Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:

Hali!

Értjük mi, hogy csak élvezed itt a trollkodást, kedves kérdező, de azért mégis...


Ha a kereszténységbe akarsz belekötni, miért a judaizmusra hivatkozol?

Mózes a zsidóságnak hozott törvényeket. Az ő vallásuk a judaizmus. JHVH velük kötötte az Ó Szövetséget.

A keresztények Új Szövetség szerint élnek. Jézus tanítása szerint.:" Ez az én szerelmes Fiam, a kiben én gyönyörködöm: őt hallgassátok. "

Ő pedig nem tanított gyilkolást, gyűlöletet, hanem épp az ellenkezőjét.


A "keresztényeknek" tulajdonított gyilkolásokat olyanok művelik akik nem tudják a judaizmust elválasztani a kereszténységtől (inkább kitalálták a judeo-krisztián fából vaskarikát)

2018. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
20%

Keresztény tanítás szerint az Ószövetség Isten szava. Továbbá keresztények szerint Jézus Isten. Ez alapján akkor Jézus adott parancsot népirtásra, kivégzésre, paráznák megkövezésére, stb. Kedves keresztények, azzal nem tudjátok kimagyarázni hogy azok a versek csak a zsidókra vonatkoztak mert keresztény logika szerint Jézus adta parancsba.



Bőven van még népirtásra felszólító vers a Bibliában:


Mózes 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Számok könyve 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Teljes népirtásról van szó, kivétel a szűz lányok, mert őket megtarthatták szexrabszolgának.



Kérdező, a Koránban nem találsz ilyen verseket. Az iszlámban tilos ártatlanok gyilkolás. Aki ilyet tesz az nagy bűnt követ el.

2018. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
Leírtam már egyszer kedves kérdező, hogy meg volt az oka annak, hogy azokat a népeket kiírtották. Véletlenűl a Biblia alapján SENKI nem kerül a pokolba. 2, felejtsük el, hogy össze keverjük a Keresztényeket az inkvizítorokkal illetve a többi mészárossal, akik állítólag Isten nevében pusztítottak embereket. :)
2018. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:

javítanék:

"...kedves kérdező..."

Helyett:

"...kedves VÁLASZOLÓ..."

2018. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 HaEv ***** válasza:
47%

Kedves Névtelen 22-es Hozzászóló!

"Bőven van még népirtásra felszólító vers a" Biblián kívül is. Azokat is ismered? Amik például a keresztények elpusztításáról szólnak? Vagy amik egyéb más alapon választják ki áldozataikat.

Mire bizonyíték ez? Arra, hogy te egy olyan szuper erkölcsös ember vagy, hogy válogatás és ismeretség nélkül bárkit megvádolhatsz el sem követett bűnökkel?

Vagy nézzük a szexrabszolgaság kifejezést, ami egy modern szó és nem szeretnék belemenni, hogy valójában mire vonatkozik, mert nagyon elvinné a témát egy olyan irányba, ami nem célom.

Nem beszélve arról, hogy a Korán szerint mit értenek az ártatlanság fogalmán. Egészen mást, mint amit Európa jogrendszere - ez teljesen nyilvánvaló lett mára. Szerintem ezzel te sem vitatkozhatsz, hiszen tény. És most nem arra gondolok, hogy minden muzulmán pfuj meg ilyenek. Nem gondolom ezt. Azt gondolom, hogy a Koránt is lehet úgy magyarázni, hogy ártatlanokat öljenek meg arra hivatkozva.

Akkor most ki itt az a nagy felsőbbrendű Erkölcscsősz, aki igazságot tud tenni? Ugyan már, ez szánalmas!

2018. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
37%

Kedves HaEv !

Hogy a Biblián kívül mi van vagy mi nincs nem változtat azon hogy mi szerepel a Bibliában. Mégha lennének is népirtásra felszólító parancsok más vallásokban, nem menti fel a Bibliában leírtakat.

Én Bibliai versekből indulok ki. Nem ismeretség nélkül beszélek.

A világi jogrendszer és az iszlám jogrendszer nem sokmindenben tér el. Főbb vonalakban megegyezik. Én így látom.


A Koránt nem lehet úgy magyarázni, hogy ártatlanokat öljenek meg arra hivatkozva. Aki kicsit ismeri az iszlám vallást, tudja hogy nem lehet kiragadni egy verset, hanem minden kapcsolódó verset figyelembe kell venni ha egy kérdésre keressük a választ. Ahogy egy mai törvénykönyvből sem ragadhatunk ki egy mondatot. Ez alapján azok a versek a Koránban egyértelműen önvédelemre vonatkoznak. Mi a magyarázat az általam hozott Bibliai versekre?

2018. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:

" Mi a magyarázat az általam hozott Bibliai versekre?"

Semmi. Azt nem szeretitek hallani, hogy MÁS VALLÁS, mert a kereszténységet akarjátok fikázni.

Kérjük a popcornt, amikor végre is hajtják muszlimokon a zsidók - nekik drukkolunk, és a "magyar" muszlimokat is vihetik, kukáztuk őket.

2018. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
70%

Az isteni"szeretet torvenyëgyetlen hiteles bemutatoja Jezus,az Isten Fia.

O,egyetlen alkalommal sem buzditott gyilkossagra.

Az Oszovetseg iroi,csak veltek azt,hogy Isten biztatja oket gyilkossagokra.

2018. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
0%

"Semmi. Azt nem szeretitek hallani, hogy MÁS VALLÁS, mert a kereszténységet akarjátok fikázni."


Nem fikázok senkit. A Bibliából idéztem. Ha tudod magyarázd meg ezeket a verseket.



"Kérjük a popcornt, amikor végre is hajtják muszlimokon a zsidók - nekik drukkolunk, és a "magyar" muszlimokat is vihetik, kukáztuk őket."


Ez a keresztényi "szeretet" megnyilvánulása lehet ha nem tévedek.

2018. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
93%

#22


Gondolom teljesen "véletlenül" két apró dolog kimaradt.


Első esetben kötelesek voltak először békére próbát tenni ezen ellenséges népekkel és városokkal, miután a békére nam hajlottak, utána támadhatták meg őket.


A másik esetben pedig Isten előbb Izrael fiait büntette meg, majd csak utána a mádiánita népet. Természetesen közel sem a teljes nép kiírtásáról volt szó, hanem csak egy nagyobb táborról, ha figyelmesebben elolvasod a teljes fejezetet. Szóval ez utóbbi tekintetében nem írtál igazat.


Egyébként nem tudom miért hoztad fel a Koránt, de ha már szóba jött, akkor Mohamed is számos zsidó, illetve keresztény, sőt arab várost is megtámadott, ahol nem akarták őt elfogadni prófétának. Nagy különbséget én nem látok.

2018. ápr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!