Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, ha a tulaj ennyire...

Normális, ha a tulaj ennyire le akar minket informálni?

Figyelt kérdés

Albérletkeresésben vagyunk. Tegnap találtunk egy szép lakást, fel is hívtam a tulajt. Elmondta a lakásról, amit tudni kell, majd rólunk kezdett kérdezni. Mondtam neki, hogy a párom egy csomagszállító cégnél dolgozik, én pedig egyéni vállalkozó vagyok. Erre azt kérte, ha megyünk megnézni a lakást, a párom vigye magával a munkaszerződését és az elmúlt 2-3 havi bérpapírját, tőlem meg majd kérni fogja az adószámomat, és én is vigyem el az elmúlt 2-3 hónapban az ügyfeleim felé kiállított számlákat.


Most keresek először albérletet, és ő volt az első, akit felhívtan, úgyhogy nem tudom, mennyire normális, hogy ilyen szinten le akar informálni minket? Ez manapság bevett szokás a tulajok körében, vagy inkább már túlzás? Másik albérleteknél is hasonlóra számíthatok?



2021. aug. 19. 11:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem hosszutavra szamit ratok,ezert vilagot at. Szerintem ez nem gond. Mutasd meg neki a papirjsidat,ha tetszik a lakas meg a lokacio.
2021. aug. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen normális amit kér, ő így szűr. Ezeket az adatokat vagy okmányokat egy banki hitel felvételénél is elkérik és senki nem problémázik.

Viszont a számláidat nem kérheti el a GDPR szabályozás, és üzleti titok megsértése miatt, túl sok adat kerülne a birtokába harmadik személyről. Hivatkozz erre és mond neki hogy tudsz vinni mondjuk előző két lezárt üzleti évről főkönyvi kivonatot.

2021. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
65%

A bank kölcsönt nyújt neked, akár 30 évre. Sokmilliós kockázatot vállal, pénzügyi szempontok szerint.


Egy bérbeadó elkér 2-3 havi kauciót a károk rendezésére, szerződés szerint ki lehet pakolni azonnal a lakókat.

2021. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
44%

#33

Egy bérbeadó átad neked használatra egy 30-40 milliós ingatlant a kialkudott díj ellenében 200-400 ezer ft kaució ellenében. Ha leég az ingatlan akkor szerinted kié a kár? Ki kockáztat többet?


A bank lefedi a kockázatokat 99% ban és a kötelez téged hogy biztosítást köss az életedre ha valami történne veled, természetesen azt is a te költségedre, közjegyzőnél kötik a szerződést szintén a te kontódra. Mond már el hogy ki vállal nagyobb kockázatot?


Most jöhetsz azzal hogy kössek biztosítást az ingatlanra, de két kérdéssel feljebb már azt fejtegeti valaki hogy mennyire drágák az albérletek.

Köthetünk szerződést közjegyzö előtt, kiköltözési záradékkal de azt is elvárják a bérbevevők hogy minimum felesben legyen fizetve.

Hova építsük be ezeket a költségeket?

Közjegyzői okirattal is minimum kettő hónap mire valakit kiteszel és ha a törvényes utat járod akkor vedd hozzá a felszólítás + 15 nap, és mejd csak ekkor mehetsz a végrehajtóhoz, és jobb esetben nem esik a téli kilakoltatási moratórium alá.

Nagyon könnyen össze lehet szedni millió feletti tartozást és akkor a rongálásról még nem beszéltünk.

2021. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
93%

34es miden befektetés kockázattal jár. Ha ennyire rettegsz a lakáskiadástól, akkor vegyél állampapírt vagy tőzsdézz.

Amúgy az elemi kárra a tulajnak kell biztosítást kötni.

2021. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
9%

33: "A bank kölcsönt nyújt neked, akár 30 évre. Sokmilliós kockázatot vállal, pénzügyi szempontok szerint."

Azért nem, mert a bank a semmiből ad neked virtuális pénzt. Már csak 10%-nyi valós tőkefedezettel sem kell rendelkeznie ehhez, ha jól tudom, most 1% kell csak, és valós, munkáért keresett pénzt vár vissza cserébe kamatostul.

Aki meg vett egy ingatlant, már valós, adózott pénzt fizetett ki érte, és valós vagyonról van szó, és annak a vagyonnak a 2-3%-át szeretné beszedni bérleti díjban évente, aminek fele az amortizáció, másik fele a költségek és az adó. Egy ingatlant a vételárának 10%-áért kezdi el megérni kiadni befektetésként, most az árak Magyarországon ennek a negyede.


Ki vállal valós kockázatot? A bank?

Ne viccelődjünk már...

2021. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
83%
Hallod. Nagyítóval kell keresni olyan albérletet, ahol valóban költenek is rá a bérleti díjból, úgyhogy ne gyere az amortizációval, mert volt már olyan albérletem méregdrágán, hogy a konyhai burkolat még a nagyi linóleuma volt, és sorolhatnám. 15 éves albérletes múlttal a hátam mögött tudom, hogy miről beszélek.
2021. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
24%
Nem általános szokás itthon, de külföldön pl elterjedt gyakorlat. Szerintem nem para, ha jó a lakás és korrekt a szerződés, nyugodtan menj bele. Ő stabil bérlőt akar, te meg egy fix helyet és jó szolgáltatást.
2021. aug. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
74%

Semmi köze a berpapirodhoz...

És akkor mivan ha rossz tapasztalata van? Ez nem így működik hogy akkor minden szenzitiv infót lekerhet.. Ki ő??

2021. aug. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
84%

"29


Azt írod 1,3,5,6 a bérlő dolga. Kivéve ha a bérbeadó megtiltja.


Nem utalni, kp-ban fizetni, nincs kisállat, nincs gyerek, hetente jövök a leveleimért és sorolhatnám. A kedves szomszédom hamarabb bejelentett magához mint a bérbeadó pali így nem kellett 5 megyével arrébb utaznom orvoshoz, mert a tulaj hallani sem akart az ideiglenesről sem.

2021. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!