Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, ha a tulaj ennyire...

Normális, ha a tulaj ennyire le akar minket informálni?

Figyelt kérdés

Albérletkeresésben vagyunk. Tegnap találtunk egy szép lakást, fel is hívtam a tulajt. Elmondta a lakásról, amit tudni kell, majd rólunk kezdett kérdezni. Mondtam neki, hogy a párom egy csomagszállító cégnél dolgozik, én pedig egyéni vállalkozó vagyok. Erre azt kérte, ha megyünk megnézni a lakást, a párom vigye magával a munkaszerződését és az elmúlt 2-3 havi bérpapírját, tőlem meg majd kérni fogja az adószámomat, és én is vigyem el az elmúlt 2-3 hónapban az ügyfeleim felé kiállított számlákat.


Most keresek először albérletet, és ő volt az első, akit felhívtan, úgyhogy nem tudom, mennyire normális, hogy ilyen szinten le akar informálni minket? Ez manapság bevett szokás a tulajok körében, vagy inkább már túlzás? Másik albérleteknél is hasonlóra számíthatok?



2021. aug. 19. 11:29
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
65%

Aki azt hiszi ez normális az teljesen huyle.

Majd később a fizumhoz is szabja a bérletet mert megtehetem hogy kifizessem mi?


Ezek teljesen szenzitiv infók.

Egy munkáltatói bizonyos adatok kitakarasaval meg talán okes.


Az ő védelmére ott van szerződés, ami foglaljon bele amit akar, max nem fogadom el. Azért álljon már meg a menet.


Mindig megbízható bérlő voltam anélkül, hogy a foberloim tudták volna mennyit keresek.


Az meg hogy már atverték, az nem a következő bérlő baja.

2021. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
76%
Abszolút egyetértek a 41-es hozzászólóval.
2021. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
20%

A sok lepontozo fotelhuszarnak várom az érveit.

Ja nincs...

2021. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
33%
Törvényesen adózzon az albérlőtől beszedett díj után. Törvényes, jegyző előtt aláírt szerződés, és akkor már az albérlő büntethető, ha nem fizet. Nem feketézni kell, hanem becsületesnek lenni. Az albérlőtől befolyó összegből már lehet is adózni, van miből! Én biztos nem adnék ki személyes információkat csak úgy magánszemélynek, aki feketézik.
2022. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy meg elmondod a főbérlőnek, milyen tudásod, végzettséged van, és abból leesik neki, hogy azzal lehet-e keresni. A többi ne érdekelje. A tudásommal én is szívesen dicsekszem. Az anyagi helyzetem meg nem tartozik senkire.
2022. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!