Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, miért öltök...

Keresztények, miért öltök hitetleneket ahogy a biblia megköveteli?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, a törvény summája 17:2-5


Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az ÚR ad neked, akad köztetek egy férfi vagy nő, aki olyan dolgot követ el, amelyet rossznak lát Istened, az ÚR, s így áthágja szövetségét, ha elmegy, és más isteneket szolgál, leborul a nap, a hold vagy az ég minden serege előtt, amit én nem parancsoltam, és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, akkor vezesd ki a kapuba azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6-9


Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!


Hát mégse különb a kereszténység az iszlámtól, büszkék vagytok a keresztény értékrendre mint az erkölcsös európa alapjára közbe semmivel sem másabb mint az iszlám, de képmutató módon felhozzátok. Igen, a keresztény Isten azt is mondja ne ölj, eközben ő emberek ezreit ölte meg és kér titeket is erre ugyanúgy mint az iszlám ahol ugyancsak bűn ölni, kivéve hitetleneket. Mindkettő képmutató vallás és az hozható ki belőle amit akarnak.



2018. ápr. 1. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azért hallottad mert jelenleg iszlámellenes gyűlöletpropaganda megy államszinten. Az iszlám vallás tiltja a szexrabszolgaságot és nemi erőszakot. Az ISIS elmebetegek és bűnözök gyülekezete."


A muszlim államok küldött orvosi és humanitárius segítséget a menekülteknek? Mely iszlám országok vették fel a harcot az ISIS-l?

A muszlim országok milyen programokat dolgoztak ki annak érdekében hogy a megerőszakolt nőket segítség, orvosi kezelésben részesítsék?


"Népirtás az minden korban népirtás marad. Ahogy a szexrabszolgaság is."


Meg az is hogy bűnözők elüldözik az embereket a saját földjükről és az iszlám országok nem nyújtanak segítséget hívő testvéreiknek!


"Ez ma úgy hívják etnikai tisztogatás, népirtás, kiskorúak megrontása, rabszolgatartás."


Etnikai tisztogatás? Érdekes máshol nem így nevezted!


"Aki ma ilyet tesz azt élete végéig börtönbe zárják és az egész világ megveti, te meg azt mondod ez Isten parancsa."


Én is azt mondom hogy ez Isten parancsa volt. De ahogyan olvashattad te magad is nem össze-vissza csinálták hanem meg volt határozva minden és pénzért nem is adhatta el a rabszolgáját.

Egyébként meg nyugodtan tegyél feljelentést a Hágai bíróságon népirtás jogcímen!


"Szeretném megérteni, de az eddigi érveid nem változtattak a álláspontomon. Tudom, keresztényként próbálod szépíteni de itt nagyon súlyos dolgokról van szó."


Amit nem keresztények hajtottak végre Isten parancsára!


"Csak megjegyzem az ezeket követő vers alapján megengedett a többnejűség. Csak azért érdekes mert keresztények gyakran kifogásolják az iszlám vallás szerint hogy lehet négy feleség. Ennek szigorú feltételei vannak és a nők védelmét szolgálja, de ezek szerint a keresztény vallás is megengedi."


És hol engedi meg a keresztény vallás?


"Nem akarok újabb vitát kezdeni, csak megjegyzem, Istennek nem kell..."


Mond csak Allah mit ért el? Mert a muszlimoknak menekülniük kell a saját szülőföldjükről. Ide Európába a szekuláris és egy kicsit itt-ott még keresztény Európába kell menekülniük. Allah miért nem ad békét és földet az övéinek?

2018. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:

" Istennek nem kell emberként megszületnie "

Hát látod! Ilyen butuska az Omnipotentia, Omniscientia et Omnipraesentia ISTEN - nem hallgat rád, Ó bölcsek bölcse! nem fogadja meg a "tanácsaidat", és csak sírdogál a rohadt agresszív, sunyi, alattomosan sötét, provokatív "következtetésed" miatt. Így van ez gyermekeim.

Sic transit gloria mundi.

2018. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:

"A muszlim államok küldött orvosi és humanitárius segítséget a menekülteknek? Mely iszlám országok vették fel a harcot az ISIS-l?

A muszlim országok milyen programokat dolgoztak ki annak érdekében hogy a megerőszakolt nőket segítség, orvosi kezelésben részesítsék?"


Először is konkrétan Irak, Szíria, Irán és Törökország vette fel a harcot az ISIS-el és nagyrészt mostanra fel is számolták. Muszlim segélyszervezetek pedig jelen vannak Szíriában.



"Meg az is hogy bűnözők elüldözik az embereket a saját földjükről és az iszlám országok nem nyújtanak segítséget hívő testvéreiknek! "


Nem nyújtanak segítséget? A 11 millió szíriai menekültből 10 millió az országban maradt vagy a környező országokban. Törökország 3,5 millió menekültet fogadott be. Libanonban több a menekült mint a helyi lakos. És Magyarország? Kezdetben a kormánypropaganda azt hangoztatta hogy azok az emberek akik ideáig eljönnek nem menekültek ezért nem kell befogadni őket. A jó keresztények hittek is nekik és ugy látták nem kell befogadni őket. Utána kiderült hogy Magyarország mégis befogadott 1300 menekültet csak nem verték nagydobra. Mint mondott erre a jó keresztény? Hát azt hogy jó keresztényi szeretetből lettek befogadva. Szánalmas. 1300 menekült befogadása is ekkor vitákat váltott ki, neked meg van képed ezek után azt mondani az iszlám országok nem nyújtanak segítséget a menekülteknek.



"Én is azt mondom hogy ez Isten parancsa volt. De ahogyan olvashattad te magad is nem össze-vissza csinálták hanem meg volt határozva minden és pénzért nem is adhatta el a rabszolgáját."


Ja hogy meg volt határozva? És szerinted így már jobb? Vagy az hogy nem adhatta el a rabszolgát? Eszem megáll tőletek. Te ezek szerint olyan istenségben hiszel aki engedi más népek kiirtását csak mert ők másban hisznek és engedi szexrabszolgák tartását.



"Egyébként meg nyugodtan tegyél feljelentést a Hágai bíróságon népirtás jogcímen!"


Hidd el, Isten megbünteti a népirtókat.



"Amit nem keresztények hajtottak végre Isten parancsára!"


Akik elkövették Isten parancsát követték. Hogy te nem nevezed kereszténynek őket nem változtat semmit. Te ugyanabban az Istenben hiszel.



"És hol engedi meg a keresztény vallás?"


Nem engedi? Mutasd meg kérlek azt az Újszövetségi verset ami tiltja?



"Mond csak Allah mit ért el? Mert a muszlimoknak menekülniük kell a saját szülőföldjükről. Ide Európába a szekuláris és egy kicsit itt-ott még keresztény Európába kell menekülniük. Allah miért nem ad békét és földet az övéinek?"


Mondjuk érdekes hogy ezzel tudsz csak reagálni arra a megállapításomra hogy Istennek nem kell emberként megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie ahhoz hogy elérjen valamit. Egyébként az első keresztényeket is üldözték. Sőt, Biblia szerint Jézust is volt hogy megdobálták, üldözték , a zsidók meg akarták ölni. Isten miért nem adott nekik békét?

2018. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
0%

"ISTEN - nem hallgat rád, Ó bölcsek bölcse! nem fogadja meg a "tanácsaidat", és csak sírdogál a rohadt agresszív, sunyi, alattomosan sötét, provokatív "következtetésed" miatt. Így van ez gyermekeim."



Én Bibliai versek és a keresztény tanítás alapján vontam le következtetéseket. Ha ezeket a következtetéseket rohadt agresszív, sunyi és alattomosan sötétnek találod, azért lehet mert maga a keresztény vallás ilyen.

2018. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
0%
Kedves BGB, Igazából te voltál az aki értelmesen próbált válaszolni és sértegetés nélkül. Várható hogy reagálsz a válaszaimra mert érdekelne?
2018. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 BGB ***** válasza:
89%

Kedves 37%


Örülök, hogyha bár mondandóm lényegét nem is, de annyit sikerült átjuttatni hozzád, hogy nem célom senki sértegetése (minek?)és mivel szerintem is fontos kérdéseket feszegetsz bár kissé provokatív módon így ne csodálkozz ha esetleg értékes tudással rendelkező emberektől információ helyett támadásokat kapsz az amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten szellemében.


Kedves 37% kérnék egy kis időt igyekszem holnap este válaszolni kérdesidre.

2018. ápr. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 BGB ***** válasza:
100%

Kedves 37


Ószövetség -Ószövetségi törvények - Újszövetség újszövetségi törvények"

A kerezténységre az Újszövetségi törvények vonatkoznak !!!"

„Igen, ez a szokásos válasz ami keresztényektől érkezik, „


-Talán azért mert így van.


„Akkoriban szabad volt a tömeggyilkosság”


-szabad nem volt, de volt, csak akkoriban úgy hívták háború és azt hiszem ma is így hívják,

ha jól tudom Mohamed is részt vett ilyen tömeggyilkosságban /Jézus mondjuk nem/


„az Újszövetség idejében nem? „

-Ma sem szabad, de van sajnos


Továbbá Isten ugyanaz az Isten. Sőt mi több keresztények szerint Jézus egyenlő Istennel.


-Kicsit pontosabban:


Annak okáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,

Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

Annak okáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza neki oly nevet, amely minden név fölött való;

Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.[Fil 2:5-11]


"Minden kor eseményeit az akkori kor értékrendje szerint kell megítélni."


Keresztény vallás szerint Isten törvényei nem következetesek. Parancsba adja a népirtást majd azt mondja, ja nem, szeressétek egymást. Ez hogy van?


De nagyon is következetesek. Isten nem öl mert nem gyilkos, hanem itél. Mint ahogy bíró sem öl hanem ítél és a törvény sem öl, hanem a bűn öl. Kötött egy szerződést az Emberrel az ószövetségben és addig Ő is a szerint járt el, majd amikor meglett a feltétele ajánlott egy jobbat és onnantól a szerint jár el és aszerint követel /ami egyébkent keményebb mint a régi a maga módján/. Régen a nagy szerződésekett vérrel kötötték /állatot áldoztak fel/


„És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére[Zsid 12:24]


Ószövetségi törvények Ábel vérére épültek

Akkor az Úr ezt mondta Kainnak: Hol van Ábel, a testvéred? Kain ezt felelte: Nem tudom! Talán őrzője vagyok én a testvéremnek?

   10 De az Úr így szólt: Mit tettél? Testvéred kiontott vére kiált hozzám a földről


Ábel vére busszúért kiáltott Istenhez így a Szemet-Szemért – Fogat-Fogért elvre épült.

Jézus vére ami jobbat beszél bocsánatért kiállt.


Jézus megfeszíttetése és halála

Luk 23:33 Mikor pedig elmenének a helyre, mely Koponya [helyének] mondatik, ott megfeszíték őt és a gonosztevőket, egyiket jobb kéz felől, a másikat bal kéz felől.


Luk 23:34 Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nekik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájuk sorsot.

/Csak súgok: nem volt kicserélve tényleg Jézus volt a kereszten/



Kedves 37%


Nem folytatom tovább mert Te szándékosan újszövetségi értékrend szerint értékelsz Ószövetségi dolgokat amit azért tudsz megtenni mert Isten véghez vitte az akaratát, hogy eljutassa a törvényt az emberekhez. Kellet ehhez Ábrahám, Mózes, de ez még csak ó szövetség, de ez kellett ahhoz, hogy jöhessen Jézus. Az akkori emberek népek felfogása szerint „Jaj a legyőzöttnek” elv alapján természetes volt az ellenfél értékeinek elvétele, asszonyainak férfiainak elfogása, vagy ha érdekük úgy kívánta akár a teljes nép kiírtása pld Karthagó. Egyik nép sem volt különb a máiknál.


A történet amit választottál és úgy akarod bállítani mint Isten parancsára történő ártatlan nép a Midianiták kiirtása mivel másban hisznek eleve hamis.

Hiszen Mózesék nem is akarják bántani őket. Mózes 40 évig él náluk , felesége egy Midianita pap lánya, gyermekei vannak. Mikor meghallják, hogy közeledik Izrael


Igen megrémüle Moáb a néptől, mivelhogy sok vala az, és búsula Moáb Izrael fiai miatt.

4Móz 22:4 Monda azért Moáb Midián véneinek: Most elnyalja e sokaság minden mi környékünket, amiképpen elnyalja az ökör a mezőnek pázsitját. (Bálák pedig, Cippórnak fia Moáb királya vala abban az időben.)

4Móz 22:5 Külde azért követeket Bálámhoz, a Beór fiához Péthorba, amely vala a folyóvíz mellett, az ő népe fiainak földére, hogy hívják őt, mondván: Íme nép jött ki Egyiptomból, és íme ellepte e földnek színét, és megtelepszik én ellenemben.

4Móz 22:6 Most azért kérlek jöjj el, átkozd meg értem e népet, mert erősebb nálamnál; talán erőt vehetek rajta, megverjük őt, és kiűzhetem őt e földből; mert jól tudom, hogy akit megáldasz, meg lesz áldva, és akit megátkozol, átkozott lesz.


Nekem itt úgy tűnik, hogy nem Izrael akar erőt venni a másikon. És az óriási hiba, hogy a próféta Bálám harmadszori próbálkozásra sem tudja megátkozni Mózesékat hanem közli, hogy ez a nép Isten védelme alatt áll. És innetől Midán tudja, hogy a mindenható Isten akarata ellen cselekednek. Nem tudom az Iszlámban szerencsés dolog-e az ilyen szándékosság Allah ellen, de az ó szövetségben, mely még szemért fogat fogért elvnél biztos nem.

Majd a Moábita és Midianita lányok, asszonyok elcsábítják az Izraelita férfiakat. Nem tudom ezt is szexszrabszolgaságnek hívhatjuk-e?


De hogy megnyugtassalak nem lettek kiírtva teljesen, hiszen a Bírák könyvében arról van szó, hogy megerősödtek újra, és folyamatos támadásaikkal barlangokba és éhezésre kényszerítik a régi ellenfelüket.

2018. ápr. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:

Kedves BGB


"Talán azért mert így van."


Jézus mikor mondta hogy az Ószövetségi törvények nem érvényesek?


Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.


Jézus maga mondja hogy nem azért jött hogy érvénytelenné tegye a törvényt.



"szabad nem volt, de volt, csak akkoriban úgy hívták háború és azt hiszem ma is így hívják, ha jól tudom Mohamed is részt vett ilyen tömeggyilkosságban /Jézus mondjuk nem/ "


Nem. Ezt ma úgy hívják etnikai tisztogatás vagy népirtás. Rosszul tudod. Mohamed próféta csatákban részt vett mert muszáj volt de tömeggyilkosságban nem. Az iszlám vallás szerint nők és gyerekek bántalmazása még háború esetében is tilos, a hadifoglyokat pedig szabadon kell engedni.



"Minden kor eseményeit az akkori kor értékrendje szerint kell megítélni"


Ennek semmi köze a korhoz vagy az akkor értékrendekhez. A tömeggyilkosság az minden korban tömeggyilkosság. Ha holnap elfogadott lesz az etnikai tisztogatás akkor keresztények is tömeggyilkolnak mondván ez a kor értékrendje?



"De nagyon is következetesek. Isten nem öl mert nem gyilkos, hanem itél."


Ezt sehogy sem látom. Miért nem az emberiség kezdetekor mondta hogy "szeressétek egymást"? Azt írtad ezek a parancsok arra voltak hivatottak, hogy védjék az emberiség számára adott törvényt ami a Szeretet. Miért nem közölte Isten a szeretet törvényét a többi néppel totális kiirtásuk helyett? Miért csak a kis zsidó néppel állt szóba? A pogány népekhez nem küldött Isten prófétákat akik taníthatták volna őket, de büntetést kapnak ami a kiirtásuk. Ez szerinted igazságos? Az iszlám szerint Isten minden néphez küldött prófétákat. Meg már önmagában az egy hatalmas ellentmondás hogy tömeggyilkossággal védik a szeretet törvényét.

Ez a következetlenség más törvényeknél is látható. Például az Ószövetség szerint a házasságtörőket halálra kell kövezni (érdekes módon sok keresztény ezt az iszlámmal hozza összefüggésbe, miközben a Koránban nincs ilyen). Jézus viszont azt mondta a parázna nőnek hogy menjen útjára. Tehát Jézus előtt kivégezték a házasságtörőket, utána meg simán elsétálhatott büntetés nélkül. Hol ebben a logika?



"/Csak súgok: nem volt kicserélve tényleg Jézus volt a kereszten/"


Mert ott voltál és láttad? Csak mert semmi nem utal erre. Aki a kereszten volt a Biblia szerint azt mondta "Istenem, miért hagytál el engem?" Ha Jézus maga Isten, miért kiáltana így fel? Ezek egy kétségbeesett ember szavai. Arról nem is beszélve hogy Jézus feltámadása a négy evangéliumban négy eltérő módon lett leírva.



"Az akkori emberek népek felfogása szerint „Jaj a legyőzöttnek” elv alapján természetes volt az ellenfél értékeinek elvétele, asszonyainak férfiainak elfogása, vagy ha érdekük úgy kívánta akár a teljes nép kiírtása pld Karthagó. Egyik nép sem volt különb a máiknál."


Biblia szerint ezekre a tettekre pont Isten adott parancsot. Ez itt a probléma. Teljesen mindegy ebből a szempontból hogy az Ó vagy Újszövetség volt érvényben. Isten nem parancsolná meg nők és gyerekek tömeges legyilkolását sem a szexrabszolgaságot.



"Hiszen Mózesék nem is akarják bántani őket. Mózes 40 évig él náluk , felesége egy Midianita pap lánya, gyermekei vannak. Mikor meghallják, hogy közeledik Izrael"


Mózes a saját népén is tömeggyilkosságot hajt végre. Mikor magukra hagyja őket, egy aranyborjút kezdenek imádni. Visszajön, a látottakon feldühödik és háromezer zsidót gyilkoltat le. Ahogy látom a tömeggyilkosság hétköznapi dolog a "kiválasztott" népnél. Csak mondom hogy ez a történet a Koránban is megtalálható de szó nincs abban háromezer ember kivégzéséről. Nem lett volna jobb megoldás a tömeges kivégzés helyett, elmagyarázni ezeknek az embereknek hogy a bálványimádás nem helyes? Mohamed próféta például mikor a muszlimok győztesen kerültek ki, megkímélte a mekkai pogányok életét.



Visszatérve a szexrabszolgaság kérdésére. Nem csak Ábrahám története bizonyítja még hogy a Biblia engedi a szexrabszolgaságot. Salamonnak 700 felesége és 300 ágyasa volt. Az ágyas minden bizonnyal a szexrabszolga megfelelője.



Az alapkérdésre viszont nem válaszoltál. Kérdés az volt hogy azok a népirtásra felszólító versek Jézustól származnak?


Az az igazság hogy szerintem ezek a versek elborult elméjű zsidóktól származnak aki beletoldották az Ószövetségbe hogy igazolják saját rémtetteiket. Teljesen ellentétes Isten tulajdonságaival, az emberi lelkiismerettel és józan ésszel. Hogy zsidók ezt Isten szavának tartják egy dolog. Mondjuk így sem elfogadható de hát ők zsidók és róluk szól ezért védik. De hogy ti keresztények miért véditek és magyarázkodtok, nem tudom megérteni. Ezzel ti magatok is hozzájárultok az ateizmus terjedéséhez.

2018. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
Kedves BGB, számíthatok a válaszodra?
2018. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 BGB ***** válasza:

Kedves 37


Tervezem


Remélem holnap lesz rá elég időm

2018. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!