Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
100%

49-50 az abszurd kérdést a 37%-on álló tette fel és válaszolgat magának, ne zavarjuk szegénykét.

Miként nem illik az elmegyógyintézetben sem zavarni a téves-eszmékben leledzőket, akik meggyőződése, hogy téveszméjük az igazság, sőt tkp. az igazság letéteményesei - és elvannak benne mint a befőtt, sőt örömükben maguk alá vizelnek, vagy rondítanak a gyönyörűségtől.


Erősen kétlem, hogy valóban muszlim lenne a kérdező-37%, inkább csak kereszténygyűlölő ateista, de mindegy is ez, de ha mégis így van, hogy "muszlim", akkor ÖRVENDEZZÜNK, mi, ateisták, keresztények, hinduk stb., mert megnyugvással veheti mindenki tudomásul:


legjobban a muszlimoknak árt ezzel a nagyon téves és sötét kérdés-válasz kompozícióval, és mivel - figyelem: hasonló "következtetés" jön, olyan, amit tízszer használt a kérdező-37% - tehát, ha árt egy muszlimnak, akkor a Korán szerint ő bizony ellenség - tehát felkoncolhatja egy muszlim, sőt még Allahuakbaru is..


Mint ahogy a méltatlan ateista, keresztény, hindu stb., vagy bűnöző magyar, cigány is mindig a saját csoportjának árt (!!!) - a rendes ateistának, muszlimnak, keresztények, hindunak, magyarnak, cigányak stb. - mert az emberek sajnos hajlamosak előítéletet alkotni.

És akkor a rendesek nehezen mossák le a rájuk dobált sarat.


Ne zavarjuk hát, tovább a nagyon erős keresztények imádkoznak a lelkéért, a többiek meg hátradőlhetnek, nincs teendőjük - hisz vagy 50-en próbálták felébreszteni a téveszméjéből, sikertelenül. Nem baj, hagyjuk.

2018. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:

"Teljes népirtásról van szó, kivétel a szűz lányok, mert őket megtarthatták szexrabszolgának." Ezt hol is írja? :D Mert olyan nincs a Bibliában, hogy Számok könyve."



Nincs a Bibliában? :) Mózes negyedik könyve a Számok könyve. Ha még ezt sem tudod nem értem miért is vagy itt.


Mózes 4. könyve 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."



"Be tudod nekem bizonyítani, hogy benne van, mert én betudom neked bizonyítani, hogy nincs a Bibliában ilyen könyv."


Balika, akkor nem ismered a Bibliát mert láthatod hogy benne van.



"Az is bebizonyítanád nekem, hogy a Korán szerint hol bűn a hitetleneket megölni?"


Persze, sok ilyen vers van amiből kiderül:


68/8 Allah nem tilt el benneteket azoktól, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem űznek ki benneteket lakhelyeitekről, hogy jól bánjatok és igazságosak legyetek velük. Allah bizony szereti az igazságosakat.



5/32 Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná.

2018. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:

# 51


75%-os, látom a sértegetés megy. Talán olyan kérdést tettem fel amire kínos válaszolnod? Mert válasz az nincs részedről. Sehol egy érv, csak ez az agresszív támadás, ami szánalmas. Általában ez szokott lenni. Ha ilyen kérdést teszek fel keresztényeknek, egyből megy a személyeskedés.


Muszlim vagyok nem ateista és nem gyűlölöm a keresztényeket.Két okból kifolyólag írtam ehhez a kérdéshez. Egyrészt tisztázni akartam hogy a Koránban nincsenek erőszakos versek. A kérdező alapból ebből indult ki. A másik ok hogy felhívjam a kedves keresztények figyelmét arra milyen vallást is követnek. Ha visszanézed a hozzászólásaimat, nem látsz bennük sértegetést, személyeskedést. Csak arról beszélek mit ír a Biblia.


Ha van itt normális keresztény megpróbálhatja tisztázni ezeket a verseket.

2018. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
90%

"Nincs a Bibliában? :) Mózes negyedik könyve a Számok könyve. Ha még ezt sem tudod nem értem miért is vagy itt."


Igazad van a 4Mózes benne van, és valóban ilyet ír, de nézzük csak meg ezt az EGÉSZ részt: Tehát, azt mondod, hogy 4Mózes 20:16-17-et olvassuk el, de én inkább azt mondom, hogy 4Mózes 20-at olvassuk el, rendben? Tehát, Miután meghalt Mírjam és eltemették, és a nép zúgolódott (ezt olvashatod 20:1-6 versekben). Mindezek után Mózes és testvére Áron, bementek a szent sátorba (amit azért emeltek, hogy ott imádhassák Istent és ott kérhessenek tanácsot is tőle), mi után térdre borúlva imádkoztak, megjelent nekik Isten és elmondta Mózesnek, hogy vegye botját és fakasszon vizet a népnek és az állataiknak. Aztán a nép ivott, ezt olvashatjuk 20:7-11 versekben. Majd mindezek után, mivel Isten csak annyit mondott, hogy csak szóljanak a sziklának és akkor vizet fakaszt, Mózes kétszer csapott rá a kőre, ezért Isten Mózesnek és Áronnak nem engedte meg, hogy belépjenek a Kánaáni földre. Később Edómon át szerettek volna át kellni, és kérték az edómi királyt, hogy engedje át őket ők csak az ország úton át akarnak kellni fegyverük nincsen és háborúzni sem akarnak. Az edómi király viszont azt mondta, hogy ha belép az országba fegyverrel és nagy haderővel fogja őket levágni, ezért az Izraeliek kierülték Edóm országát. Ezt olvashatjuk 20: 12-21 versekben. A további versekben (tehát a 20: 22-29 versekben) azt olvashatjuk, hogy az Úr megparancsolta Mózesnek és Áronnak, hogy Áron fiát, Eleázárt felvigye a Hor-Hegyre, ahol Áron vesse le a ruháját és abba öltöztesse fel fiát, majd ő (Áron) OTT a hegy tetején meghalt. Ezt megtudva a nép, siratta őt 30 teljes napon át. Tehát, hol is van az amit te leírtál? Hogy öljenek meg mindenkit, és az edómi nőket SZEXrabszolgának tartsák meg. Neharagudj ez abszúrd, teljes mértékig látszik, hogy csak leírva láttad a "Biblia" szót, illetve könyv címet. A Számok könyve pedig veszekedhetünk nyugodtan, de nem ezzel, hogy leírtad, hogy: "Már pedig benne van a Számok könyve!" nem győztél meg arról a tényről, hogy valóban így lenne. :) Az Apokrif iratok (értsd: Tóbiás könyve; Judit könyve; A Bölcsesség könyve; Jézus, Sírák fiának könyve; A Makkabeusok első és másodki könyve), történelmi könyvek, amiknek igen kevés valóságtartalma van, ha van is neki. Én, aki olvasta ezeket a könyveket (nyílván ezt te nem fogod elhinni, de akkor így kell meghalnom ebben a tudatban) látom, hogy ezekben a "Bibliai" részekben az emberek dicsősége, illetve angyali dicsőségek vannak megjelenítve (Egy angyal nem szól az imádatért Tóbiás könyvében), holott Isten dicsőségéről szól az EGÉSZ Biblia, nem emberekről illetve angyalok imádatáról. Az Apokrif iratok (java része) jóval később keletkeztek, mint maga a Biblia EGÉSZE. Ezzel nem bizonyítottál semmit. :)


"Mózes 4. könyve 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Értem tehát, azt mondod, hogy ez teljesen jogtalan és Isten bosszúja egy ostoba és szexrabszolgákat összegyűjtő hadjárat volt. Mi erre a bizonyíték tulajdonképp? Mert én azt látom abban a Bibliában, amit én olvasok (2012-es Károli Gáspár Revideált kiadás fekete, bőr borítós) hogy volt ez a Midján nép, egy olyan nép volt akik ISten gyülekezetét akarták megölni. Elősszőr Bálámmal akarták őket megátkoztatni Izraelt, majd ő 3szor is megáldotta Isten népét. Ezek után, mivel Bálák utálta Istent és a népét is, és más isteneknek tisztelgett, így az Izraeliták levágták őket, mivel Isten ellen lázadtak és utálták Őt a Midjániak. Ezt olvashatod 4Mózes 22-ben vagy 25-ben is. Érdekes, nemde? :) A nőket nem azért kellett megtartani mert ők szexelni akartak velük vagy SZEXrabszolgáknak (ezt az ökörséget látni, hogy SEMMIT sem értesz és teljes mértékig Isten ellen való a mondókád), hanem azért mert a népközt legyenek. Isten népévé váltak, és dolgozniuk kellett a papokkal is. Szolgák lettek valóban, de NEM szexrabszolgák!



"Balika, akkor nem ismered a Bibliát mert láthatod hogy benne van."



Cuncika, bizonyítani nem tudsz semmit a Bibliából, mert láthatod, hogy nincs benne. :)



"Persze, sok ilyen vers van amiből kiderül:


68/8 Allah nem tilt el benneteket azoktól, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem űznek ki benneteket lakhelyeitekről, hogy jól bánjatok és igazságosak legyetek velük. Allah bizony szereti az igazságosakat.

5/32 Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná."


Aham, értem persze ez is benne van, de én erre voltam kíváncsi Cuncika (hamár én Balika vagyok), Korán (3:56): "Akik hitetlenek, azokat szigorú büntetéssel fogom büntetni, az evilágon és a túlvilágon, és nem lesznek nekik támogatóik." vagy "Korán (3:151): S vetűnk szivébe azoknak, kik hitetlenek rettegést,

miáltal balványokat állitottak Allah mellé, melyeknek

nem adatott hatalom. Hajlékuk Pokol, s nyomor

lakóhelye a rosszteveknek." Ez két vers teljesen egyértelmű! AKi nem hiszi Allahot azok illetve hitetlenek (nem muszlim) azonali halállal kell lakólniuk és a pokolra jutnak. Tehát én, akár jót teszek akár nem, Sőt én az Egy Istenben hiszek, de NEM Allahban hiszek meghalok és pokolra jutok. Értem... Oké...

2018. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 51%-os teljesen igazad van! Csináljuk azt amit a feleségem mindig is szokott mondani: "Ha valaki a gyogyóban Napoleonnak képzeli magát, emeljük kalapunkat és hajoljunk meg előtte!" Tehát, itt kérek ezuton bocsánatot mindenkitől akinek raboltam az idejét az enyémmel együtt, kedves 37%-os és Kérdező: szeretném elmondani neked az evangéliumot, mert elég rossz úton jársz és én ezzel meg is szüntetném a vitát részemről, te pedig tégy amit szeretnél, szabadságod van rá. Isten annyira szerette a világot, hogy Fiát adta érte. Isten maga halt meg akkor, az nap a kereszten hogy te örökké élhess Ő vele. Isten szeret téged is és rád is ugyan úgy vár, mint bárki másra, csak az ajándékát kell elfogadnod, amit Ő nyújt neked. Azt, hogy Ő maga Isten és Ő maga halt meg érted, mert szeret téged. Te döntesz. :) Krisztus békessége legyen benned is. További szép napot/estét!
2018. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:

Javítanék: "Kedves 51%-os..."


Erre: "Kedves 77%-os..."


Elnézést, 51. válaszolót akartam írni.

2018. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 BGB ***** válasza:

Kedves 37%



Ha nem olvastad #48 válaszomban írtakat kérlek tedd meg most, mert nehéz úgy párbeszédet folytatni valakivel, hogy az csak a magáét mondja és nem veszi figyelembe a többiek mondandóját.



"Ószövetség -Ószövetségi törvények - Újszövetség újszövetségi törvények"

A kerezténységre az Újszövetségi törvények vonatkoznak !!!

A történeteket nem kiragadva, hanem összefüggéseiben kell vizsgálni?"


Minden kor eseményeit az akkori kor értékrendje szerint kell megítélni.


Kezdjük a mai korral


Megütötte a fülemet a "szexrabszolga" kifejezés amit használsz és a mai korban éppen az Iszlámmal kapcsolatban halottam sokat emlegetni, hogy az Iszlám állam katonái akik nagyon Korán hívőnek vallják magukat más vallású asszonyokat, lányokat szexrabszolgaként tartják fogva, naponta többször csoportosan megerőszakolják, adják veszik.

Furcsa, hogy abból, hogy lánygyerekeket nem kell megölni neked is egyből a szexrabszolga kifejezés jut eszedbe. Talán csak nem a saját vallásodból indulsz ki?



Érdekes, hogy míg a keresztények minden esetben bűnnek tartják a nemi erőszakot mégha háború estén kiéhezett katonák is követik el az ellenség asszonyaival szemben, addig egyes Korán értelmezés szerint ez pozitív dolog is lehet.


Minden kort a maga környezetében kell vizsgálni.


Szerinted Ábrahám, aki a Korán szerint is nagy próféta, szexrabszolga tartó volt, hiszen hozzá kényszerítették Sára egyiptomi rabszolgáját Hágárt akitől Ismail született? A Bibliai történetet olvasva mintha akkor nem úgy élték volna meg az érintett hölgyek. Az akkori gondolkodás szerint a legfontosabb a gyerek volt, és mivel Sárának nem lehetett gyereke...



Vevé tehát Szárai, Ábrám felesége az egyiptombeli Hágárt, az ő szolgálóját, tíz esztendővel azután, hogy Ábrám a Kanaán földén letelepedék, és adá azt Ábrámnak az ő férjének feleségül.

1Móz 16:4 És béméne Hágárhoz, és az fogada az ő méhében; ez pedig amint látta, hogy terhes, nem vala becsülete az ő asszonyának őelőtte



A másik probléma, hogy Te egy harci eseményt törvénynek állítasz be. Abból, hogy abban a helyzetben Isten a Midianiták teljes megsemmisítését látta szükségesnek nem következik, hogy a keresztényeknek szabad lenne bárkit is megölni.


Abból, hogy a megvakított Sámson, Isten erejét használva az ellenségeire döntötte az épületet, nem következik, hogy a keresztényeknek épületeket kéne másra robbantaniuk.


Abból, hogy Dávid egy parittyával megölte az óriás Goliátot nem következik, hogy a keesztényeknek a 190 cm-nél magasabb embereket le kéne parittyázniuk.


És az sem, hogy ezek a tettek akkor nem voltak helyesek.



Kedves 37%-os amennyiben a fenti elveket eltudod fogadni, szívesen kifejtem álláspontomat, hogy mért volt fontos akkor így dönteni Istennek, de amennyiben nem is akarod megérteni kérlek jelezd mert feleslegesen nem szívesen írkálok.



És akkor tegyük be ide a 3000 évvel ezelőtti Törvényt is ami az akkori kor szokásai szerint foglyul ejtett nőkre vonatkozott. És bár nem szeretem összehasonlítani az Ó időket a maiakkal, de azt hiszem az Iszlám katonái még ma is tanulhatnának belőle . Mi keresztények pedig tudjuk, hogy a törvénynek a szellemét kell nézni nem a betűjét.

/...mert a betű megöl, a szellem pedig megelevenít [2Kor.3:6]/



Hadban szerzett rabnőkről


5Móz 21:10 Mikor hadba mégy ellenségeid ellen, és kezedbe adja őket az Úr, a te Istened, és azok közül foglyokat ejtesz;


11 És meglátsz a foglyok között egy szép ábrázatú asszonyt, és megszereted azt, úgy hogy elvennéd feleségül:


12 Vidd be őt a te házadba, hogy nyírja meg a fejét, és messe le körmeit.


13 És az ő fogoly ruháját vesse le magáról, és maradjon a te házadban, hogy sirassa az ő atyját és anyját egész hónapig; és csak azután menj be hozzá, és légy az ő férje, és legyen ő a te feleséged.


14 Hogyha pedig nem tetszik neked, bocsásd el őt az ő kívánsága szerint; de pénzért semmiképpen el ne add őt; ne hatalmaskodjál rajta, miután megrontottad őt.

2018. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:

"A Számok könyve pedig veszekedhetünk nyugodtan, de nem ezzel, hogy leírtad, hogy: "Már pedig benne van a Számok könyve!" nem győztél meg arról a tényről, hogy valóban így lenne.


Balika, jól értem hogy letagadod ezeknek a verseknek a létezését?


Ezeket is letagadod:


Mózes 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellefhasnük, míg csak nem végzel velük!”


Ezékiel 9:2 Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig,



"volt ez a Midján nép, egy olyan nép volt akik ISten gyülekezetét akarták megölni."


Lehet hogy így volt de erre a totális népírtás a megoldás? És ráadásul itt az embereknek kellett legyilkolniuk őket, nőket gyerekeket, mindenkit nem természeti csapás végzett velük.



"A nőket nem azért kellett megtartani mert ők szexelni akartak velük vagy SZEXrabszolgáknak (ezt az ökörséget látni, hogy SEMMIT sem értesz és teljes mértékig Isten ellen való a mondókád), hanem azért mert a népközt legyenek. Isten népévé váltak, és dolgozniuk kellett a papokkal is. Szolgák lettek valóban, de NEM szexrabszolgák!"


Fiúk nem dolgozhattak papokkal? :) Vagy nem szűz nők? És úgy akarod beállítani hogy a szűz lányoknak, akinek legyilkolták a családját, még jól is jártak hogy a nép között lehettek. Szánalmas. Ez jól mutatja milyen erkölcsi értékeket követsz.



"Cuncika, bizonyítani nem tudsz semmit a Bibliából, mert láthatod, hogy nincs benne."


Letagadhatod de attól még ott van.



"Ez két vers teljesen egyértelmű! AKi nem hiszi Allahot azok illetve hitetlenek (nem muszlim) azonali halállal kell lakólniuk és a pokolra jutnak. Tehát én, akár jót teszek akár nem, Sőt én az Egy Istenben hiszek, de NEM Allahban hiszek meghalok és pokolra jutok. Értem... Oké..."


Nem. Ezt te csak így szeretnéd értelmezni. A vers szerint Isten számoltatja el az embereket és ad büntetést annak aki megérdemli. A Korán azt írja a vallásban nincs kényszer. Nem lehet bántani valakit csak mert másban hisz.

2018. ápr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:

Kedves BGB


"Ha nem olvastad #48 válaszomban írtakat kérlek tedd meg most, mert nehéz úgy párbeszédet folytatni valakivel, hogy az csak a magáét mondja és nem veszi figyelembe a többiek mondandóját."


Igazából nem hangzott el semmi ami magyarázatul szolgált volna ezért nem is írtam semmit, de megteszem most akkor.



"Ószövetség -Ószövetségi törvények - Újszövetség újszövetségi törvények"

A kerezténységre az Újszövetségi törvények vonatkoznak !!!"


Igen, ez a szokásos válasz ami keresztényektől érkezik, csakhogy ez nem magyarázat. Akkoriban szabad volt a tömeggyilkosság az Újszövetség idejében nem? Továbbá Isten ugyanaz az Isten. Sőt mi több keresztények szerint Jézus egyenlő Istennel. Erre most sem válaszoltál. Tehát értem hogy azt mondjátok most az Újszövetség van érvényben, de ez nem változtat azon hogy az az isten akiben hiszetek akkor népirtásra adott parancsot és engedte szexrabszolgák tartását.



"Minden kor eseményeit az akkori kor értékrendje szerint kell megítélni."


Keresztény vallás szerint Isten törvényei nem következetesek. Parancsba adja a népirtást majd azt mondja, ja nem, szeressétek egymást. Ez hogy van?



"Megütötte a fülemet a "szexrabszolga" kifejezés amit használsz és a mai korban éppen az Iszlámmal kapcsolatban halottam sokat emlegetni, hogy az Iszlám állam katonái akik nagyon Korán hívőnek vallják magukat más vallású asszonyokat, lányokat szexrabszolgaként tartják fogva, naponta többször csoportosan megerőszakolják, adják veszik."


Azért hallottad mert jelenleg iszlámellenes gyűlöletpropaganda megy államszinten. Az iszlám vallás tiltja a szexrabszolgaságot és nemi erőszakot. Az ISIS elmebetegek és bűnözök gyülekezete. Ez most olyan mintha azt állítanám a pedofília megengedett a keresztény vallásban csak mert azt hallottam sok keresztény pap pedofil.



"Furcsa, hogy abból, hogy lánygyerekeket nem kell megölni neked is egyből a szexrabszolga kifejezés jut eszedbe. Talán csak nem a saját vallásodból indulsz ki?"


Az én vallásom szerint csak házastársak között lehetséges szexuális kapcsolat, a házasság pedig mindegyik fél beleegyezésével köttetik. Ennél a Bibliai versnél a következők miatt gondolom hogy szexrabszolgaságról van szó. A versben az áll, szűz lányok. Ez nyilvánvaló utalás arra hogy szexuális indíttatásból teszik. Nyilván a lányok nem önszántukból mennek velük mivel lemészárolták a családjaikat, ebből következtettem arra hogy ők rabszolgák. Szóval így logikáztam ki hogy szexrabszolgaságról van szó.



"Érdekes, hogy míg a keresztények minden esetben bűnnek tartják a nemi erőszakot mégha háború estén kiéhezett katonák is követik el az ellenség asszonyaival szemben, addig egyes Korán értelmezés szerint ez pozitív dolog is lehet."


Nincs ilyen Korán értelmezés. Ezt onnan tudom hogy elolvastam amit te bizonyára nem tettél meg. Legfeljebb szeretnéd hogy benne legyen, vagy a Bibliával kevered.



"Minden kort a maga környezetében kell vizsgálni."


Népirtás az minden korban népirtás marad. Ahogy a szexrabszolgaság is.



"Szerinted Ábrahám, aki a Korán szerint is nagy próféta, szexrabszolga tartó volt, hiszen hozzá kényszerítették Sára egyiptomi rabszolgáját Hágárt akitől Ismail született?"


Pontosan, jó is hogy említetted. Ez is bizonyítja hogy a Biblia szerint megengedett a szexrabszolgaság. Sárának nem lehet gyereke, ezért azt mondja Ábrahámnak menj és feküdj le Hágárral. Nem is kérdezik, hogy ő akarja-e. Aztán mikor kiderül hogy terhes, Sárának ez nem tetszik, Ábrahám azt mondja tegyél vele amit akarsz, durván bánik Hágárral aki kénytelen elmenekülni. A Korán szerint viszont Hágár Ábrahám felesége, nem szolgája és Ábrahám erkölcsös ember, nem ilyen erkölcstelen ahogy a Biblia hazudja.



"A másik probléma, hogy Te egy harci eseményt törvénynek állítasz be. Abból, hogy abban a helyzetben Isten a Midianiták teljes megsemmisítését látta szükségesnek nem következik, hogy a keresztényeknek szabad lenne bárkit is megölni."


Ez attól még egy univerzális üzenet. Aki másban hisz, le lehet gyilkolni. Továbbá ez nem harci cselekmény. Ha csak egy csata lenne, de itt nők és gyerekek lemészárlásáról van szó. Ez ma úgy hívják etnikai tisztogatás, népirtás, kiskorúak megrontása, rabszolgatartás. Aki ma ilyet tesz azt élete végéig börtönbe zárják és az egész világ megveti, te meg azt mondod ez Isten parancsa. Én meg azt mondom Isten nem parancsolna ilyesmit, így marad az hogy emberi hazugság.



"Abból, hogy Dávid egy parittyával megölte az óriás Goliátot nem következik, hogy a keesztényeknek a 190 cm-nél magasabb embereket le kéne parittyázniuk."


Ezt nem is hoztam. Ebben nincs kivetni való. Két katona harca.



"Kedves 37%-os amennyiben a fenti elveket eltudod fogadni, szívesen kifejtem álláspontomat, hogy mért volt fontos akkor így dönteni Istennek, de amennyiben nem is akarod megérteni kérlek jelezd mert feleslegesen nem szívesen írkálok."


Szeretném megérteni, de az eddigi érveid nem változtattak a álláspontomon. Tudom, keresztényként próbálod szépíteni de itt nagyon súlyos dolgokról van szó.



"Mi keresztények pedig tudjuk, hogy a törvénynek a szellemét kell nézni nem a betűjét."


Vagyis azt képzelsz a törvénybe ami éppen az érdeked. Mégjobb...



"Hadban szerzett rabnőkről"


Ez semmivel sem teszi elfogadhatóbbá. Odáig oké hogy háborúban vannak foglyok. Női foglyok is. Onnantól kezdődnek a gondok hogy le kell nyírni a rabnő haját. Aztán csak egy hónappal a szülei legyilkolása után már el is veheti feleségül a beleegyezése nélkül. Érdekes hogy kiemeli a gyászt. Ezek szerint bevett szokás volt hogy a lányok szüleit legyilkolták. Én ezt látom.


Csak megjegyzem az ezeket követő vers alapján megengedett a többnejűség. Csak azért érdekes mert keresztények gyakran kifogásolják az iszlám vallás szerint hogy lehet négy feleség. Ennek szigorú feltételei vannak és a nők védelmét szolgálja, de ezek szerint a keresztény vallás is megengedi.


Mózes 5. könyve, a törvény summája 21:15 Ha valakinek két felesége van, és az egyiket szereti, a másikat pedig gyűlöli,

2018. ápr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:

"Isten annyira szerette a világot, hogy Fiát adta érte. Isten maga halt meg akkor, az nap a kereszten hogy te örökké élhess"


Nem akarok újabb vitát kezdeni, csak megjegyzem, Istennek nem kell emberként megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie ahhoz hogy elérjen valamit.

2018. ápr. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!