Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulaj nem fogja fel, hogy...

Tulaj nem fogja fel, hogy most nem tudunk elmenni. Mivel léphet fel ellenünk ha fel tud?

Figyelt kérdés

Most találta ki, hogy pakoljunk a várandós párommal, felújítási munkákra hivatkozva. Biztos, hogy kamu, mivel azután rá egy héttel közölte, hogy mennünk kell, hogy értesült arról, hogy a párom 6 hónapos terhes (eddig jól titkoltuk, mert éreztük, hogy ez lesz). Ilyen helyzetben ha ránk törik az ajtót sem fogunk elmenni, mert nem teszem ki a családomat a vírusnak főleg, hogy már úton a vakcina. Amennyiben biztonságban leszünk, természetesen majd keresünk mást, de addig szó sem lehet róla.

Valamivel fel tud lépni ellenünk? A szerződés egy fecni, nincs benne leírva gyakorlatilag semmi az adatokon meg a kaució letételén kívül. Esetleg szüntessük be a fizetést, ha nagyobb lesz a szája?



2020. dec. 2. 20:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/178 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nem értem, hogy miért gond másik bérletet keresni?

Kint bombáznak, vagy mi a fene?

Millió hirdetés van - már amennyiben van pénzetek! -felveszitek a maszkot és mentek, mintha boltba mennétek, vagy terhesgondozásra.

Egyszerűbb lenne tisztességgel rendezni a helyzetet a jelenlegi bérbeadóval, akkor esélyes a kauciót is visszakapnotok, nem pedig játszani a bunkó Erős Jánost!

De gyanítom, hogy lesz ott más is, csak arról nem beszélsz, mert egy rendes bérlőt nem akar senki azonnali hatállyal karácsony előtt kidobni a lakásból, még akkor sem, ha számára elfogadhatatlan egy gyerekes pár, mert addig még van 3 hónap.

Szóval, mi a tulaj dühének az igazi oka?

2020. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/178 A kérdező kommentje:
41: elmondtam, hogy félünk és nem fogom a terhes feleségem és a friss gyerekem kockára tenni egy hülye tulaj miatt, aki most begőzölt. Mindennek megvan a maga ideje. Ha tudunk menni, akkor megyünk, mert egy idióta nekünk se hiányzik a hátunk közepére. Addig is persze fizetünk, ha csak nem kapcsol következő fokozatra, mert akkor mi is... Más kérdés, hogy fél év múlva ha kb. vége lesz már ennek nem fogunk tudni gyerekkel lakást találni sehol...
2020. dec. 2. 21:41
 43/178 anonim ***** válasza:
90%
41-es, szerintem az, hogy a tulaj kifejezetten kérhette, hogy gyereket ne hozzanak/szüljenek bele, ők meg eltitkolták hogy az asszonyba kötött a gipsz.
2020. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/178 anonim ***** válasza:
89%
Remélem villámgyorsan kibax a tulaj, s esélyed sem lesz azon gondolkodni kegyeskedsz fizetni vagy sem! Szánalom vagy a pujáddal együtt!
2020. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/178 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező!

De mi a fenétől féltek?

Ott ültök bezárkózva a bérelt lakásba és soha ki sem dugjátok az orrotokat? Ez totál életszerűtlen.

Nem jártok dolgozni sem? Boltba sem?

Mert ha dolgozni sem jártok, akkor érthető a tulaj gondja.

Ha viszont jártok dolgozni, akkor egy hirdetést megnézni sem gond.

2020. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/178 anonim ***** válasza:
100%

"Más kérdés, hogy fél év múlva ha kb. vége lesz már ennek nem fogunk tudni gyerekkel lakást találni sehol..."


Na látod, ezért kellene most lépnetek!

De nekem úgy tűnik, hogy minden téren baromi felelőtlenek vagytok.

2020. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/178 anonim ***** válasza:
7%
Nem értem, amikor a kormány arról beszél, hogy micsoda családbarát, akkor miért nem b****a meg az összes ilyen önkényeskedő majmot, akik büszkén vállalják, hogy "azonnal repülnél, ha gyereket szülnél a lakásomba", ebben az undorító stílusban. Ez az igazi földesúri hozzáállás, és utána meg csodálkoznak, hogy az összes bérlő valahogy trükközni akar. Bár megmondom őszintén, szerintem a valóságban nem sok ilyen hozzáállású ember van, csak bizonyos mély társadalmi rétegekben, az itt válaszolók is max. álmaikban adnak ki lakásokat, a valóságban meg fele ilyen keményeket nem mernének mondani.
2020. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/178 anonim ***** válasza:
91%
Azért had' döntse már az ember hogy kiadja-e a lakását az ilyen önkényes lakásfoglalóknak, akik a kölykükkel takaróznak. Adtam ki lakást, és bizony belefoglaltattam a szerződésbe ügyvéd által, hogy kölyök nuku. Ha mégis, tipli. Aki elfogadta, és fizetett rendesen, jöhetett.
2020. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/178 anonim ***** válasza:
8%
Pont ezt magyarázom, hogy ilyen hozzáállással és stílusban csak az igazi mély bunkók beszélnek, akik valami földesúrnak hiszik magukat. Most jobb esetben ezt csak a neten tolod, rosszabb esetben a valóságban is. Igenis jobban szabályozni kéne, hogy ezt ne lehessen megtenni. Félreértés ne essék, jogi értelemben most sem lehet, csak nem nagyon kapnak képviseletet a gyerekesek és így a gyakorlatban bármit meg lehet velük tenni.
2020. dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/178 anonim ***** válasza:
94%

40-es Egyrészt kutyát nem érdekel hogy szerinted mit kéne büntetni, másrészt ez nem családellenesség, szimplán mindenki a saját tulajdonát védi/védené...


És pont hogy te nem léphetnél be azon a küszöbön... Te ott csak birtokháborító vagy!


42- Értem egy vírustól jobban félsz amit nem biztos hogy elkapsz, (sőt hacsak nem nyaljátok körbe az utcát kb esélytelen elkapni) Mint attól hogy a tulaj beugrik a közeli kocsmába és hív valakit aki az asszonyt is elkalapálja ha úgy van... Ez utóbbira sokkal több az esély...



47-es ha valaki belefial a semmibe, sőt egy vadidegen kecójába pont hogy annak kellene büntetendőnek lennie, gyerek elvesz szutyok kirak az utcára és csókolom..


Amúgy meg nekem volt kiadva lakásom, úgy írtunk meg minden papírt hogy ne lehessen trükközni 2-alkalommal reptettem is hasonló okból...

2020. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!