Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking: Nincs isten!?...

Stephen Hawking: Nincs isten!? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tehát most nem egy áltudós, szélhámos, akárki állítja ezt, hanem napjaink legnagyobb tudósa, mégha posztumusz is. Ezt már semmiképp sem lehet félvállról venni...

2018. okt. 22. 21:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
69%
Ebben a kérdésben az ő véleménye sem több bárki másénál!
2018. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
90%

Én végighallgattam a témában az érvelését, szerintem abban tévedett, hogy ő Istent a világegyetembe helyezte el. Arra nem gondolt, hogy azon kívül létezik.

Egyébként Stephen Hawking nagy elme volt, ezt senki nem vitathatja, de ettől még nem volt tévedhetetlen.

2018. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 anonim ***** válasza:
40%

Hawking nagy tudós, nyugodjon békében.


De az ember hitét nem "kívülről" határozzák meg tudósok, politikusok, papok, mesterek, tanítók, információk, történések, gyakorizók-pontozók-provokálók,

hanem noha mindezekből TANUL, tapasztal,

a hite személyes átélés révén belülről fakad.


Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!


(József Attila)

2018. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a következő a helyzet:

Hawking - élete vége felé - úgy gondolta, hogy már nincs ideje évtizedekig magyarázgatni az embereknek, hogy 99.999999% valószínűséggel nem léteznek istenek.

Ezért mondta így, ahogy.

2018. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
36%

Hawking esetleg valami természetfeletti módon tévedhetetlen volt? Sok más tudós is mondta, hogy nincs Isten, miért pont Hawkingot emelted ki? Ahogy számtalan más tudós pedig hitt és hisz Istenben.

Nem hiszem, hogy a hívő Max Planck kisebb elme lett volna Hawkingnál, ahogy a másik nagy fizikus, a hívő Rutherford sem. Ők még is hittek Istenben. Az ő szavaikat esetleg nem kéne megfontolni?

2018. okt. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
43%
Hawking nagyon okos ember volt, de ahhoz, hogy felismerjük, hogy nincs isten, nincs szükség sem tudományos fokozatra, de még csak mezei diplomára sem, egyszerű józan paraszti ész kell csak hozzá, na meg mersz, hogy használd.
2018. okt. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
92%
A szabad vallási gondolkodás alkotmányos jog Magyarországon. Semmi és senki nem korlátozhatja, hogy te miben hiszel és te sem korlátozhatod, hogy más miben hisz.
2018. okt. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
96%
Én sem tudok róla, hogy ezt mondta volna. Amúgy mindig csodálkoztam Hawkingon. Az orvostudomány is tudomány, és az orvosok azt mondták neki, hogy a betegsège miatt 30 éves koránál tovább nem nagyon élhet. A legtöbb beteget 40-60 év között diagnosztizálják, ő 20 körül volt. A legtöbb beteg 3-4 évet él miután diagnosztizálják, de vannak akik évtizedekig is bírják. Hawkingnál ez több mint fél évszázadot jelentett. Azt is mondták neki, hogy lényegében mindegy meddig él mert végig magatehetetlen lesz, ő viszont úgy gondolta elég ha gondolkodni fog tudni, és igaza lett. Gyereket vállalt. Hányan tennék ezt meg egy ilyen betegség tudatában? Szerepelt az Agymenőkben. :D Miközben az orvostudomány szerint már rég nem volt életben és ha mégis akkor valami kórházi ágyon kellett volna vegetálnia úgy hogy nem tud kommunikálni a külvilággal. Nem csak az orvosokra cáfolt rá, de a statisztikailag kapott lehetőségeire is. Pedig hát ezt akkor ott 20 évesen tényleg nem tudhatta előre. Azt gondolta az agya egy gép, ami majd meghibásodik és leáll, és hogy a hibás gépek nem kerülnek a mennybe. Mondjuk szerintem egy szuper számítógép nem kér sírfeliratot. Azt gondolom Hawking Istenről való nyilatkozatai részéről nem állásfoglalás volt, hanem óvatos pesszimizmus. A tudósok sajátja. :)
2018. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
27%
Vajon az utolsó pillanatokban is ezt gondolta?
2018. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
32%

Egészen biztos. Miért gondolt volna mást?

Ne láss bele olyan dolgokat egy ember életébe, aminek nincs esélye.

2018. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!