Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az ateizmus vagy...

Szerintetek az ateizmus vagy a hívő élet elítélendő?

Figyelt kérdés

Ez így elég furcsán tehát megmagyarázom. Szerintetek el lehet-e ítélni azt az embert, aki ateista, vagyis nem követ semmilyen vallást, a kézzel fogható dolgokban hisz/bízik. Ha igen, miért?

És az az ember elítélhető-e, aki követ valamilyen vallást (Magyarországon leginkább a keresztény vallás van előtérben) és abban hisz? És ha igen, miért?

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert én ateista vagyok, de az iskolánkban kötelező a katolikus hittan, és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy emberek hogy képesek ilyen dolgokban hinni. Nem azt mondom, hogy nem szabad, mert tiszteletben tartom, hogy ők innen merítenek erőt. Csupán nem értem. Semmi kézzelfogható bizonyíték, sehol.

Remélem érthető így a kérdésem, mindenkinek a saját, személyes véleményét várom! És senkit nem szerettem volna megsérteni a véleményemmel!:)



2018. jan. 21. 14:05
 61/96 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, kissé elszabadultak itt a dolgok... Egy egyszerű kérdést tettem fel, és a hit definícióján keresztül, a magyar nyelvben bizonyos szavak elején használatos "a" betűn át, az ateisták szidásán (idézem: "nem fér a fanatikus istentelen fejedbe") mindent kiveséztünk, csak a kérdésre való választ nem igazán sikerült:D Mellesleg, ha jól tudom - ez csak a hívőkhöz szól - a Biblia hirdeti: "Szeresd felebarátodat, mint magadat!" (Persze, ez az én számból elég hiteltelenül hangzik.) Kedves hívők! Szerintem az ateisták szidásával nem nagyon teljesítitek Istenetek kérését... Persze, mindenki úgy éli életét, ahogy csak szeretné. Azok az ateisták, akik pedig a hívőket sértegetik, legalább egymás felé irányuló emberség és tolerancia jegyében kéne abbahagyni.

Én ezzel a kérdéssel nem összeugrasztani akartam a két oldalt, se 50+os válasz/veszekedés-lavinát indítani.

Mindenesetre köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, érdekes olvasni a két oldal véleményét. Ezt a kommentet ne vegyétek támadásnak, csak kissé nyersen fogalmazom meg a mondanivalómat:)

2018. jan. 23. 21:26
 62/96 Mojjo ***** válasza:
@61: Ugye új vagy errefelé? :D
2018. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 A kérdező kommentje:
@62 Ugye tudod, hogy én kérdeztem? :D
2018. jan. 23. 21:41
 64/96 Mojjo ***** válasza:
100%

@63: ?


Arra céloztam, hogy itt a GYK-n az olyan kérdések alatt, amiknek közük van az ateizmushoz, mindig ez történik. Most ez még egy visszafogott és rövid kis vita volt.

2018. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
Mojjo már régi bútor ezen az oldalon.. :D
2018. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 A kérdező kommentje:

Mojjo, értettem, vicc volt!:) Arra céloztam, hogy felderítettem már a terepet, mielőtt kiírtam a kérdést:)

Lehet, hogy az én "gyermeki lelkemnek" volt kicsit több, mint egy enyhe vita, de oké!:D

Mindenesetre kicsit megrémít, hogy némelyik felnőtt ember az orráig képes csak látni (akinek nem inge, ne vegye magára, akinek pedig igen, az öltözzön fel).

2018. jan. 23. 21:52
 67/96 anonim ***** válasza:

Kérdező ne csinálj belőle nagy ügyet, ez van...

Isten nem létezik ezt tudja mindenki, aki használja egy kicsit az eszét.

Amúgy te hány éves vagy?

2018. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 A kérdező kommentje:
@67: Tizenöt éves vagyok... És most fog jönni az emberek megbotránkozása, miszerint "ilyen fiatalon, hogy merészelek...":)
2018. jan. 23. 21:55
 69/96 Mojjo ***** válasza:
96%

@65: Hehe, igen, úgy-úgy :D


@66: Á, értem :) Ó, hidd el, itt szoktak lenni ennél jóval-jóval durvább viták is.

2018. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 Mojjo ***** válasza:
91%
@68: Tizenöt évesen is joga van az embernek a saját meglátásahoz, véleményéhez, világnézetéhez :)
2018. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!