Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek abban ami az...

Miért hisztek abban ami az emberek agyszüleménye?

Figyelt kérdés

Az összes vallás egy vagy több ember agyszüleménye, amit azért talált ki, hogy tömegeket irányítson, mert jó ember magától is lehet jó nem azért, hogy egy jobb helyre kerüljön, ez olyan mintha segítesz valakinek ingyen de másnap már kérsz tőle egy ezrest

igen, ateista vagyok, viszont ezt a kérdést fel kellett tennem mert ez az amit nem tudok megérteni



2017. dec. 28. 18:28
 131/190 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon vicces vagy XD azért nem szeretnél velem vitatkozni mert kis b-vek írom a szeretett bibliádat te kis nyelvtannáci. Ismerd be legalább csak magadnak hogy nincs több érved és nehogy már egy vallási vanatizmussal megáldott ember mondja már hogy én aki szabad gondolkdású vagyok nem bírom elfogadni dehogynem el tudnám én ha lenne mit :"D de nem baj éld csak az életedet abban a hitben hogy valaki vigyáz rád úgy biztos könnyebb én legalább nem bújok egy kitalált hit mögé hanem vállalom a következményeket a tetteimért
2018. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/190 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Alex!


"Nos, kedves tiszteketlen, a helyesírást és a Bibliát sem ismerő fórumtárs!"


Látom a helyesírással te is kűzdesz! :) Vicc volt csak! Tudom, hogy csak elgépelted.



"Gondolom ha már ilyen kijelentéseket teszel, akkor nyilván van némi fogalmad az ókori történelemről és azokról a forrásokról is amelyek alapján ismerjük azt."


Gondolom Neked nincs tudomásod tudományos könyvekről, és azokról az állításokról, ami nagyon sok mindent cáfol az ókorral kapcsolatban. De ne legyen igazam!!


"Ebben az esetben viszont nem jelenthet újdonságot az a tény, hogy Jézus feltámadása az egész ókori történelem legjobban és leghitelesebben dokumentált eseménye."


Teljesen felcsigáztál, és türelmetlenűl várom ezeknek a forrásoknak a tudományos linkjeit. Esetleg Nobel-díj osztás ezzel kapcsolatban?? Melyik szakfolyóiratban publikálták?? Tényleg érdekes felfedezés. Nagyon érdekel!!


"Mielőtt tagadnád ezt, közölnöm kell, hogy nem te vagy az egyetlen, aki ezt kétségbevonta."


Ez tökéletesen igaz, hogy nem egyetelen ember vonja kétségbe!! Az évszázad igazsága!! Van sok milliárd ember aki ebben kételkedik! (Jézus Mária, mi lesz ebből!!) Sőt!!!! Annyira, hogy nem is érdekli őket a feltámadás. Most komolyan: milyen gonoszak, hogy az isten fiának feltámadása nem érdekli őket. Azért ez egy nem kis esemény volt!!! Nem is ismerik Jézust, nem is akarják ismerni, és nem is hisznek benne! Látod? Ilyenek az emberek. Milyen gonoszak. Szörnyű!! Én is csak ámulok, mint ateista!! Tájékoztatú jelleggel közölni szeretném, hogy ezek az az emberek a Föld nevű bolygó lakosságának a nagyobb hányadát képviselik. Tényleg!! Most mi lesz?? Vagyis számszerű adatokkal: 2 milliárd keresztény és 5,5 milliárd nem keresztény uralkodik a szó szoros értelmében ezen a gyönyörű kék bolygón!! Komolyan, már kezdek aggódni!! Esetleg akkor a mennyország sem igaz, és a pokol sem?? Ugye? Mert a többség dönt, ahogy prezentáljuk szerintem, és matematikailag viszont nem jön ki, sem a pokol, se semmi. Vagy a kissebség dönt, ebben a fordított világban? Nem tudom ebben nem vagyok kompetens és demokratikus sem! Ezért kérdezem. Vigasztalj meg, kedves Alex, hogy a kissebség dönt!!!



"Olyan is akadt, aki ateistaként arra tette fel az életét, hogy bebizonyítsa azt, hogy a feltámadás nem történt meg és az egész csak kitaláció. De a tények makacs dolgok: pont az ellenkezőjét sikerült bizonyítania... "


Ezt Te mivel tudod bizonyítani, hogy nem kitaláció?

2018. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/190 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon megy itt a gúnyolódás. Szépen lejáratjátok magatokat.

Isten látja a szíveteket,mennyi hitetlenség van benne,előbb vagy utóbb neki kell majd számot adni.

2018. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/190 anonim ***** válasza:
60%

"Az egyház fölállít egy tant, és azt követeli, hogy az emberek higgyék azt, éljék aszerint életüket, tudomásul se vegyenek más gondolatot. Az egyház szemben áll az el nem kötelezettséggel. Ellensége a nyitott szemnek, a nyitott elmének. Birkák kellenek az egyháznak, nem pedig szellemi képességük teljével élni tudó emberi lények."


Peter Marshall


Az egész vallás csak arra kell hogy vezessen az emberek elméjét

2018. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/190 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézzétek meg tanulságos

2018. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/190 anonim ***** válasza:

# 136

Nagyon komoly :D

2018. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/190 anonim ***** válasza:
14%

132.Hsz!


Érveimet számos alkalommal leírtam intelligens istenteleneknek.


A Biblia viszont arra int,hogy gyöngyöket ne szórjunk disznók elé.A példázat erre a történetre ad jó tanácsot.

2018. jan. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/190 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon vicces vagy XD azért nem szeretnél velem vitatkozni mert kis b-vek írom a szeretett bibliádat te kis nyelvtannáci."

A nyelvtannáciság kissé más tészta. Szerintem ha fogalomzavaraid vannak nem feltétlen érdemes okoskodni, pláne fórumon:) Szóval nagyon kemény vagy, hogy kis b-vel írod a Bibliát. Zalán te vagy Chuck Norris? Na látod, ez nem nyelvtannáciság, gyöngyöm.

Vitatkozni? Min, hogy a Biblia nagy b?:) Pláne ezek után?:D


"Ismerd be legalább csak magadnak hogy nincs több érved és nehogy már egy vallási vanatizmussal megáldott ember mondja már hogy én aki szabad gondolkdású vagyok"

Szabad gondolkodású:)))) Uniformizált ateista szócső vagy. ÉS egyáltalán nem egyedi. Egyedi csak Krisztusban lehet az ember. Ismerd be magadnak, hogy fosol az ítélettől és próbálkozol már itt kidumálni magad. Mivel mi könnyen cáfolunk, gondolhatod, hogy Istent nem fogod tudni a csúsztatásokkal meggyőzni


"de nem baj éld csak az életedet abban a hitben hogy valaki vigyáz rád"

Túl sok nyomorék ateista blogot olvasol. Mivel velem és a kereszténységgel kapcsolatban totálisan el vagy tájolva, még akarod égetni magad tovább?


" úgy biztos könnyebb én legalább nem bújok egy kitalált hit mögé hanem vállalom a következményeket a tetteimért"

Egy ateista ki előtt vállalja a tettei felelősségét?:)))


Egy jó tanács: legközelebb ne idegből írj, és próbáld először végiggondolni, hogy mit szeretnél írni és a leírni kívánt mondatok valóban ezt jelentik-e

2018. jan. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/190 anonim ***** válasza:
78%

Én meg ajánlom hogy ne okoskodoknék mert te sem érted hogy mit írsz :D

Én magamnak vallok magam előtt és a törvény előtt ha elkövetek.

És már mondtam az hogy le van írva egy könyvbe nem jelent semmit mert nem tudod bizonyítani az a könyv csak fikció (a mondák és a legendák is fikciók) a vallási fanatizmus veszélyes

Elülyíti az embert :D úgy sem fogod megérteni

2018. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/190 Alex Fly ***** válasza:
28%

@Rigel01: nem véletlenül írja a Biblia, hogy ne szaporítsuk a szót, mint a pogányok...


Pál apostol egy mondatban leírta azt, amit fél oldalon keresztül próbálsz magyarázgatni:


"Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is."

(1Kor 15:14)


Egyértelmű: ha valaki megcáfolja a feltámadást, akkor nincs kereszténység. Azonban ez azóta sem sikerült senkinek...


És arról, hogy az ateisták mennyire vállalják a tetteik következményét, szintén írt:


"Mert ha mi ítélnők magunkat, nem ítéltetnénk el." (1Kor11:31)


A többi csak duma...

2018. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!