fog felelősségre vonni azért, mert a teremtésében megnyilvánulsz, ez ilyen egyszerű. A "szellemed" nem felelős a tested "szabad akarattal" meghozott döntéseiért.


"Azt viszont nem értem, hogy egy materialista miért akar szellemi dolgokról vitatkozni, mikor tagadja azokat."


Egyszer sem tagadtam a szellem létezését. Személyes megtapasztalásom volt a szellem létezésével kapcsolatban, amit külső források is alátámasztottak. Nem egy poros, vértől csöpögő könyv (átvitt értelemben) a forrás, amit emberek találtak ki és írtak le.


"A Biblia szellemi dolgokról beszél, a szabad akaratot a Biblia miatt említed, erre bele akarod kényszeríteni a materializmusba, ami logikátlan és hibás "


A Biblia azokról a dolgokról beszél, amit az akkori emberek láttak, megtapasztaltak és leírták azt a következtetést, amit az akkori felfogóképességükkel képesek voltak levonni. Azóta eltelt cirka 2000 év. Itt lenne az ideje, hogy felülbíráljuk a 2000 éves következtetéseket a mai ember tudása alapján.


"Hát az én testemet az én szabad akaratom vezeti."


Igen, az illúzió, a teremtett világ része ezt hiteti el veled, így lehet teljes körű a megtapasztalásod. Viszont ha tudatos lennél a szellemedre és képes lennél a testedtől és a hozzá kötött személyiségedtől függetlenül szemlélni a világot, rájöhetnél, hogy az egész csupán illúzió.


"Én értem, mit mondasz, de nem fogadom el, ezért felesleges más példákkal ugyanazt leírni hússzor."


Igazad van, sokkal egyszerűbb bezárkózni a pisiszagú sötét szobádba, mint foglalkozni az igazsággal és ablakot nyitni a világra. Még akkor is ha a világ sokkal szebb hely, mint a pisiszagú szobád.

2017. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/112 anonim ***** válasza:
26%

"A szellemi döntéseink fizikai világban nyilatkoznak meg. Én úgy döntök szellemben, hogy felelelem a karom, és fizikailag is véghezviszem."


Tévedés, a szellemed csupán megtapasztalja azt, hogy milyen az, amikor a fizikai tested (aminek a fejlődése az teremtett terv része) felemeli a karját. Mindeközben teljes az illúziója annak, hogy valahol a legmagasabb tudati szinten (a szellemed szintjén) akartad azt, hogy megemeld a karod. A szellemed erre az útra fizetett be, ilyen egyszerű.


"Információt közöltem az ideg-izomrendszer felé, ők pedig végrehajtották. Az információ az szellemi dolog."


Tévedés, az igénye, hogy felemeld a karod, a agyadban alakult ki, ami a fizikai tested része és a terv része.


"A ház szellemi alkotású tervrajz alapján épül fel, ami szellemi termék. Az információt felhasználva alkothatunk fizikai dolgokat. Nézz utána a szellemi termékek definíciójának."


Ha ez így lenne, akkor a világnak nem egy teremtője lenne, hanem x milliárdnyi lény, ami önmagát tudatosnak hiszi a maga szintjén. Nem hozhatsz létre olyan dolgot a szellemeddel, ami már nem a teremtett világ része, nincs meg a teremtett lehetőség rá. Te a meglévő lehetőségek közül választasz "szabadon" (legalábbis ezt hiszed).


Erről vitatkozhatnánk, hogy a szellem milyen mértékben képes befolyásolni a döntéseidet (ez nem minden szellem/test páros esetén konstans érték, elképzelhető, hogy dönthetsz, hogy a következő állomáson leszállsz és más irányban indulsz el egy csatlakozó járattal, az állomások száma akár végtelen sűrű is lehet), de a végeredmény mindegy, mert csak teremtett lehetőségek közül választhatsz!


"Isten is az ő információjával hozta létre a fizikai világot."


Az információ egy terv, a teremtés a terv pontos/hibátlan beteljesítése.

2017. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/112 anonim ***** válasza:
68%

Egy másik példában úgy is mondhatnám, hogy az életed az összes lehetőségével egy fa. A fa létezik a kezdetektől fogva (az idő nem értelmezett a szellemi létezés világában, csupán az anyagi világban, az "erdőben"). A fának sok ága és levele van.


Amit megtapasztalsz a lelkeddel, az az, hogy egy hangya formájában fizikai kapcsolatba kerülsz az "életfával" (a hangya egy interfész, ami közvetít az fizikai világ és a szellem között).


A hangya a földről indul, kifejezetten azt a fát nézte ki magának, amire az a tábla van lógatva, hogy "Gipsz Jakab élete". A hangya megindul előre, megy az orra után felfelé.


Megteheted, hogy csak hátradőlsz és akkor a hangya kinézi a vastagabb ágakat és eljut a fa tetejére magától. Vagy megteheted azt is, hogy néha "oldalba bököd" a hangyát és letéríted óvatosan a vastag ágról a vékonyabb felé (vagy fordítva). Ez attól függ, hogy mennyire vagy ügyes játékos a hangyával. A fából neked csupán annyi létezik megtapasztalás szintjén, ahol és amikor éppen a hangyával jársz.


Elképzelhető, hogy ugyanazzal a hangyával ugyanazt a fát többször is megmászhatod. A szabad akaratod nagy része kimerül abban, hogy melyik fát választod. Utána már a lehetőségek rabja vagy. Természetesen több fát is választhatsz, hiszen a hangya megmarad akkor is, ha végigértél a fán.


Senki sem fog felelősségre vonni azért, mert Gipsz Jakabot választottad, vagy mert éppen melyik ágra másztál fel. A fa azért (is) lett teremtve, hogy megmásszák. A fa egy ajándék neked.


Így már érthető?

2017. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/112 anonim ***** válasza:
31%

"Ha belinkelem a kérdéslistámat várhatok bocsánatkérést? Ha nem, akkor nem fáradok."

Azt lehet törölni is;) De elhiszem, tényleg. Viszont akkor is rengetegszer megbeszéltük már ezeket

2017. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/112 anonim ***** válasza:
Ok, 54%-os, részemről befejeztem. Annyit még megkérdezhetek, hogy Te milyen vallású vagy? Érdekelne, hogy milyen világnézeti alapról állítod azokat, amelyeket leírtál. Ha elmondod, akkor köszi:)
2017. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/112 changename ***** válasza:

"Akkor végre választ adhatnál arra miért teremtette meg az embert Isten ha tudta, hogy bűnös lesz."


<Azért hogy aztán legyenek olyan személyek akik vádolják Őt ezért, és meghasonlás legyen az értelmetlenségban.>


A végtelen Szeretet a válaszom.


A kérdésedet tovább folytatom-Miért teremtette meg Isten az embert ha(mert) tudta hogy ezért(következmények miatt) saját magának meg kell halnia a kereszten?

2017. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!