Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az ateizmus vagy...

Szerintetek az ateizmus vagy a hívő élet elítélendő?

Figyelt kérdés

Ez így elég furcsán tehát megmagyarázom. Szerintetek el lehet-e ítélni azt az embert, aki ateista, vagyis nem követ semmilyen vallást, a kézzel fogható dolgokban hisz/bízik. Ha igen, miért?

És az az ember elítélhető-e, aki követ valamilyen vallást (Magyarországon leginkább a keresztény vallás van előtérben) és abban hisz? És ha igen, miért?

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert én ateista vagyok, de az iskolánkban kötelező a katolikus hittan, és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy emberek hogy képesek ilyen dolgokban hinni. Nem azt mondom, hogy nem szabad, mert tiszteletben tartom, hogy ők innen merítenek erőt. Csupán nem értem. Semmi kézzelfogható bizonyíték, sehol.

Remélem érthető így a kérdésem, mindenkinek a saját, személyes véleményét várom! És senkit nem szerettem volna megsérteni a véleményemmel!:)



2018. jan. 21. 14:05
 51/96 anonim ***** válasza:
45-ös te meg vagy szédülve!
2018. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 Mojjo ***** válasza:
81%

@50: Gondolj bele, hogyan is áll össze az ateista szó. Teista = istenhívő. Az "a" a szó elején egy fosztóképző.

Ateista = nem teista = nem istenhívő


Ennyi, nem több. Ez jelenthet kifejezett istentagadást IS, de nem szükségszerűen jelenti azt.

2018. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!


Én ateistaként elítélem a vallást! Mégpedig azért, mert ahogy te is mondtad ezekben a dolgokban nem lehet hinni.

De mivel minden ember azt hisz amit akar és senki nem szabhatja meg senkinek, hogy mit higgyen.. Ugye?

Ezért én azt mondom, hogy a hívők akarják megszabni mindenkinek, hogy mi az igaz, az ateisták pedig ezt nem hiszik el.

Ezért a vallás elítélendő, az ateizmus pedig NEM!!

2018. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 anonim ***** válasza:
Mojjo mi az ateizmus?
2018. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 Mojjo ***** válasza:
100%
@54: Az Istenbe/istenekbe vetett hit hiánya.
2018. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
0%

52.Hsz!


Te a"nonteista"szót fordítottad "nem istenhívő"-nek.


Az "ateista"szó korrekt fordítása,"isten nélküli",vagy magyarosabban"istentelen".

2018. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 Mojjo ***** válasza:
91%

@56: Olyan szavunk, hogy nonteista, nem létezik. Pár szláv nyelvben használatos csak. A "non" pedig pöccre ugyanaz a fosztóképző, mint az "a".


Mivel egy ateista nem hisz istenben, természetesen isten nélküli. Az istentelen szó a mai magyar nyelvben teljesen mást jelent, mint ahogy azt te is nagyon jól tudod, bár természetesen direkt bántó szándékkal használhatod ezt a szót is, mint ahogy meg is teszed.

2018. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:

Alex Fly!


Bocsi,valamit töröltek,és csúszott a számozás.


Valóban nem neked másoltam be a"hit"fogalmát a Wiki szótárból.

2018. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
0%

57.Hsz!


A görög nyelvterületen az"ateista"kifejezésnek pontosan olyan hozzáragadt jelentései vannak,mint nálunk,az"istentelen"-nek,hisz az ateizmussal-istentelenséggel-következetesen együttjárnak azok a jellemzők amik itt-ott hozzáragadtak.


(Természetesen,a műveletlen emberek ugyanúgy használják fokozóképzőként is,ami ugyanúgy helytelen,mint a "borzasztójó","qrvanagy","vasbetontalpfa","antiszinpatikus",stb.)

2018. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 Mojjo ***** válasza:
100%
@59: Egyrészt nem görög nyelvterületen vagyunk. Másrészt az istentelen a mai magyar nyelvben egy (negatív) nyomatékosító szó, így értelmezhetetlen, amit írsz arról, hogy ez az ateizmussal együtt járna. Harmadészt érdemes észrevenni, hogy az emberek sokfélék, akár hívők, akár ateisták - ahogy a topic elején is írtam. Negyedrészt az "a" egy fosztóképző, amit speciel teljesen jogosan és helyesen használnak fosztóképzőként - hisz az.
2018. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!