Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek abban ami az...

Miért hisztek abban ami az emberek agyszüleménye?

Figyelt kérdés

Az összes vallás egy vagy több ember agyszüleménye, amit azért talált ki, hogy tömegeket irányítson, mert jó ember magától is lehet jó nem azért, hogy egy jobb helyre kerüljön, ez olyan mintha segítesz valakinek ingyen de másnap már kérsz tőle egy ezrest

igen, ateista vagyok, viszont ezt a kérdést fel kellett tennem mert ez az amit nem tudok megérteni



2017. dec. 28. 18:28
 151/190 Alex Fly ***** válasza:
28%

@141: ez nem cáfolat, hanem egy semmivel alá nem támasztott állítás.

Több esetben támadt már fel halott, nemcsak az ókorban, hanem a XX. században is, kórházi körülmények között.

2018. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/190 anonim ***** válasza:
89%
Azokat az embereket nem feszítették keresztre nem 3 nap múlva csak úgy keltek életre és kórházi körülmények között történt Jézussal ellentétben
2018. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/190 anonim ***** válasza:
0%

Rigel01


Jézus történetét 4 evangélista,és szemtanuk írták le.


Elfogadom,hogy egy elvakult istentelen semmiben nem hisz,csak saját fantazmagóriáinak,mint a fennakadt lemezjátszó tűje.


Sajnállak!

Imádkozom érted,hogy a tűz tavában hamar lángot fogj,és gyorsan eltűnj a semmiségben.

2018. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/190 anonim ***** válasza:
95%

"Imádkozom érted,hogy a tűz tavában hamar lángot fogj,és gyorsan eltűnj a semmiségben"


Jó keresztény módjára ilyet írsz? :D

Nem csalódtam Bort iszik és vizet prédikál

2018. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/190 anonim ***** válasza:
89%

1.Rengeteg vallás és isten van a földön miért pont a tiéd létezne?

2.Miért kell egy ateistának tiszteletben tartani a vallásos emberek lelkét (pl nem nyilv1níthatom ki a véleményemet) viszont egy vallásos bármikor bárhol hirdetheti az igét ezzel ő nem tisztel meg engem és a világnézetemet

3.Miért van az hogy általában a vallásos emberek 90% teljesen lenézi az ateisták értelmi szintjét mert szerintük csak az okos és értelmes aki azt vallja amit ő

2018. jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/190 Alex Fly ***** válasza:
32%

@152: valóban nem keresztre lettek feszítve, hanem egyéb módon haláloztak el.

Ez azonban semmit sem von le abból a tényből, hogy elhunytak.

És a kórházban erre kiképzett orvosok állapították meg a halál bekövetkeztét és állították ki a halotti bizonyítványt -majd azt is, hogy az elhunyt páciens visszatért a halálból. Mindezt az elfogadott szabályok szerint dokumentálva.

Miért csökkentené ennek hitelességét az, hogy szakértők voltak a szemtanúk és nem laikusok?

2018. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/190 chtt ***** válasza:
91%

"Imádkozom érted,hogy a tűz tavában hamar lángot fogj,és gyorsan eltűnj a semmiségben"


Kedves #154, hidd el, aki ilyet képes leírni (bár reményeim szerint "jószívűségből", nehogy sokat szenvedj), az jó keresztény nem lehet! Sőt, keresztény sem. Akár hiszel benne, akár nem, ez nem Jézus, nem Isten útja. Ez biztos.


Kedves kérdező, a miértre sajnos nem tudok válaszolni. Volt időszak az életemben, amikor töri órákon bőszen győzködtem hittanra is járó tanítványaimat, hogy Isten márpedig nem létezik, és sok hasonló bizonyítékkal álltam elő, mint itt is többen. Később történt egy s más (nagyon magánjellegű, elnézést, hogy nem részletezem), ami kapcsán sokat gondolkodtam, kezdett megváltozni a véleményem. Hosszú és lassú folyamat volt, de ma már hívőnek tartom magam, noha vallásosnak nem, s azzá soha nem is akarok válni (elég csak az idézett mondatot elolvasni, s szerintem érthető, miért nem).

Nekem így jó, megnyugvást ad a hitem, átsegít a nehézségeken. Hálás vagyok érte, mint ahogy azért is, hogy a hitem szerinti Isten nem vár el tőlem olyasmit, hogy másokat a pokol tüzére kívánjak, gyűlölködjek, fröcsögjek. Ő maga nem ilyen, és a híveitől sem ezt kéri. Szeretetre tanít. A gyűlölködés nem keresztényi dolog (szerintem:). A másikban az embert tisztelem, nem a hitet vagy hitetlenséget, és örülök, ha engem is pusztán magamért fogadnak el olyannak, amilyen vagyok, mert szerintem a hite vagy hitetlensége mindenkinek a magánügye.


További csodaszép napot kívánok!

:)

2018. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/190 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki élete is kel nem fog egyből járkálni és mindenkivel jót tenni xd gondolkozz már

Attól még hogy le van írva nem kell elvinni semmit

2018. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/190 anonim ***** válasza:
HINNI*
2018. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/190 anonim ***** válasza:
0%

157.Hsz!


Aki olyan mereven,fanatikusan elutasítja Isten létét,Jézus létezését,mint a Rigel01 néven írogató,arra Isten nem erőlteti rá az öröklétet a szeretet országában.

Csak a kárhozat lehet része.

2018. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!