Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, ha a tulaj ennyire...

Normális, ha a tulaj ennyire le akar minket informálni?

Figyelt kérdés

Albérletkeresésben vagyunk. Tegnap találtunk egy szép lakást, fel is hívtam a tulajt. Elmondta a lakásról, amit tudni kell, majd rólunk kezdett kérdezni. Mondtam neki, hogy a párom egy csomagszállító cégnél dolgozik, én pedig egyéni vállalkozó vagyok. Erre azt kérte, ha megyünk megnézni a lakást, a párom vigye magával a munkaszerződését és az elmúlt 2-3 havi bérpapírját, tőlem meg majd kérni fogja az adószámomat, és én is vigyem el az elmúlt 2-3 hónapban az ügyfeleim felé kiállított számlákat.


Most keresek először albérletet, és ő volt az első, akit felhívtan, úgyhogy nem tudom, mennyire normális, hogy ilyen szinten le akar informálni minket? Ez manapság bevett szokás a tulajok körében, vagy inkább már túlzás? Másik albérleteknél is hasonlóra számíthatok?



2021. aug. 19. 11:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
93%

"A nem rá tartozó adatokat meg simán ki lehet takarni."


A számlákban és a bérpapírokban egészen pontosan semmi nem tartozik rá.

2021. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
80%

De, van neki valamijük ami a tulajnak kell, nevezetesen pénzük. Nem kell hasraesni csak mert valakinek van egy kiadó lakása, most nincs ebben hiány, sőt. Üzletfelek vagytok, oda kell vinnia pénzt, ahol nektek is megfelelnek a feltételek.

A tulaj majd kiadja olyannak, aki nem gdpr-on szocializálódott.

2021. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
45%

"De, van neki valamijük ami a tulajnak kell, nevezetesen pénzük."


Nagyon tévedsz, mert pont nem kell neki "akárki" pénze!!

Majd ő kiválasztja, hogy egyáltalán kiét fogadja el.

Ugyanis ő biztosítékot akar, mert van egy 50 milliós lakása, míg az albérlőnek ugye semmije sincsen.


Persze, lehet itt arcoskodni, és lehet tovább keresgélni..

2021. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
73%

Külföldi viszonylatokról, szokásokról akkor beszéljünk, amikor az albérletek színvonala is hasonló lesz, ami a következő:


1. kérdés nélküli lakcímbejelentés

2. számla

3. lakásbiztosítás

4. gyermekbarát albérlet, ahol akár szülni - továbbmegyek - nagycsaládot alapítani is lehet

5. saját névre iratott közműórák

6. saját név a postaládán, kapucsengőn

7. évente X% ráfordítás a lakásra a bérleti díjból.


És persze ne legyen rettegés hogy a nagynéni testvérének az öccse hazajött külföldről, úgyhogy kéne a lakás, költözz ki karácsonyig.


Ha mindezeket felmutatja és biztosítja az ürge, akkor én is szívesen mutogatom neki a hivatalos papírjaim rá tartozó részét, kihúzva az intimebb dolgokat. Esetleg kérek egy jövedelemigazolást a munkáltatómról, ha egy pénzintézetnek az megfelel, akkor feleljen már meg az uraságnak is.

2021. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és ez a "nekivanegylakása" "nekedsemmidnincsen" totális nonszensz butaság.


A történetben a két fél egyenlő, hálistennek senki nincs jelenleg rászorulva a kukacoskodó tulajokra.


Ő fialtatja a pénzért, egy jó albérlő aranyat ér.


Mondom én ezt úgy, hogy 10 évig béreltem ugyanazt a lakást, sok-sok milliót kifizetve mire saját ingatlanhoz jutottam, a bácsi meg meg is könnyezte amikor leléptem. Kölcsönösen megtiszteltük egymást.

2021. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
65%

"Ő fialtatja a pénzért, egy jó albérlő aranyat ér."


Igen, a jó bérlő aranyat ér. Csak a bérbeadónak elég nehéz dolga van. Hogy döntse el előre, hogy ki a jó bérlő? Ennek egyik eszköze, ha leinformálja őket.

2021. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 qkker1 ***** válasza:
58%

"És persze ne legyen rettegés hogy a nagynéni testvérének az öccse hazajött külföldről, úgyhogy kéne a lakás, költözz ki karácsonyig."


Hamár külfölddel példálózol, ez az egy opció -saját használatra kell a lakás, és ebbe belefér a rokonság is- amivel Németországban is azonnal felmondhat, és ki is tud rakni 2 hónap alatt.

2021. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
77%
#26 kockázat nélküli befektetés nincs. De mondom, ha a fent felsoroltakat szerződésbe lehet foglalni, bármilyen papírt rendelkezésre bocsátok betekintésre.
2021. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
51%

24: 1, 3, 5, 6 a bérlő dolga, magának intézi. 2: A bérlők azok, akik elfogadják a feketén kapott lakást, tehát ez is rajtuk múlik. Ez a szokásuk természetesen a legális lakáskiadók kontójára megy.

4: Ha lesz megfelelő jogi környezet ehhez, akkor biztosan többen ki fogják adni szűrés nélkül az ingatlanjukat, de most is sokan adnak ki családoknak.

2021. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
91%

-Mi van, ha viszonylag sokat örököltem és jelenleg abból élek, nem dolgozom?

-Mi van, ha nyertem a lottón és jelenleg abból élek, nem dolgozom?

-Mi van, ha folyamatosan tőzsdézek és abból élek, nem dolgozom?

-Mi van, ha van bármilyen félretett pénzem (de milliók) és jelenleg abból élek, nem dolgozom?


Nem mindenki munkabérből vagy folyamatosan havi szinten befolyó és igazolható pénzből él. (És ez még mindig nem azt jelenti, hogy bűnöző.) Az ilyen ember nem tud adni fizetési igazolást.

2021. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!