Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemes inkább...

Melyiket érdemes inkább választani? Saját lakás, telek + építés, albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sokadik ilyenfajta kérdés.

Mennek a panaszkodások, hogy nem lehet saját lakáshoz jutni meg, hogy drágább az albérlet már, mint Bécsben, stb. Ami persze nem is gaz, hiszen 5%-os a GDP növekedés és minden szülő vesz a saját gyerekének olyan lakást amilyet csak akar.


Én még is az a ritka kivételek közé tartozom sajnos, aki nem volt ilyen szerencsés és még ebből a GDP gejzírből sem profitáltam sokat.


Tehát most már lassan 33 évesen szeretnék elszakadni a anyámtól. Ő persze egy forinttal nem tud támogatni, sőt eddig én támogattam, hogy ne kerüljünk utcára (devizahitel). Vagyis eddig 0 forintot sikerült félretennem saját lakásra és van kemény 180 ezer forintos nettó havi jövedelmem.


A helyszín csak és kizárólag Budapest és vonzáskörzete lehet mivel itt dolgozok. Ráadásul szakmámat tekintve (programozó) nem is kapnék nagyon állás zsákfalukba.


A kérdés adott: Melyiket érdemes választani?

1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon

Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel

Marad: 30-40 ezer/havi (rezsi+kaja+ruha+bérlet+stb) (elég necces)


2. Külterületi telek: kb 2000nm-es szántó vagy egyéb besorolás (kb 3-5%-os beépíthetőség)

Ár: 10-15 millió + (saját illegális betonkocka 2milió)

Marad: 70 -80 ezer forint havonta (nem rossz)


3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es

Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi

Marad: 0 -30k Ft. (+ hétvégi munkák (30k/havi)) (nagyon fogyókúrás)


Ti mit csinálnátok?



2020. febr. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

""Saját illegális betonkocka"


Szerintem te vidéken élsz, azért nem ismered ezeket. Itt pesten főleg az erdők tele vannak ilyenekkel. Ezrek laknak hasonlókban. Nem feltétlenül betonból vannak. Általában kis fakunyhók, de nyilván illegálisak."


Fűtés nélkül, csatorna nélkül, igaz?

És az kevésbé putri, mint egy Csepel belvárosi körpanorámás, teraszos újépítésű lakás.

Értem!

2020. febr. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

"Ahogy olvasom az igényeidet, számodra Magyarország 99,9%-a lepratelep."


Ezt nem állíthatom, mert nem jártam be az ország 100%-át.

De igen sajnos a nagy része az putri, főleg a nagyvárosokban. Tele vannak csövesekkel, mocsokkal, bűzzel, omló, kormos vakolatokkal. Ha nyitott szemmel mennél te is látnád. Nézd csak meg a körűt, hogy néz ki.


"A kérdésben nem volt megjelölve ez a kritérium, csak annyi, hogy ÖNÁLLÓ garzont szeretnél 30 nm körül Bp-en vagy a környékén." Igen, de nyilván olyan helyen, ahol nem késelnek meg naponta 3x.


"Fűtés nélkül, csatorna nélkül, igaz?


És az kevésbé putri, mint egy Csepel belvárosi körpanorámás, teraszos újépítésű lakás."


Most okosabb lettél volna, ha csöndben maradtál volna, de sajnos általában a hozzád hasonló közműveltek nem szoktak.


Felvilágosítanálak:

Itt nem a lakás felszereltségéről van szó, hanem a környékről, szomszédokról.

2020. febr. 21. 04:56
 13/57 anonim ***** válasza:
100%
Miből akarsz telket vagy saját lakást 0 forint önerővel? Önerő nélkül nem adnak a bankok egy fillért sem. 20% a minimum, de inkább 30 körül szeretik.
2020. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, igényes helyre akarsz költözni, de pénzed semmi, és a karriered sem valami fényes eddig. Manapság az életképes programozók degeszre keresik magukat, nekem furcsa ez a nettó 180 ezer, ennyit már egy takarítónő is keres a főváros környékén.

Szóval első lépésként állj a sarkadra és keress rendes munkát. Nem lehet ennyire bekényelmesedni egy szar helyre, fél fizetésért. Aztán tegyél félre, hogy legyen önerőd. Nem tudom, hol laksz, de hidd el, a közbiztonság néhány nagyon lepra helyet kivéve elég jó, nem hallani naponta a hírekben késelésekről.

Aztán ha van önerőd, vehetsz hitelre lakást. Ha nem tudod kivárni ezt a pár évet, akkor költözz valakikkel közös albérletbe, ahol egy szobád van, az viszonylag olcsó megoldás. Bár inkább diákoknak való, ebben a korban előrébb kellene tartani.

2020. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
0%

#14 igényes helyre, hogyne akarna menni az ember. Csak ebből igen kevés van már lassan az országban...


Ha van is, azt a gazdagok lakják be.


10m önerővel se tud mit kezdeni az ember, még ha másik tízet hitelből állja se tud venni semmi értelmeset, max. valami kis panelt (max. 40-50m2, másfélszoba, konvektor), értelmes helyen.

2020. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
Programozó havi 180-as fizuval? Ugye vicc.Semmi önerővel körbe fognak röhögni a bankok. Csak úgy mondom. Főleg ha nincs adóstarsad. Annak idején vért kellett pisilni pár millióért, úgy be akartak magukat biztosítani a bankok.
2020. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi a fizud programozókent kár volt annak tanulni szerintem. Keress mást ez gyűjts önerőre mert ez édeskevés. :)
2020. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

Budapest JÓ KÖZBIZTONSÁGÚ (!!!) külső kerületeiben már havi 100 ezer alatt vannak abszolút vállalható állapotú kiadó házak. Nekem ez is opció lenne a helyedben.


[link]

2020. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok túllépni ezen a számon. 180 ért programozni.

Valamit borzasztóan rosszul csinálsz vagy szakmai vagy érdek érvényesítés vonalon.

Mielőtt bármilyen lakás projektbe belefogsz, válts munkahelyet.


Amúgy meg pont ezzel a szakmával dolgozhatnál faluban. Tökéletesen mindegy hol ülsz a gép előtt egész nap.

2020. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

Már mondtam, hogy eltudnék máshova is menni dolgozni, de most +10 esetleg 20 ezer forint nem ér annyit, hogy feladjam a jelenlegi munkám, amit szeretek.


A 180 egyébként nem annyira rossz. Ennyit keres az ELTE-n egy egyetemi docens és ő jóval pengébb volt nálam. :D


Ismerősöm (egyetemi osztálytársam) 300 nettót keres nag német multinál vezetó java fejlesztőként, ami szerintem eléggé a csúcsközelben van.


Be kell látni! Itthon ekkorák a fizuk!

Nem kell bedőlni, a 4 hónap alatt megtanítunk programozni és más kapod is a millás fizetést, csak előtti fizessél be a tanfolyamra 2 milliót dumákat.


Programtervező informatikus diplomával is nehéz melót találni még Pesten is. Külföldön jóval könnyebb, de itthon nehéz.

2020. febr. 21. 14:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!