Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
0%

"Miért következik ez a keresztény vallásból?"


Leírtam hogy miért. Jézus keresztények 99%-a szerint Isten. Az Ószövetség szerintetek Isten szava. Népirtásra felszólító versek pedig ott vannak az Ószövetségben. Továbbvisszük egyenesen az a következtetés vonható le hogy Jézus adta parancsba nők és gyerekek lemészárlását.



"Mohamed nem tiltotta meg a Kába szentélyben található fekete kő, imádatát.Így egyenesen levonható az a következtetés hogy ott bálványimádás folyik!"


Rosszul tudod. Arról a kőról semmi nem szerepel a Koránban, az viszont sokszor hogy csak is Istenhez imádkozzunk. Továbbá a muszlimok semmiféle Isteni erőt nem tulajdonítanak annak a kőnek. Úgy tartják ez maradt meg az eredeti Kábából. Ennyi a jelentősége.

2018. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az Ószövetség szerintetek Isten szava. Népirtásra felszólító versek pedig ott vannak az Ószövetségben. Továbbvisszük egyenesen az a következtetés vonható le hogy Jézus adta parancsba nők és gyerekek lemészárlását."


Hát ez a baj hogy te tovább viszed de ne vidd tovább! A Bibliában az áll hogy azt Isten adta parancsba! Akkor Isten adta parancsba és nem más!


"Rosszul tudod. Arról a kőról semmi nem szerepel a Koránban, az viszont sokszor hogy csak is Istenhez imádkozzunk."


Te nem értetted meg amit írtam! Amennyibe te vonsz le következtetéseket akkor én is!

És mivel Mohamed nem tiltotta meg na meg ugye köztudott hogy a fekete kőnek varázsereje van, így egyértelmű az hogy bizony ott bálványimádás folyik méghozzá démonikus módon! Ezért egyenesen következik hogy a démonikus származást csak erősíti az, hogy a Koránba nem került bele.

2018. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
0%

"És mivel Mohamed nem tiltotta meg na meg ugye köztudott hogy a fekete kőnek varázsereje van, így egyértelmű az hogy bizony ott bálványimádás folyik méghozzá démonikus módon!"


Varázsereje van? :) Ezzel akarod elterelni a dolgot? Mert ha igen, akkor szánalmas.

Ha Jézus Isten akkor tőle származnak azok a versek. Ha azt mondod nem Jézustól, hanem Istentől, semmivel sem jobb. Ezt nem lehet kimagyarázni.

2018. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ezzel akarod elterelni a dolgot? Mert ha igen, akkor szánalmas."


Nem elterelni akarom hanem szeretnék megértetni valamit! Legyen szánalmas akkor is megpróbálok veled megértetni valamit! Ha nem sikerül akkor nem sikerül. De legalább megpróbáltam!


"Ha azt mondod nem Jézustól, hanem Istentől, semmivel sem jobb. Ezt nem lehet kimagyarázni."


Pont ezt kellene megértened hogy nem én mondom. A Bibliában az olvasható hogy Isten adja parancsba! Ennyire egyszerű lenne a dolog.

De nagyon úgy nézz ki hogy neked ennek a megértése problémát okozz!


"Varázsereje van?"


Igen az! A hagyomány szerint! Ez pont olyan mint a Torinói-lepel meg a könnyező Madonna és lehetne sorolni. Ezeknek nincs bibliai alapja. A fekete kőnek meg a koráni alapja!

2018. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
0%

De, el akarod terelni a dolgot. A feltett kérdés a Bibliában található erőszakos versekre vonatkozik. Ráadásul hülyeséggel. Az iszlámban nincs olyan hogy varázserő. Annak a kőnek muszlimok nem tulajdonítanak semmiféle természetfeletti erőt vagy hasonlót.



"Pont ezt kellene megértened hogy nem én mondom. A Bibliában az olvasható hogy Isten adja parancsba! "


Keresztények szerint viszont Jézus Isten, tehát Jézus adja parancsba. Így már érted? Nem véletlen hogy a többi keresztény hozzászóló csendben van.

2018. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De, el akarod terelni a dolgot."


Én nem így látom! Csak objektíven feltárom a dolgokat! Pont úgy ahogyan te is teszed! Nincs különbség!


"A feltett kérdés a Bibliában található erőszakos versekre vonatkozik."


Igen a Bibliában található! De a kérdésed nem a versekre vonatkozik. Hanem arra hogy a keresztények mit tesznek!

Hiába lett elmagyarázva neked hogy ezek a részek nem a keresztény időszakra vonatkoznak és nem is a keresztényekre, te valamiért nem akarod ezt megérteni.


"Az iszlámban nincs olyan hogy varázserő. Annak a kőnek muszlimok nem tulajdonítanak semmiféle természetfeletti erőt vagy hasonlót."


A varázserő nem az iszlámban van, hanem a fekete kőnek tulajdonítanak varázserőt a hagyomány alapján!

Muszlim háttere annyi van a fekete kőnek hogy Mohamed megtartotta ezt a követ és közös történetük Mohamed dicsőségét szolgálja!


"Keresztények szerint viszont Jézus Isten, tehát Jézus adja parancsba. Így már érted?"


Ha egyszer az írják le hogy zöld akkor te miért azt mondod hogy kék?

Nem, nem értem! Mert oda az van írva hogy Isten és az nem más mint az Atya Isten. Így már érted?

Jézus nem lehet az, hiszen Jézus az Atya fia. És az van írva hogy Isten adta parancsba!


"Nem véletlen hogy a többi keresztény hozzászóló csendben van."


Meghagyták nekem ezt a dolgot!

2018. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
0%

Annak a kőnek semmi köze a Bibliában található erőszakos versekhez, így marad az hogy csak terelni akarsz. A a fekete kőnek pedig egy muszlim sem tulajdonít varázserőt vagy hasonlót, hiába erőlteted. Ez valami tévhit amit keresztények terjesztenek.


Nem számít hogy azok a versek nem a keresztény időszakra vonatoznak. Előtte szabad volt tömeggyilkolni vagy mi? Nem tudom hányszor írjam még le hogy keresztények szerint Jézus Isten. És ha egy Istenben hisznek akkor Jézus adta parancsba a népirtást. Ha nem ugyanaz az Isten akkor meg az következik ebből hogy többistenhitvők akik közül az egyik istenség népirtásra adott parancsot. Bárhogy is nézzük, ezzel sehogy sem lehet azonosulni, csak ha hazudtok magatoknak, vagy elfogadjátok hogy a népirtás a vallásotok része.



Meghagyták neked a válaszolást? :) Szerintem inkább azért vannak csendben mert tudják hogy igazam van.

2018. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 BGB ***** válasza:
100%

Nem véletlen hogy a többi keresztény hozzászóló csendben van."


Kedves Kérdező


A többi keresztény hozzászóló feltehetőleg azért van csendben, mert úgy érzi, hogy Te már eldöntötted, hogy meg se akarod érteni amit mondunk.

Ószövetség -Ószövetségi törvények - Újszövetség újszövetségi törvények


Egyet értesz-e azzal, hogy a törvényeket nem kiragadva, hanem összefüggéseiben kell vizsgálni?

Ismerősöm, aki egy nagyon szegény afrikai országban volt kiküldetésben, mesélte, hogy ott az törvény, hogyha valaki elkiáltja magát a piacon, hogy TOVAJ! akkor mindenkinek meg kell állni, mert aki mozog arra az egész piac rárohan és kérdezés nélkül meglincselik. Ha megáll a tolvaj is akkor megússza .

Jó-e ez a törvény?

Ott ahol egy 8 tagú család havi 40$-ból él, és ha ellopják a a családfő pénzét, ezzel halálra ítélik a gyerekeit is,- ott lehet azt mondani, hogy jó. - Itt, ha a Tesco-ból ellop valaki, egy rúd téliszalámit és ezért a biztonsági őrök lerugdossák a veséjét itt nem jó ugyanaz a törvény.


Egyet értesz-e azzal, hogy a törvény szellemét kell figyelembe venni és nem a betűjét. Esetleg ugyan az a törvény "betűje" egy más helyzetben pont az ellenkezőjét jelenti?

/...mert a betű megöl, a szellem pedig megelevenít [2Kor.3:6]/

XX századi európai törvény volt, amikor a várost ostromolták és a lakosság az éhhalállal küzdött, a kenyeret jegyre adták, 10 dkg volt a fejadag, hogy aki ellop akár 1 kiló kenyeret is a kenyérosztó gépjárműről azt helyben főbelövik.

Jó-e ez a törvény? Akkor ott jó volt a lakosság védelme érdekében. Ha nincs ez a szigor akkor a fél város éhen hal. De jó lenne ma is? Ma is a lakosság védelmének a szellemét tolmácsolná?

Szintén háborús magyar törvény. Kijárási tilalom : Aki este 6 után az utcán találtatik az felkoncoltatik.

Az ország hadihelyzetben védi magát a belső ellenségtől, orvlövészektől árulástól.


Rendelhet-e el egy jó vezető egyszer kijárási tilalmat háború esetén, és mondhatja-e később az ellenkezőjét, hogy azt kell megbüntetni aki bántja az este békésen sétálókat úgy hogy a törvény szelleme "a társadalom védelme" ne sérüljön?


A Mózesi idők, amikor egy kis maroknyi népre volt bízva Isten Törvénye a többi ellenséges pogány nép között, tekinthetők ha akarod háborús időknek háborús rendelkezésekkel. Ezek a rendelkezések, amiket kiragadtál arra voltak hivatottak, hogy védjék az emberiség számára adott törvényt ami a Szeretet.

Senki nem azért kap képességeket és időt Istentől, hogy arra használja hogy ártson a másiknak, hanem azért, hogy próbáljon hasznos lenni mások számára is.


"Mester, melyik a legfőbb parancsolat a törvényben?"

Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és legnagyobb parancsolat. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."


Erről szól az egész Ószövetségi Törvény és a Próféták Ne Ölj! Ne lopj! stb. Mert ha szereted a másik embertársadat, nem akarod elvenni annak az életét, a vagyonát, a feleségét stb.


Az Ószövetségi időkre az Ószövetségi betű szerinti az Újszövetségi időkre Újszövetségi "lélek/szellem" szerinti törvények vonatkoznak amik nincsenek egymással ellentétben.


"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. 18Mert bizony mondom nektek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg az egész be nem teljesedik.


21Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: „Ne ölj! Mert aki öl, megérdemli az ítéletet.” 22Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik testvérére, megérdemli az ítéletet, aki pedig azt mondja testvérének: Ostoba! – megérdemli, hogy a nagytanács elé kerüljön; aki pedig azt mondja: Bolond! – méltó a gyehenna tüzére. 2[Máté 5:21]

2018. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:

Kedves 37%-oshoz fordúlnék, be bizonyítanád nekem ezeket?

"Teljes népirtásról van szó, kivétel a szűz lányok, mert őket megtarthatták szexrabszolgának." Ezt hol is írja? :D Mert olyan nincs a Bibliában, hogy Számok könyve. :D Be tudod nekem bizonyítani, hogy benne van, mert én betudom neked bizonyítani, hogy nincs a Bibliában ilyen könyv. Ez az egyik, a másik. Az is bebizonyítanád nekem, hogy a Korán szerint hol bűn a hitetleneket megölni? :)

2018. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
A magyarázó könyveket is beleértve, amelyeket felsoroltam.
2018. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!