Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az ateizmus vagy...

Szerintetek az ateizmus vagy a hívő élet elítélendő?

Figyelt kérdés

Ez így elég furcsán tehát megmagyarázom. Szerintetek el lehet-e ítélni azt az embert, aki ateista, vagyis nem követ semmilyen vallást, a kézzel fogható dolgokban hisz/bízik. Ha igen, miért?

És az az ember elítélhető-e, aki követ valamilyen vallást (Magyarországon leginkább a keresztény vallás van előtérben) és abban hisz? És ha igen, miért?

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert én ateista vagyok, de az iskolánkban kötelező a katolikus hittan, és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy emberek hogy képesek ilyen dolgokban hinni. Nem azt mondom, hogy nem szabad, mert tiszteletben tartom, hogy ők innen merítenek erőt. Csupán nem értem. Semmi kézzelfogható bizonyíték, sehol.

Remélem érthető így a kérdésem, mindenkinek a saját, személyes véleményét várom! És senkit nem szerettem volna megsérteni a véleményemmel!:)



2018. jan. 21. 14:05
 11/96 Mojjo ***** válasza:
94%
@10: Te voltál az egyetlen, aki azt mondta, nem hisz?
2018. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 A kérdező kommentje:
@11 én és a barátnőm vagyunk 'hitetlenlenek', vele is ugyanígy viselkedik az atya. De csak azután kezdett el (ismertem előtte is), hogy megtudta, hogy nem vagyok hívő.
2018. jan. 21. 17:06
 13/96 anonim ***** válasza:
50%

Igen, tudom 0% leszek, ne kíméljetek, de...

A vallás kifejezetten ártalmas. A vallás egy eszmerendszer, ami születésétől fogva nyomnak az emberekbe, teljesen befolyásolja az egyén gondolkodását, és azt hogy hogy áll az embertársaihoz. Márpedig ha olvasod a szent könyveket, akkor láthatod, hogy túl komolyan venni őket veszély. Akik hitetleneket ölnek, embereket csonkítanak, gyerekekkel hálnak és úgy adják-veszik a nőket, mint a disznókat, a zsidó, keresztény és iszlám vallás szerin nem tesznek semmi rosszat.

Nyilván nem gondolkodik mindenki így, de ez nem a szent könyvek érdeme, hanem a humanizmusé..

Az ateizmus ezzel szemben olyan, mint egy üres lap; olyan értékek szerint élhetsz, amelyeket magadnak választottál. Szóval ezek is lehetnek jók és rosszak, de legalább nincs adva a rossz.

2018. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 Mojjo ***** válasza:
80%
@13: Van aki a vallásból merít erőt, akit a vallás vezet jó/jobb útra. Nem feltétlen csak rossz lehet a vallás.
2018. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
57%

Egyik sem elítélendő, mivel ez az emberi természet része.

Az ember vagy hívő, vagy gondolkodó, kérdező, kutató hajlammal rendelkezik. Ezen nem lehet változtatni, legfeljebb valamire kényszeríteni.


Az atya pedig nagyon nincsen a hivatása magaslatán, ha elítéli a más hitűeket (és az ateistákat), és igazából így nem is lenne szabad papnak lennie!

Legalábbis egy felvilágosult, szekuláris államban...


Viszont!

Az igaz, hogy nem elítélendő, de sajnos a hit sokkal veszélyesebb. Ahogy valaki írta: az ateizmus önmagában se nem jó, se nem rossz. Egy ateista bármiféle lehet.

De egy hitrendszer sajnos a legtöbb esetben nagyon sok rossz dolgot tartalmaz! Például az erőszakos térítést és a mások elítélését is (pokol), ami NINCS benne az ateizmusban!

2018. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
10%
Kézzel fogható bizonyíték a szeretet vagy a szerelem létezésére sincsen, csak reméljük és bízunk abban, hogy van. Gondolkodj el az életed értelmén! Ez talán sikerül rádöbbenteni arra, hogy Isten nélkül minden értelmetlen.
2018. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 Darkmoon80 ***** válasza:
70%

Kedves Jelina!


"Kézzel fogható bizonyíték a szeretet vagy a szerelem létezésére sincsen, csak reméljük és bízunk abban, hogy van. Gondolkodj el az életed értelmén! Ez talán sikerül rádöbbenteni arra, hogy Isten nélkül minden értelmetlen."


Mi a te életed értelme?? Mennyivel lesz értelmesebbé az életed akkor, ha azt feltételezed, hogy egy magasabb rendű lény buzgó szolgája vagy? Talán az örök lét izgat? Miben is merül ki a Biblia ígérete az örök létre vonatkozóan? Ott ülhetsz Isten trónusánál és továbbra is (csak kissé közelebbről) imádhatod őt, miközben hullik rád az ő szeretete?


Mi erre a biztosíték?


------


És ha így is lenne, se tv se internet, dög unalom! :-)

2018. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
100%

"Kézzel fogható bizonyíték a szeretet vagy a szerelem létezésére sincsen, csak reméljük és bízunk abban, hogy van."

Kézzel fogható bizonyíték semmilyen fogalomra sincsen.

Hogyan lehetne kézzel megfogni a bizonyítékát pld. az ízlésnek? Vagy a szerelemnek? Vagy az antipátiának/ szimpátiának? A fájdalomnak?

Ezeket nem kell bizonyítani, hanem ezeket érezzük. Nem reméljük, hanem érezzük.


Vagy arra gondolsz, hogy a mások irántunk érzett szeretetére/ szerelmére nincs bizonyíték?

De, arra van, még ha nem is kézzel fogható.

A másik fél tettei, viselkedése, támogatása bizonyítja ezeket - akár nap mint nap.

2018. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 Alex Fly ***** válasza:
5%
@13: nem szavazlak leb de nem kellene különbséget tenni az ateizmus és a többi vallás között. Az sem külömb a többinél -persze minden hívő a sajátját tartja az egyedül üdvözítőnek. Mindenesetre ilyen fanatizmust általában csak az ateisták között tapasztaltam.
2018. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
94%

"Az sem külömb a többinél"

Ezen lehetne vitatkozni, de egy biztos: NEM vallás. Ezért kell ilyenkor külön említeni.

2018. jan. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!