Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
100%

22-es!


Épp erről beszéltem. Amit te "kereszténységnek" nevezel és az Ó Szövetség alapján értelmezel azt manapság judeo-krisztiánnak hívják.

Kérlek ne felejtsd el mindig hozzá tenni, ha Ószövetséggel érvelsz.

Isten nem keresztény vagy muszlim. Csupán az Istenkép.

Igaz, hogy az emberek szeretik saját érdekeikhez és normáikhoz igazítani Istenképüket. Ez azonban nem változtat pl. az evangéliumok tartalmán, vagy Isten valódi mibenlétén.

Azon sajnos változtathat, hogy adott társadalom, melyik szóhoz milyen tartalmat kapcsol.

A szó helyes értelmezéséhez szerencsére rendelkezésünkre állnak az evangéliumok.

2018. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
0%

# 30


Nem maradt ki semmi. Itt nem egy csatáról van szó hanem teljes népirtásról. Több versből ez derül ki. Városokat ír nem tábort és azt hogy egy lelket se hagyjanak életben.



Mózes 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Nők és gyerekek legyilkolására kapnak parancsot a zsidók. Az iszlám szerint nőket és gyerekeket még háború esetében sem lehet bántalmazni.



"Egyébként nem tudom miért hoztad fel a Koránt, de ha már szóba jött, akkor Mohamed is számos zsidó, illetve keresztény, sőt arab várost is megtámadott, ahol nem akarták őt elfogadni prófétának."


Nem igaz. Mohamed próféta a békére törekedett és akkor harcolt mikor rá volt kényszerítve önvédelemből. Mekkából el kellett menekülniük mert a pogányok le akarták gyilkolni a muszlimokat. Medinában megkötötték a Medinai alkotmányt néven ismerté vált szerződést ami garantálta a más vallásúak jogait és szabad vallásgyakorlást biztosított nekik.

2018. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
0%

# 31


Nem tudom mit értesz judeo-krisztián alatt de az biztos hogy keresztények az Ószövetséget is Isten szavának tekintik. Továbbá szerintük Jézus Isten. Ebből az következik hogy Jézus adott parancsot népirtásra. Persze az iszlám vallás szerint Jézus Isten prófétája és kizárt hogy ilyet tett volna, de a keresztény tanításból ez következik.

2018. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
90%

33 ezt a gyalázatos következtetést a világon egyetlen lény hangoztatja mániákusan: te. Abba lehet hagyni, mert undorító. 2000 éve sehol, senkinek nem volt ez a borzalmas téveszméje, fixa-ideája. Kezeltesd, mielőtt teljesen belehülyülsz a saját téveszmédbe. A muszlimok a Béke hercegének hívják Krisztust - tehát muszlimnak is ocsmány vagy.

*

Ez rád vonatkozik, azért hajtogatod az őrültséget:

----

Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.


Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.

Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság.

Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem

(Jn8)

2018. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
0%

67%-os, mellőzd az ilyen teátrális agresszív kirohanásokat és a kérdésre válaszolj légyszives.


Jézus Istennek tartod? Keresztények 99%-a szerint Jézus Isten. Az Ószövetséget pedig Isten szavának tartjátok. Ebből egyenesen az következik hogy Jézustól származnak azok a népirtásra felszólító versek. Ez a gondolatmenet hol hibás? És megismétlem csak hogy ne legyen félreértés. Isten biztosan nem adott parancsot ilyesmire és Jézus sem. Ezeket a verseket a zsidók hamisították az Ószövetségbe. Bizonyára azért mert így akarták legalizálni rémtetteiket. Szóval ne velem veszekedj hanem gondold át miben is hiszel valójában.

2018. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:

Biuta a kerdezo vagy kotekedik?

Izrael teokracia volt akkor es a torvenyei a MIGRANSOKRA is vonatkoztak xd

2018. ápr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
0%
Semmi válasz, csak néma csend. Lepontozás persze megy, igaz kedves keresztény válaszolók?
2018. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
100%

te tetted fel a kérdést, 37-es??? MILYEN KÉRDÉSRE VÁRSZ VÁLASZT?

Esetleg el tudod képzelni, hogy más dolguk is lehet az embereknek, mint hogy szakmányban szidják a kereszténységet?

Mit és ismételgeted ITT a szörnyű, példátlanul aljas és cinikus "következtetésed" - a világon egyedülálló!!! gazemberségedet,

hogy "Jézus adott parancsot népirtásra"


Soha senki ezt az aljas rágalmat nem merészelte hazudni - sem ateista, sem más vallású, de még a sátánisták sem!

Nem Isten, nem ember, nem volt - ezeket mondták, de ilyet még az örültek házában sem, SOHA.

Egyedülálló - és nem, nem az lesz a büntetésed, hogy lepontoznak, vagy itt leszidnak - meg lesz a kellő súlyú büntetésed érte, onnan ahonnan kell.


Minthogy törvényszerű, hogy minden tettünknek, szavunknak, sőt szándékuknak VAN következménye. Egybefügg az akció és reakció, kőkemény törvény ez.

2018. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szidom a kereszténységet, csak levezettem mi következik a keresztény vallásból. Újra megismétlem mert úgy látom nem érted. Nem állítom hogy Jézus adott parancsot népirtásra, hanem azt mondtam a keresztény vallásból következik ez.

Jézus szerintetek Isten. Az Ószövetség szerintetek Isten szava. Népirtásra felszólító versek pedig ott vannak az Ószövetségben. Ebben mi az aljasság részemről? Melyik része nem igaz? Továbbvisszük egyenesen az a következtetés vonható le hogy Jézus adta parancsba nők és gyerekek lemészárlását.


Várom a magyarázatot. A fenyegetésed pedig nem ijeszt meg. Tudom hogy Jézus nem tenne ilyet, és Isten sem parancsolná meg ártatlanok legyilkolását. Ergo a keresztény tanítás csúnyán elcsúszott. Ha meg tudod magyarázni, várom, sértegetés nélkül persze.

2018. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Nem állítom hogy Jézus adott parancsot népirtásra, hanem azt mondtam a keresztény vallásból következik ez."


Miért következik ez a keresztény vallásból?


"Továbbvisszük egyenesen az a következtetés vonható le hogy Jézus adta parancsba nők és gyerekek lemészárlását."


Mohamed nem tiltotta meg a Kába szentélyben található fekete kő, imádatát.

Így egyenesen levonható az a következtetés hogy ott bálványimádás folyik!

2018. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!