Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi A Biblia nem ad parancsot a keresztényeknek arra hogy hitetleneket öljenek? Az Ószövetség is a Bibliai része. Az hogy szerinted már nem vonatkozik rád, nem változtat azon hogy ott vannak és megtették állítólag Isten parancsára. Ez kb olyan mintha azt mondanád 10 éve részt vettél egy tömeggyilkosságban, de az már régen volt így nem számít.



"És nem Jézus adott parancsot hanem a mennyei Atya! - Jahve, Isten, Mindenható, Abba, stb. "


Szerinted Jézus nem Isten, de bizonyára az itt jelenlévő többi keresztény ezt másképp gondolja. Akkor is problémás ha te azt feltételezed hogy Isten adott parancsot nők és gyerekek lemészárlására. Sem Jézus sem Isten nem tenne ilyet. Ez egy zsidó hamisítás, ti pedig ezt véditek.

2018. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"A Biblia nem ad parancsot a keresztényeknek arra hogy hitetleneket öljenek?"


Ez a mondat így helyes! A Biblia nem ad parancsot a keresztényeknek arra hogy hitetleneket öljenek!


"Az hogy szerinted már nem vonatkozik rád, nem változtat azon hogy ott vannak és megtették állítólag Isten parancsára."


Múltidőben írod! Még te is! De azért azt áruld már el nekem hogy MOST ki az a próféta aki megmondja majd a keresztényeknek hogy mit is kell tenniük a hitetlenekkel!!!? Mivel az a parancs egy prófétán keresztül érkezett. És pontosan, részletesen meg volt határozva hogy mit kell tenniük. Szóval miért és mi is vonatkozik akkor rám?

Hiszen az már elvégeztetett. Akkor miért vonatkozna rám? Mi alapján kell azt gondolnom, hinnem szerinted hogy rám vonatkozik?


"Szerinted Jézus nem Isten, de bizonyára az itt jelenlévő többi keresztény ezt másképp gondolja."


Ha ezzel valamelyik kereszténynek gondja lesz akkor majd megbeszéli velem. Te nem vagy keresztény, tehát veled ezt nem kell megbeszélnem. Egyébként meg azt gondolom hogy a többi keresztény érti hogy miért írom ezt.


"Akkor is problémás ha te azt feltételezed hogy Isten adott parancsot nők és gyerekek lemészárlására."


Ez nem feltételezés, hanem tény. Ezt írja a Biblia! És ez nem hamisítás ez így volt és én ezt hiszem hogy annak idején ez megtörtént úgy ahogyan írva van! Isten parancsot adott!


"Sem Jézus sem Isten nem tenne ilyet. Ez egy zsidó hamisítás, ti pedig ezt véditek."


Tévedésben vagy, ez nem hamisítás! Ez tény! Megjegyzem nem Jézus adta a parancsot hanem Jahve!

2018. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:

"Ez a mondat így helyes! A Biblia nem ad parancsot a keresztényeknek arra hogy hitetleneket öljenek!"


Abban az időben a zsidók voltak a "keresztények".



"Hiszen az már elvégeztetett. Akkor miért vonatkozna rám? Mi alapján kell azt gondolnom, hinnem szerinted hogy rám vonatkozik?"


Keresztények szerint is a zsidók Isten választott népe. Ez szintén egy zsidó hazugság. Isten nem rasszista. Szerinted Istentől ez igazságos? Nem törődik az emberiség 99%-ával és csak a kis zsidó néphez küld prófétákat?



"Ez nem feltételezés, hanem tény. Ezt írja a Biblia! És ez nem hamisítás ez így volt és én ezt hiszem hogy annak idején ez megtörtént úgy ahogyan írva van! Isten parancsot adott!"


Akkor te egy olyan istenségben hiszel aki nők és gyerekek tömeges legyilkolására adott parancsot, majd azt állítod a "szeretet" vallását követed.



"Tévedésben vagy, ez nem hamisítás! Ez tény! Megjegyzem nem Jézus adta a parancsot hanem Jahve!"


Akkor te nem tartod Jézust Istennek. Ellenben az itt jelenlévő többi keresztény szerint Jézus egyenlő Istennel.

2018. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
BGB-től még számítok válaszra.
2018. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Abban az időben a zsidók voltak a "keresztények"."


Keresztény=Krisztus követő! De ha nem is ismerik és nem is tanítja őket akkor hogyan lehetnének azok? Ez logikai kérdés.


"Keresztények szerint is a zsidók Isten választott népe. Ez szintén egy zsidó hazugság. Isten nem rasszista. Szerinted Istentől ez igazságos? Nem törődik az emberiség 99%-ával és csak a kis zsidó néphez küld prófétákat?"


Igen a keresztények szerint is ők voltak a kiválasztott nép. De a zsidók nem éltek a kiváltságukkal. Jézus Krisztus feltámadása után elküldte tanítványait a világba a népekhez! Ez tény és vitán felül áll. Galata 3:28


"Akkor te egy olyan istenségben hiszel aki nők és gyerekek tömeges legyilkolására adott parancsot, majd azt állítod a "szeretet" vallását követed."


Én egy olyan Istenben hiszek akit elismernek a katolikusok és a katolikusok vallják hogy a muszlimok is ugyan abban az Istenben hisznek. Akkor a muszlimok is egy ilyen Istenben hisznek. Én nem állítottam neked soha hogy én a szeretet vallását követem!

Keresztény azt jelenti hogy=Krisztus követője és nem azt hogy a szeretet vallása.

Az iszlám sem a béke vallása hiába állítják róla azt!

A kereszténységről azért mondják hogy a szeretet vallása mert Isten a Fiát küldte el azért hogy az embereknek örök élete lehessen a Fiú vére által!

2018. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:

"Keresztény=Krisztus követő! De ha nem is ismerik és nem is tanítja őket akkor hogyan lehetnének azok? Ez logikai kérdés."


Ezt neked kellene megválaszolnod. Miért nem jött korábban Jézus? Mindenesetre akkoriban a zsidók voltak a választott nép.



"Igen a keresztények szerint is ők voltak a kiválasztott nép."


Szerinted az Istentől igazságos hogy kiválaszt egy kis népet és senki mással nem törődik? Az iszlám szerint Isten minden néphez küldött prófétákat.



"Én egy olyan Istenben hiszek akit elismernek a katolikusok és a katolikusok vallják hogy a muszlimok is ugyan abban az Istenben hisznek."


Igen de muszlimok elutasítják az ilyen erőszakos verseket. És sokminden mást is a Bibliából. Az iszlám szerint Isten nem parancsolná meg nők és gyerekek tömeges lemészárlását.



"Az iszlám sem a béke vallása hiába állítják róla azt!"


Miért nem?



"A kereszténységről azért mondják hogy a szeretet vallása mert Isten a Fiát küldte el azért hogy az embereknek örök élete lehessen a Fiú vére által!"


Nem. Keresztények kiürítették a vallást és csak a szeretet parancsa maradt, de nincs mögötte tartalom így nem más mint egy üres szlogen. Ez a "fiú vére" általi megváltás pedig egy pogány hazugság. Pogány vallásokra jellemző az emberáldozat.

2018. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ezt neked kellene megválaszolnod. Miért nem jött korábban Jézus?"


Azért mert nem korábban volt az ideje!


"Szerinted az Istentől igazságos hogy kiválaszt egy kis népet és senki mással nem törődik?"


Honnét tudod te hogy Isten kivel törődik vagy kivel nem? Én emberként ezt nem tudom megmondani!


"Igen de muszlimok elutasítják az ilyen erőszakos verseket. És sokminden mást is a Bibliából."


Nem az összes muszlim utasítja el az erőszakos verseket. A zsidók is sok mindent elutasítanak a Bibliából.


"Az iszlám szerint Isten nem parancsolná meg nők és gyerekek tömeges lemészárlását."


Te írtad nekem hogy a katolikusok szerint a muszlimok ugyan abban az Istenben hisznek amiben ők is. Akkor viszont a tévedés kizárva!


"Miért nem?"


Azért mert az a szó hogy "iszlám" nem azt jelenti hogy béke. Azt jelenti hogy: engedelmesség, alávetés!


"Keresztények kiürítették a vallást és csak a szeretet parancsa maradt, de nincs mögötte tartalom így nem más mint egy üres szlogen."


Igen, igen, persze.....

Hála Istennek én azért megtapasztaltam a tartalmat. Ennek ellenére nem fogom azt mondani hogy a szeretet vallását követem.


"Ez a "fiú vére" általi megváltás pedig egy pogány hazugság. Pogány vallásokra jellemző az emberáldozat."


Neked pogány szokás nekem a hitem alapja. E nélkül semmi értelme nem lenne e hitemnek. De én hiszem hogy Krisztus áldozata rám is vonatkozik!

Te nem hiszel benne nem fogadod el igen tudom. A Koránban ilyesmi nincs. Értem, szóval lapozzál!

2018. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
BGB-től nem kapok választ, úgy látom.
2018. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.


Te Mózestől idéztél ami az Ószövetséghez tartozik.Az Ószövetség a Zsidókról szóll.És Józsuénak parancsolta meg az Úr hogy x,y népet irtson ki arról a földről amit esküvel igért a Zsidóknak az Úr.Ne keverjük a Keresztényt a Zsidóval.

2018. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!