Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek abban ami az...

Miért hisztek abban ami az emberek agyszüleménye?

Figyelt kérdés

Az összes vallás egy vagy több ember agyszüleménye, amit azért talált ki, hogy tömegeket irányítson, mert jó ember magától is lehet jó nem azért, hogy egy jobb helyre kerüljön, ez olyan mintha segítesz valakinek ingyen de másnap már kérsz tőle egy ezrest

igen, ateista vagyok, viszont ezt a kérdést fel kellett tennem mert ez az amit nem tudok megérteni



2017. dec. 28. 18:28
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/190 anonim ***** válasza:
35%
Az utolsó hozzászólásodat nem értettem. Isten nem arra hív,hogy templomban imádjuk a szobrokat és a papokkal mondjuk egy betanult szöveget.
2018. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/190 anonim ***** válasza:
64%

Hogy nem lehet ezt érteni?XD

A gyerek túl idős ahhoz hogy képzeletbeli barátja legyen de a szülő templomba viszi ahol egy képzeletbeli emberhez imádkoznak ugyan olyan kitaláció mind a 2 kérlek mind hogy érted csak tetteted a hülyét

2018. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/190 anonim ***** válasza:
55%
Nem emberhez imádkozunk. Isten isten,nem ember.
2018. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/190 anonim ***** válasza:
64%
Akkor egy kitalált Istenhez imádkozunk nekem olyan mindegy ugyan az mint a gyereknél a képzeletbeli barát
2018. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/190 A kérdező kommentje:

na meglett a 100, ez szép :D

kár, hogy nagy része veszekedés

nem az ateisták menthetetlenek hanem egy vallásos felnőtt, lehet neki észérveket mondani, megmagyarázni a dolgokat, de ő akkor is ugyan annak az eszmének fog hinni

had kérdezzem meg:szerintetek a Föld lapos?ha igen akkor meg is tudod indokolni?(ez a 2 kérdést mélyen vallásos embereknek szánom)

2018. jan. 1. 17:32
 106/190 anonim ***** válasza:
0%
Mondtam érveket amelyeket maga Jézus mondott de nem fogadjátok el. Más ha mond butaságokat azt elhiszitek, amit pedig Isten mond azt meg nem fogadjátok el. Kár volt a kérdést feltenni mert nem hinném hogy bárki is elgondolkodna azon amit a hívők írtak.
2018. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/190 anonim ***** válasza:
75%

Miért kellene elfogadunk egy olyan lény szavait tanításait amit nem tudnak bebizonyítani hogy létezik? Én is tudnêk idézni pl a Charlie és a csokigyárból meg sem létezik William Wonka

És ha valaki megkéri hogy bizonyítsd be hogy létezik kérlek ne úgy tedd hogy van és kész mindig is volt vagy le van írva a bibliába ezeket nem lehet elfogadni

2018. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/190 anonim ***** válasza:
0%
És akik megtértek Istennek azoknak miért nem hisztek? Akiknek teljesen megváltozott az életük,a gondolkodásuk csak azért mert Isten új életet adott nekik. Bűnözőkből hogy lett Istenkövető becsületes ember,ez mind Isten munkája bennük. Ennél nagyobb bizonyíték nem kell az Ő létezésére.
2018. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/190 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem isten munkája csak jellemfejlődés amit a családtagok barátok segítettek elő és a vallásra fogták mert hát valami csak kell
2018. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/190 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam,hogy ez is ki lesz magyarázva. Miért is írok még ide?! Nem fogadtok el semmi bizonyítékot ami az orrotok előtt van ezért felesleges bármit is írnom.
2018. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!