Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az ateizmus vagy...

Szerintetek az ateizmus vagy a hívő élet elítélendő?

Figyelt kérdés

Ez így elég furcsán tehát megmagyarázom. Szerintetek el lehet-e ítélni azt az embert, aki ateista, vagyis nem követ semmilyen vallást, a kézzel fogható dolgokban hisz/bízik. Ha igen, miért?

És az az ember elítélhető-e, aki követ valamilyen vallást (Magyarországon leginkább a keresztény vallás van előtérben) és abban hisz? És ha igen, miért?

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert én ateista vagyok, de az iskolánkban kötelező a katolikus hittan, és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy emberek hogy képesek ilyen dolgokban hinni. Nem azt mondom, hogy nem szabad, mert tiszteletben tartom, hogy ők innen merítenek erőt. Csupán nem értem. Semmi kézzelfogható bizonyíték, sehol.

Remélem érthető így a kérdésem, mindenkinek a saját, személyes véleményét várom! És senkit nem szerettem volna megsérteni a véleményemmel!:)



2018. jan. 21. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
Alex Fly, boldog újévet kívánok!
2018. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy aki értelmes, az depressziós lesz ebben a világban! Magamra ismertem:))) Nem hiszem, hogy értelmes lennék, de a depresszió az stimmelt!

Az én kis paraszti eszemmel tettem fel magamnak a kérdést: miért élek, ha csak szenvedek? Ki az aki nem látja, hogy ez az élet csak szenvedés?

2018. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:

92-es


Végre egy értelmes ember teljesen igazad van, én is hasonló cipőben járok..

2018. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:

A boldogság persze karnyújtásnyira van! Mindenki elhiszi persze, csak sajnos senki sem tapasztalja!

A halált viszont mindenki meg fogja tapasztalni, annak ellenére, hogy senki sem hiszi el, hogy meg fog vele történni!

Ilyenekben élünk, egy kicsit őszinte pszichológus, pszichiáter azonnal rávágná, hogy skrizofédek vagyunk, több személyiséggel rendelkező lények. Igaza is van persze, na de önmagát hogy írná le?

2018. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:

Üdv Dorina!


"Tökös" csaj lehetsz , ha "lehurrogtad" a hitoktatót, máris imádlak. :D

Én is Ateista vagyok vagy 10 éves korom óta, mondhatni azóta felnőtt emberként a vallásosok rémálma lettem.

Állandóan kellemetlen kérdéseket teszek fel, amire tudom, hogy nem lehetséges logikus magyarázatot találni a biblia tanítása alapján.

Nincs is benne semmi logika. A mélyen vallásos emberek vagy nagyon naivak, vagy szellemileg, mentálisan sérültek valamilyen szinten. Rendszerint savanyú, humortalan emberek is. Egy normálisan gondolkodó ember abszolút elutasítja a vallást. Az állam sem ismeri el voltaképp, csak megtűri. Ha elismerné, akkor lehetne kizárólag templomban is házasságot kötni.

Mivel már rég jártam iskolába, így feltételezem idősebb vagyok nálad. Ennél fogva jóval többet is tapasztaltam, amivel "kisegítenélek" , ha szabad.

Ha normális életet akarsz élni, akkor a suliban hallottakat tekintsd egyszerűen úgy, mint ha egy idegen kultúráról hallanál, de ne többet.

Az emberek zöme totál hülyeségnek tartja a vallást és így is viszonyul hozzá. Megfigyelhető, hogy akik mélyen vallásosak azokkal képtelenség logikus beszélgetésbe kezdeni, állandóan a bibliai szövegeket idézik és osztogatják az észt. A normális ember egyszerűen kerüli az ilyeneket. Ha párkapcsolatba kezdesz, akkor már az elején tisztázd le, hogy nem vagy hajlandó semmiféle hitet követni, mert sajnos volt , hogy emiatt szétmentünk. A szülőkkel kell nagyon vigyázni, mert ha belefutsz egy ilyen családba, akkor véged. Sajnos az ilyeneknél Te vagy a rossz, nem pedig ők a hülyék.

Kedvencem egyébként a becsengető hittérítő. Ahogy rákezdi a mondókáját, rögtön a szavába vágok és mondom, hogy én bizony a kannibalizmus hitet követem és nagyon jó , hogy éppen jöttek, mert lobog az üstben víz és nagy szükségem lenne egy kis friss húsra, hogy áldozatot mutathassak be az istenemnek, meg akkor mindjárt az ebédem is meglesz. Ha ezzel együtt megfogom a karját és húzom befelé, akkor rendszerint még a pasik is "visítva" menekülnek. Ilyenkor már jó napom van. :D

Ami viszont érdekes, hogy nagyon szívesen nézem a TV-ben a vallási ismeretterjesztő műsorokat, bár valószínűleg csak azért, hogy tisztában legyek azokkal a dolgokkal, amit kérdeznem kell a hittérítőktől, ha azt akarom, hogy izzadva, nyögdécselve távozzanak. Szóval egy kis gonosz vagyok. :)

Amúgy Te is ilyen leszel, ha a környezetedben többször találkozol mély hitesekkel. Ha szerencsésen el tudod őket kerülni, akkor elfogadóbb maradsz. Bár mivel feltetted ezt a kérdést, lehet Te leszel az utódom a fórumokon.

Na, Dicsértessék, kisasszony. :)

2018. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elolvastam a válaszaidat, és ezt üzenem:


Nem vagy egyedül! Kitartást! :)


Nomeg: [link]

2018. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!