Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, ha a tulaj ennyire...

Normális, ha a tulaj ennyire le akar minket informálni?

Figyelt kérdés

Albérletkeresésben vagyunk. Tegnap találtunk egy szép lakást, fel is hívtam a tulajt. Elmondta a lakásról, amit tudni kell, majd rólunk kezdett kérdezni. Mondtam neki, hogy a párom egy csomagszállító cégnél dolgozik, én pedig egyéni vállalkozó vagyok. Erre azt kérte, ha megyünk megnézni a lakást, a párom vigye magával a munkaszerződését és az elmúlt 2-3 havi bérpapírját, tőlem meg majd kérni fogja az adószámomat, és én is vigyem el az elmúlt 2-3 hónapban az ügyfeleim felé kiállított számlákat.


Most keresek először albérletet, és ő volt az első, akit felhívtan, úgyhogy nem tudom, mennyire normális, hogy ilyen szinten le akar informálni minket? Ez manapság bevett szokás a tulajok körében, vagy inkább már túlzás? Másik albérleteknél is hasonlóra számíthatok?



2021. aug. 19. 11:29
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a munkaszerződés teljesen oké, de mondjuk az "elmúlt 2-3 hónapban az ügyfeleim felé kiállított számlákat" nagyon de nagyon nem.

De egyébként abba gondolj bele, hogy ha az illető az elején ilyen paranoid vagy kukacoskodó vagy nevezzük bármilyennek, akkor az ott lakásotok ideje alatt is mennyi hülyeséggel fog előhozakodni valószínűleg. Lehet, hogy hetente meg akarja majd nézni a lakást, vagy közben is kérni akar majd tőletek papírokat, vagy ki tudja, milyen agymenései lennének még a továbbiakban... Szerintem hagyjátok a francba.

2021. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
85%
Minden bérbeadó próbál vhogy szűrni. A kérdesben leírtak mostanában kezdenek elterjedni. Főleg a több lakással rendelkező bérbeadókra, vagy céges bérbeadókra jellemző ez. Van egy Budapesten ragadt ausztrál srác, tökéletesen beszél magyarul, kb. 100 lakásból álló portfoliója van, ha jól tudom. Ő hozta a hazájából ezt a szokást, ő például így csekkolja a bérlőjelölteket. Viszont ő sztem tök korrekt bérbeadó, nem zaklatja a bérlőit, ha gond van a lakással, megoldja. Sztem ezen a csekkoláson ne lepődj meg. Ha nem tetszik, keress másik lakást.
2021. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
69%
Valahol elgondolkodtató az egész albérlet piac szempontjából, hogy minden ami külföldön normális az nálunk nem normális.
2021. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ezzel az én szememben nincs gond. Biztos átverték már.

Viszont ti is kérhettek dolgokat. Amit itt írtak, hogy nehogy minden héten zaklasson titeket stb… ezekkel a titeket érintő oldallal is foglalkozni kell. Rögtön lefog jönni milyen a tulaj, hogy viszonyul a ti dolgaitokhoz, kérdéseitekhez. Két oldal van és ti is hozakodjatok elő bátran a ti oldalatokkal, hisz ő is ezt teszi.

2021. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
67%
Mindenkinek vannak szempontjai, ő így választ.
2021. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy nyilván ez a magyar "MI KÖZÖD HOZZÁ" rendszerben zavaró lehet.


Az ügyfelek felé kiállított számlát például én sem adnám ki, hiszen azok bizalmas adatok.


De biztos lehet valami könyvelési egyenleget kimenteni a számlázó programból, amiben nincsenek részletek, de látszik, hogy van folyamatos bevételed.

2021. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom. Az normális, hogy az érdekli, van-e fix munkátok, mert nyilván szempont a fizetőkészség.

Az, hogy a számláitokat akarják látni, az már nekem necces lenne.

Mi is elmondtuk a tulajnak, hogy hol dolgozunk, de soha nem jutott eszébe arról érdeklődni, hogy mennyit keresünk.


Volt itt nemrégiben egy kérdés; ahol a kérdezőbe belekötött a tulaj, hogy túl régóta home office-ban van, biztos nem dolgozik már, húzzon be az irodába, holott rendesen fizettek.

Engem ez a szitu is arra emlékeztet, kicsit mát túl alapos a kíváncsiskodással...

2021. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen korrekt.

Ebben semmi kukacoskodás nincsen, ráadásul csak ő kockáztat.

A nem rá tartozó adatokat meg simán ki lehet takarni.


Avagy lehet keresni másik lakást.

Ennyi.

2021. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!

Az kellene megérteni, hogy itt nem egyenlő felek tárgyalnak.

Ugyanis neki van egy lakása amit félt a link bérlőktől.

Nektek viszont semmitek sincsen ezért kell bebizonyítanotok, hogy ti nem linkek vagytok.

2021. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 qkker1 ***** válasza:
53%

"Külföldön normális, bankszamlakivonatot is szoktak kérni, de itthon szerintem nem normális. Arra van a kaució hogy ha kell abból vonja le ami hiányzik."


Németországban ez a minimum, és ott is van kaució.

2021. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!