Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a vallás javára a tudomán...

Akik a vallás javára a tudomány ellenében érvelnek miért jutnak mindig ahhoz a következtetéshez, hogy "egy ponton úgy is hinni kell egyikben vagy másikban"?

Figyelt kérdés

Mármint ez az érvelés nekem azért nem világos, mert a tudományban csak apró részek maradtak kitöltetlenek, amelyekben "hinni kell", de a közvetett bizonyítékok még így is erősítik ezeket, pl.

"van ugyan hiányzó láncszem az előember-ember között, de evolúcióval kapcsolatos megfigyeléseink ezt erősítik (ha nem is ad rá pontos magyarázatot)",

"világegyetem keletkezése, amit viszont a minden irányba mozgó galaxisok ténye erősít meg (ha nem is ad rá pontos magyarázatot)"


A vallásban pedig eljuhatunk egy pontra, ahol MINDENT egyetlen akárkinek az akaratára kell visszavezetni, nem bontható le, a tudományos módszerekkel ellentétben pedig nem sok kis apróság feltételezéséről van szó, hanem sok hatalmas feltételezésről, pl.

"azért mozognak így a galaxisok, mert isten így akarta (nem ad rá még közelítőleg pontos magyarázatot sem és semmi más tényszerű dolog sem tudja megerősíteni)..."

"azért olyan az ember, mert isten így akarta (nem ad rá még közelítőleg pontos magyarázatot sem és semmi más tényszerű dolog sem tudja megerősíteni)..."



2017. okt. 22. 20:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:

Vidiripi!


Mit fogsz mondani akkor, ha tízesével találunk olyan bolygókat, ahol értelmes lények élnek, akik NEM keresztények?

2017. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 Mojjo ***** válasza:
75%
@41: Attól tartok, ezt nem érjük meg. Pedig a világtörténelem legizgalmasabb pillanata lenne. De nem látom esélyét, hogy pár száz éven belül ezt elérhetnénk.
2017. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 Pombe ***** válasza:
84%

@Kérdező


Írod: "pl. a Föld vagy 6000 éves, vagy 4,5 milliárd), szerintem elég egyértelmű, hog egyesek miért érzik úgy, hogy választani kellene a kettő között."


Kiváló megjegyzést írt le erre F.B. az #5-ben, aki Csiha Kálmántól idézett: "Ha jó pappal találkozik valaki, hívő lesz. Ha rossz pappal találkozik valaki, akkor ateista lesz"


Magától értetődőnek veszed a 6000 évet, de ha megkérdezném tőled, hogy hol ír ilyet a Biblia, akkor tudod mi lenne a vége? Csak makogni tudnál.


Ha megkérdezném tőled, hogy miképpen zajlott az ember teremtése a Biblia szerint, akkor rávágnád, hogy az Édenben így úgy... de én meg megmutatnám neked, hogy azzal homlokegyenest mást ír az első teremtési verzió, és nem csak ott nem stimmelne a dolog. Tudod, már ezerszer megkérdeztem itt olyanokat, hogy mit is hisznek a Biblia szerint ezekről a dolgokról szó szerint, és soha nem voltak képesek olyat mondani, hogy a hitükre ne maga a Biblia mutatna máshol cáfolatot. Magyarán, én még nem találkoztam soha olyannal, aki tényleg szó szerint értelmezné a Bibliában írtakat a teremtésről, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy nem is lehetséges ez. Na, de akkor mire fel írtad, hogy választani kell olyanból, amiből nem is lehet?


Félreértés ne essék, ettől még nyugodtan lehet hinni a Biblia istenében, de ha Isten maga nem írja le konzekvensen a teremtés menetét, akkor számomra a Biblia üzenete az, hogy ember, találd ki magad, hogy hogyan csináltam. Itt van a Föld, amit én készítettem (vagy közvetlenül, vagy közvetetten), az sokkal hitelesebb dokumentum, mint az az aprócska két oldal a Bibliából, amit amúgy sem én (már az Isten) írtam, hanem egy a tudományhoz nem sokat konyító emberke, aki vagy jól értette a szavaim, vagy nem.

2017. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 Pombe ***** válasza:
83%

Genezis: "Miért van 5 újj az emberi kezen?"


Mert a majom és ember közös ősén is annyi volt, de az se lett volna nagy baj, ha csak négy ujja lett volna, vagy hat.


Az Acanthostega mintegy 365 millió évvel ezelőtt élt, amikor a halak már "kissé" kimásztak a szárazföldre.


Akkoriban számos olyan lény előfordult, akiknek nem öt ujja volt, pl. az Acanthostega mellső végtagjain nyolc ujj volt, és a hátson is legalább nyolc, de valszeg több. Tehát még csak nem is szimmetrikusan alakultak az ujjszámok. Volt olyan lény, aminek az ujjszáma 7 volt (Ichthyostega) és még...


A válasz a kérdésedre roppant egyszerű. Azt akarod itt mindenkivel elhitetni, hogy az öt ujj az maga a tökély netovábbja, olyannyira, hogy anélkül lehetetlen élni, pedig erről szó sincs, amint látod. Az evolúció egyszerűen lassan optimalizálta ebben az átlagtestméretben az öt ujjat így:


[link]


De később is kiderült, hogy nem annyira nagy baj, ha valamilyen lény nem öt ujjas, és az evolúció állandóan játszadozik az ujjszámmal. A ceratosaurusok rendszerint 4 ujjal rendelkeztek, de volt, amelyiknek nem annyi volt. A theropodáknak 3 ujja volt.. stbstb.


Tudod, amikor azt mondta neked Mojjo, hogy egyszerűen nincsenek meg az alapvető ismereteid se ahhoz, hogy bármiről is jogos kritikát megfogalmazhass, azt itt is fényesen tudtad visszaigazolni.


Ha valakiről kiderül, hogy még az általános iskolai ismeretekkel is folyamatosan küszködik, akkor az egyszerűen tény. Ha valaki ezt nem veszi tudomásul magáról, és játsza a sértettet, akkor az azt jelenti, hogy az illetőnek minimális önkritikája sincs, és csak ripacskodik, vagy betegesen azt képzeli magáról, hogy ő egy zseni.


Nem tudom, hogy a kettő hiba közül téged melyik jellemez jobban, de a lényeg az, hogy a te felkészültséged még csak minimálisan sem teremti meg annak az alapját, hogy bármiről is kijelenthetnéd, hogy az áltudomány, vagy se. Olyannyira butácska vagy a témához, hogy még a kreacionizmus ostobaságairól sincs lehetőséged magadban eldönteni, hogy igazat mondanak, vagy sem, pedig a kreacionizmus állításait egy kezdő középiskolás is körbe tudja röhögni.


Mindez nem sértés, hanem szimpla tény. Nem megharagudnod kellene ezért Mojjora, hanem inkáb észre kellene venni, hogy segíteni akar neked. Egyszerűen elmondta neked, hogy hogyan tudsz változtatni ezen az állapotodon. Könyvek, tanulás stb.


Pl. még azt se tudtad, hogy a házityúknak 4 ujja van, és nem 5, hiszen ha tudtad volna, nem kérdezel ekkora butaságot, hogy miért pont öt ujj, hiszen eszerint ma sem pont öt ujjasok az élőlények mind, és ha nem mind az, akkor nincs olyan se, hogy pont öt, hiszen akkor lehet pont 4 is (pl a sziréngőte hátsó végtagjait az evó már eltüntette, az elsők túl rövidek már és csak négy ujj van rajtuk)...stbstb. Vagy itt olvashatsz az ujjvesztes paásokról is:

[link]


És a tyúk sem életképtelen pl. 5 ujjal, mert a német lazac tyúk fajtának meglepő módon 5 ujja van, és vígan elvan mint a befőtt. Te szegény tudatlankám. ... brühühü...

2017. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 Pombe ***** válasza:
100%

Genezis(#25): "Hogy magyarázza meg a sok milliárd kötést az emberi agyban? "


Úgy hogy ilyen már volt az ember és majom közös ősében is. Csak kicsivel kevesebb volt.


Roppant egyszerű amúgy. Állandóan keletkeznek új kötések, és minél több véletlenszerű kötés alakul ki, annál nagyobb esély lesz a minél rövidebb útvonal megtalálására, és tanuláskor lassan kialakulnak a főbb csapásirányok, amelyek flexibilisen hol létrejönnek, hol eltűnnek (használattól függően).


https://www.youtube.com/watch?v=ifTFCH80xF0

[link]


Itt mozgó robotok keletkeztek maguktól (ez nem szimuláció, mert a valóságban is meg lehetett építeni az evolúció által kitalált mozgó robotokat)


Ahogy egyre fejlettebbé evolváltak a robotok, a mozgáskoordináció mechanizmusai egyre jobban központosodtak, vagyis egyfajta idegrendszerhez hasonlatos dolog kezdett kialakulni, és persze ennek tükrében kötések is jöttek létre. Nyilvánvaló, hogy minél jobban bonyolódik a dolog, annál több kötés jön létre, és nyilvánvalóan annál hatékonyabb a dolog, ha minél rövidebb a kötés, mert kis helyen annál több kötést lehet létrehozni. Ilyen hulla egyszerű.

2017. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 Pombe ***** válasza:
100%

Vidiripi barátom.


Mojjo azt magyarázta neked, hogy elképesztő mennyiségű véletlenszerű variációja épül ki az univerzumban a csillagok, bolygók, és holdak viszonyaiból. Elképzelhetetlen, hogy ekkora variációban ne jöjjön létre olyasmi állapot, mint amit képvisel a Nap, Föld és Hold relációja most. Még a Naprendszeren belül sincs két egyforma bolygó, sőt, hold se. Magyarán akármilyen variációt találsz ki a fejedben a bolygó és csillagviszonyra, biztos lehetsz abban, hogy valahol lesz arra példa az Univerzumban. Lehet, hogy csak egy, vagy kettő, vagy több, de lesz.


A DNS kódja meg ezzel a módszerrel épült ki: a kutatók milliónyi RNS-t építettek fel véletlenszerűen, vagyis így lett milliónyi és milliónyi egymástól véletlenszerűen eltérő/különböző változat, majd ezeket evolúciósan versenyeztették egymással, olyan helyzetet teremtve, hogy csak azok az RNS-ek tudtak jobban szaporodni, amik egy kissé enzimatikus hatást tudtak felmutatni. Ekkora variációban tuti lesz véletlenül egy kettő olyan, amelyik ilyen hatást egy ici-picit tud kreálni. Na most ezek kezdtek el szaporodni, és amikor elérték a milliónyi és milliónyi darabszámot, akkor ezek között már lett olyan törvényszerűen, ami még jobban tudott egy kissé enzimatikus hatást felmutatni... és így tovább.


Visszatérve a kódra, egyszerűen volt egy olyan összetett környezet, amiben a szerveződő nukleinsavak jobban tudtak érvényesülni, ha eleinte gyatrácska kóddal, majd... stb.


Nem nagy ügy. Hogy pontosan hogy történt ez, azt nem tudjuk (bár egyre több részletre jövünk rá), de azt tudjuk az előző féle sok sok ilyen kísérletekre alapítva, hogy a kód kiépülésének ilyen módja tökéletesen lehetséges.

2017. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 Pombe ***** válasza:
100%

Vidiripi barátom!


Életet még nem tudtunk létrehozni. Repülni is sokáig nem tudtunk, sőt, sokan lehetetlennek tartották a levegőnél nehezebb... stb. Aztán mégis idővel... Az életcsinálás kutatása még csak annyi ideje se zajlik, mint a repüléskutatás fele. Hát akkor?


Craig Venter csapata egy élettelen szintetikus nukleinsavat ültetett be a sejtbe, ami gyakorlatilag a sejt "agya", és a sejt tovább élt. Tehát a nukleinsavban semmiféle életerő, vagy élő-anyagcsoda nincs. Nyilvánvaló, hogy idővel minden sejtalkatrész ugyanígy szintetizálható lesz, és akkor az utolsó kétségbeesett érvetek is porba hull. Bocsika, ez van.

2017. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
100%

Ja, akkor majd azt fogják mondani, hogy az ember hozta ugyan létre azt a DNS-t, de az isten ugrott, és életet lehelt bele.

Minden egyes alkalommal.

2017. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 Pombe ***** válasza:
100%

:) ... jó!


Ám erről már ők is fogják tudni, hogy lehetetlen lesz ezt kézzelfoghatóan valaha is bizonyítani. Hogy jelenleg nem tudunk életet csinálni, abba még kézzelfoghatóan lehet kétségbeesetten kapaszkodni...


Persze nyilvánvaló, hogy ez a kapaszkodó is idővel a semmibe foszlik, mint az összes korábbi kapaszkodójuk is a Bibliát szó szerint értelmezőknek, akik közül még soha egyet se láttam, amelyik tényleg szó szerint értelmezte volna... :D


De még egyszer! Semmi gondom azzal a feltételezéssel, hogy valamiféle természetfölötti "lény" izzította be az univerzumot, de annak semmi köze nem lehetett a Biblia azon ujjból kiszopott istenéhez, amiről az állítólagosan szó szerint értelmezők beszélnek.

2017. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim ***** válasza:
0%

"Genezis. Lehet, nem fogalmaztam elég világosan. Megpróbálom most kijavítani a hibámat. Az a nagy helyzet, hogy te NEM tudod eldönteni, hogy mi az áltudomány és mi nem."


Az áltudomány hivei ezt nagyon is hangoztatják(azok akik valószínüsitenek)


"Mindenféle szubjektív érzések, pszichológiai kényszerek hatására van, amit besorolsz áltudományba,"


Nem nem barátom, csak gondolkodásra apellálok :)



"mert neked ez így jó, kellemes, kényelmes."


Szerintem meg neked kényelmes elmosni az áltudomány és a tudomány közötti tényezőket.



"Ez egy dolog, ezzel nincs baj, le lehet élni egy életet így teljes boldogságban."


A hazugok és a gyilkosok is élnek boldogságban életük végéig ha el nem kapják akkor miért ne az álltudomány ravasz tudósai.


"Egy baj van. Az, amikor elkezded a te nulla kis tudásoddal ekézni azokat az eredményeket,"


Milyen eredményeket ekéztem te kis hazug hogy nem sül a képesröl a bör le mikor ilyen sunyin hazudsz.



"amiket olyan emberek értek el kőkemény, fáradtságos munkával, akik arra tették fel az életüket, hogy az emberiség tudását gyarapítsák."



Vagy az Istenképet meghamisitsák(tisztelet a kivétel)

Nade minden ember felteszi valamire az életét, igy az érvelésed nem egy eredményt feltételez hanem egy nézetet.


"Tudod, az emberiség nem varázsütésre szerezte meg a mostani tudását."


Mondtam én hogy nem igy van?

De hazudni se tudtak úgy ming régen!


"Ezért generációk sokasága dolgozott, nem kicsit keményen, nem ritkán bődületesen alulfizetve,"


A világszemlélet és a vallás sokmindenre képes.

De tudunk sok olyan emberröl akik bődületesen felül voltak fizetve és a kért igazolásra semmit sem tudtak felmutatni, csak hazudgáltak nagyokat.


"széthajtva, ellenszélben."


Igen igen erre jo példa a reformátorok megöletése.


"De sikerült begyűjtenünk sok információt arról, hogy mi a fene is vesz minket körül,"


Ezt láthatja mindenki akkor miért is?

Ugye milyen jó azért dijjazni valakit hogy megmondja, kék az ég.


"és hogyan is működik az."


Ez már jó ez érdekel engem nagyon, ezzel az a baj hogy akkor is megmondják és találnak rá elméletet ha fogalmuk sincs róla hogyan működik.


"És próbálunk még többet, meg még többet megtudni."


Jó pap holtig tanul.


"És akkor jössz te, úgy, hogy valójában a világon semmit nem látsz ebből,"


Már "itt voltam" (nem itt a gyk-n) még akkor mikor még neked halvány lila gőzöd se volt az egészről!

Tudod kis hantagép sok mindent látok többet mint te azt gondolod.

De azért az áltudományos erössités gondolatmeneteddel hogyan bizonyitsz valóst hogy én mit látok?

Talán istennek képzeled magad?

Minden ember lát valamit.


"és próbálod megmondani a frankót."


A frankó, választás az igazság és a hazugság közt!



"Próbálod megmondani, hogy mi tudomány és mi nem,"


Ez azért meg van alapozva a tudományban de ezt tudod te is.


"amikor halvány lila fogalmad sincs, hogy bizonyos információkat hogyan is szereztünk meg,"


Jó látni hogy maga a tudományként adod el magad, és azt látni hogy csak egy kis vallásos emberke vagy aki mindent bevesz amit a tudósok mondanak.

Ellenbe veled én azért gondolkodom.



"pontosan mi is támasztja alá őket."


Tul sok alátámasztás kidölt már amiröl tudunk mert hazugság volt az alapköve és jó az ha egyesek elgondolkodnak mert észreveszik a csalást.


"Igen, barátom, erősen a fejedhez kéne kapnod, és mutatni némi alázatot"


Ugyan ezt mondta a sátán is Jézusnak mikor megkisértette és neki ajálta a világot és mindent.

Azt akarta hogy boruljon le elötte mutasson alázatot a tudásért nagyságért.


"és önkritikát, mert ez legalja, amit itt bemutatsz."


Csipi a szemedet mi? Legalja? Mindig az mosakszik aki koszos tudtad e?


"Láttam a kérdéseidet az ujjakról, meg az agyban lévő "kötésekről" (akármit is értesz te ezalatt)."


A 90 % értettem ez alatt.


"És most figyelj, meglepőket fogok írni. A GYK nem egy szakmai fórum."


O hát én tudtam ezt meglepő ugye?

De még a 90% se szakmai. :)


"Az ide járó emberek elsöprő többsége nem gyakorló kutató,"


Inkább vallásos.


"és a tudományos ismeretei, bár hobbista szinten lehet elmennek, valójában nem túl mélyek."


Soha se lehet tudni hogy ki van a másik végén. Én abbol indulok ki.


"De még a gyakorló tudósok, kutatók, szakemberek sem látnak át minden területet"


Igy van!


"és nem biztos, hogy tudnak neked egyes kérdésekre válaszolni."


Vállaszolni nem tudnak de állita igen, ez jó nagyon!


"Ahhoz minimum retardáltnak kéne lenned, hogy azt hidd, hogy ez azt jelenti, hogy nem léteznek válaszok."


Minden kérdésre van válasz csak nem tudjuk.

Meglepő?


"Ha nem akarlak annak tartani, kénytelen vagyok feltételezni, hogy némileg alja módon megpróbálod ezt a helyzetet úgy kihasználni, csűrni-csavarni, hogy úgy tűnjön: a hülye tudomány nem tud még ilyesmit sem megválaszolni. Elegáns egy módszer."


Isten a tudomán nem az emberi csaló, bünös kigondolás! Vágod?


"Egy tanácsom van: ha _valóban_ érdekelnek a válaszok (persze tudjuk, hogy nincs így, de csak a poén kedvéért tegyük fel), akkor fogd magadat, és kezdj el tanulni az alapoktól."


Agymosás duma!


"Ez az út rengeteg időt, energiát, fáradtságot - és igen, alázatot is - kíván,"


Isten kíván alázatot amit sokan nem adnak meg neki és ezt a valláskritikában mondom úgy hogy az eddigiekben nagyon jol kitünik a tudomány vallása.


"de talán még választ is kapsz. Na nem egy hamar."


Ezt Isten megtette.


"Ha mondjuk a rendes életed mellett próbálod megtalálni a válaszokat, lehet 5 év, lehet 10."


Ez sajnos akár hogy szeretnéd magad hogy tudosnak látszodj, nem megy és az egésznek a mindenségnek az 1% se látod. Igy jártál!


"Ha meg ez büdös neked, akkor így jártál. De ez nem jogosít fel arra, hogy nulla tudással jól megmond a frankót. Ez egy vicc, ember."


Ez tényleg vicc.


"Ha pedig ki akarsz kerülni a vicc kategóriából, akkor vagy ne szólj bele olyan kérdésekbe, amiről lövésed sincs,"


Itt már szánalmasan vergödve véded az álltudományt.



"vagy kapd össze magad, keresd meg a tökeidet, és ha akarsz bármit is, akkor tedd bele azt a munkát, amit mások is beletettek abba, hogy kicsit tanuljanak a világról."


Jézus a mester,a mester szerint te meg egy hazug próféta vagy ami az áltudomány vallásában kínlodik.


"Utána lehet, kicsit másképp látod majd a dolgokat.


Sok sikert!"



Sajnos ez neked még nem jött össze.

2017. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!