Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
68%

"Nem probálok burkoltan zsidózni"


Tehát akkor nyíltan zsidózol, értem.


"Aki hisz a keresztény Isteben az hivő, aki nem az hitetlen, ennyi az egész."


Ez persze ostobaság. Az ókori görögök is hívők voltak, de ők Zeuszban hittek. Vagy te minek neveznéd?


"Szóval neked az elfogadható ha pogány istenek imádatára hív valaki és azt meg lehet ölni, kedves."


Nem, mivel én keresztényként egy mózesi törvényt sem tartok, pedig van 613.

2018. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy valaki említette, ez a valamikori választottjainak szólt, még a messiás megérkezése előtt.

Ma a keresztényeknek ugyan ez maradt annyi változtatással, hogy nem fizikailag kell megsemmisíteni, hanem a gyülekezetből kizárni.


Mert Jézus megváltó halála még lehetővé teszi, hogy megbánást tanúsítson, és változtasson az életén a gondolkodásán, és akkor Jehova népéhez tartozhat újra.

2018. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
47%

Keresztény azt jelenti, hogy Krisztusi, azaz Krisztus követő. Olvasd el, hogy Krisztus hány hitetlent ölt meg, mert ugyanannyit öl meg egy keresztény is.

Mi is a kérdés?

2018. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy feltűnt-e, de Mózes óta jött egy Jézus nevű "illető", akinek a követői a keresztények.
2018. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


"...Jehova népéhez tartozhat újra."


Ez a "Jehova népe" az Őrtorony szervezet! Hát oda ne tartozzon! Isten nem egy szervezeten keresztül tevékenykedik és szócsöve sincsen neki. Mindkét dolog világosan látható a Bibliából!

2018. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 A kérdező kommentje:
#14-s akkor gondolom a tíz parancsolatot se kéne követni ez alapján, de azt mégis fontosnak tartjátok mert beleillik a mostani világképbe.
2018. ápr. 2. 10:23
 17/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"14-s akkor gondolom a tíz parancsolatot se kéne követni ez alapján, de azt mégis fontosnak tartjátok mert beleillik a mostani világképbe."


És megvan erősítve az Újszövetség írásaiban! Nem pedig azért mert beleillik a világképbe.

Amúgy a keresztény értékrend éppen hogy NEM illik bele a mai világképbe. Az együtt élés teljesen elfogadott. A kereszténységben a házasság az elfogadott és nem a sima együttélés.

2018. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 HaEv ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

Sosem öltem embert. Így erre a kérdésre lehet, nem is vagyok jogosult válaszolni. De keresztény vagyok és vádolva érzem magam.

Visszakérdezek! Te, nem hívő (ez egy feltételezés a kérdésed alapján) - miért ölsz embereket, azzal, hogy nagy erkölcsi magaslatokba emeled magad a többi ember fölé, és ezzel viszályt szítasz, és az emberek egymásnak esnek? Ugyanolyan módszert használsz, mint annak idején a kommunisták is vagy Hitler vagy egyéb más Biblia-ellenes emberek.

Tájékozott vagy dolgokban - ezt szeretnéd magadról hinni, és én ezt nem akarom megdönteni. Egy önelégült embert könnyebb a saját csapdájába beleejteni. ;)

Miért zavar téged, hogy emberek, akiket nem ismersz tesznek dolgokat emberekkel, akiket nem ismersz? Mi a tétje a kérdésednek? Amíg nincs személyes érintettséged, nem fogod jó megvilágításban látni a dolgokat. Hogy értsd, hozok egy példát.

Van egy kedves ismerősöm, akinek nagyon sok rokona misszionárius. Az egyik ilyen rokona kb 1 éve egy török börtönben raboskodik, olyan vádak miatt, amik nem is állják meg a helyüket. Nem tényszerűek és nem jogszerűek. Nem mennék bele részletekbe, mert nincs értelme. Amiben biztos lehetsz: NEM A MUZULMÁNOKAT VÁDOLJA SENKI!!!! Azokkal NEM ÉRTENEK EGYET, akik jogtalanul és ok nélkül tartják fogva. Ráadásul az illet férfi az életével is fizethet ezért. Az illető 20 éve ott él, soha nem volt konfliktusa a városban lakókkal, betartotta a törvényt is. Miért vették elő most? Érted?

Akiknek csak összeugrasztásig terjed a lehetőségük, jól felismerhetők az ilyen vélemények a "titeket" szóról is. Mondva csinált hülyeségekkel egymás ellen uszítják az embereket. Miért állsz be a sorba? Inkább azt írd ki, mi a konkrét baj, amivel szembe nézel és ezzel takarod be, mert nem tudsz róla beszélni. Oké, ne írd ide ki, ha nem akarod. De ne olyan "konfliktuson" vezesd le, amihez igazából nincs közöd, nem vagy érintett. Persze, ha muzulmán vagy és ezért érintve érzed magad, akkor oké. Valakidet keresztények megölték? Vagy érintettséged van valamelyik merényletben? Mert akkor részvétem a veszteségért.

2018. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
100%
Oh,most azonnal összehívom a gyülekezetünk tagjait és szólok nekik róla,hogy embereket ölünk. Köszi,hogy szóltál erről,hülyén haltunk volna meg.
2018. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
100%
Na most nem értem a kérdésed kedves Kérdező. :D Tehát, hány ilyen is van ma, vagy mivan? Értenem kéne, hogy mit írsz vagy csak provokáció és elkéne csak engednem a fülem mellett? Tehát, én keresztény létemre, holott a Bibliai újszövetség amiben ma élünk ilyen dolgot még a legerőssebb kijelentésében SEM tesz meg, ölöm az embereket? Valóban kettő Ószövetségi tant láthatunk, hogy Isten azt mondja az embereknek, hogy amit megígért földön a Zsidók írtsák ki az bent élőket... Valóban... De nézzük mit is tettek ezek a népek, akiket a Zsidók kiírtottak a Biblia szerint: A Biblia alapján Isten rengetegszer szólt a kánaáni népeknek is, hogy AZ Istent imádják és ne áldozzanak Baal-nak Asértnak, akik gyeremekeket követeltek vagy felnőtt életet. Történelmi szempontból viszont ugyan ez a helyzet. Ezek a népek több Istent imádtak ezért kiírtották őket ilyen egyszerű. Isten nem ok nélkül gyílkol, vagy 20x elmondta Ő a népével, hogy nem kéne ezt mert nem lesz jó. Nem hallgattak rá, hát viselték a következményeket. :) Az iszlám teljesen más. Az iszlámban a korán kimondja, hogy a nő felett a férfinek tej hatalma van, az aszzony csak szolga lehet. Az is írva van a kroánban és a magyarázó könyveiben (Shira és a Hadit), hogy a hitetleneket (értsd: nem muzulmán!) meg KELL őlni a szent háborúban. Továbbá azt is írja, hogy a mennyben a férfiak 77 szüzet kapnak (nők és gyerekek egyaránt) a nők, illetve a gyerekek pedig azt kapják, hogy ezeknek a szüzeknek a tagjaik lesznek, akiket a férfi örökös merevedéssel hálhat. Tökéletes ugye? :) Nos, miben is hasonlít a kettő vallás? Mohamed köztudottan pedofil volt, akinek 7-9 éves feleségei voltak. Isten pedig ellenezte a gyermek házasságot, sőt azt mondja 3Mózesben, hogy kiírtatik a népből az, aki ilyen fertelemre vetemedik. Mi is a külömbség? Minden! :)
2018. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!