Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemes inkább...

Melyiket érdemes inkább választani? Saját lakás, telek + építés, albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sokadik ilyenfajta kérdés.

Mennek a panaszkodások, hogy nem lehet saját lakáshoz jutni meg, hogy drágább az albérlet már, mint Bécsben, stb. Ami persze nem is gaz, hiszen 5%-os a GDP növekedés és minden szülő vesz a saját gyerekének olyan lakást amilyet csak akar.


Én még is az a ritka kivételek közé tartozom sajnos, aki nem volt ilyen szerencsés és még ebből a GDP gejzírből sem profitáltam sokat.


Tehát most már lassan 33 évesen szeretnék elszakadni a anyámtól. Ő persze egy forinttal nem tud támogatni, sőt eddig én támogattam, hogy ne kerüljünk utcára (devizahitel). Vagyis eddig 0 forintot sikerült félretennem saját lakásra és van kemény 180 ezer forintos nettó havi jövedelmem.


A helyszín csak és kizárólag Budapest és vonzáskörzete lehet mivel itt dolgozok. Ráadásul szakmámat tekintve (programozó) nem is kapnék nagyon állás zsákfalukba.


A kérdés adott: Melyiket érdemes választani?

1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon

Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel

Marad: 30-40 ezer/havi (rezsi+kaja+ruha+bérlet+stb) (elég necces)


2. Külterületi telek: kb 2000nm-es szántó vagy egyéb besorolás (kb 3-5%-os beépíthetőség)

Ár: 10-15 millió + (saját illegális betonkocka 2milió)

Marad: 70 -80 ezer forint havonta (nem rossz)


3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es

Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi

Marad: 0 -30k Ft. (+ hétvégi munkák (30k/havi)) (nagyon fogyókúrás)


Ti mit csinálnátok?



2020. febr. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Csak a rendőrös fizetésedre reagálva... Édesapám rendőr (nyomoz, kihallgat stb) és kb. 220-250 a nettója... Csak így a miheztartás végett. És nincs magas rendfokozata, mert egy darabig mást csinált. Szóval az sem indok. De tény, hogy túlórázik is mellé.

De a felesége is a dohányboltban keres legalább 200-at havonta (túlóra nélkül).


Amúgy tanulj meg valami piacképes programozási nyelvet - vagy a jelenlegit fejleszd tovább / egészítsd ki, ha van rá kereslet - és keress olyan munkát, ahol nem várják el szigorúan az előzetes munka tapasztalatot belőle (vannak ilyenek, csak keresni kell). Az elején nem biztos, hogy jelentősen többet fogsz keresni, de eltöltesz ott 1-2 évet, aztán jöhetnek a 300-400-500-at fizető munkák a tapasztalatod miatt.


De amit jelenleg csinálsz azzal tényleg ezen a szinten ragadsz. Ne nyavalyogj, hanem csinálj is valamit. :D

2020. febr. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
2020. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Tapasztalat?

En nem most jottem ki a Green Fox-bol. :)

En 14 eves korom ota programozok. Alapbol erre a palyara keszultem.


Altalanos iskolaba is kiemelt info csoportba jartam. Aztan info kozepiskola (Neumann Janos Szakkozep), makd ELTE IK programtervezo informatika.


Van kb. 10 ev teljes szakmai tapasztalatom es sok nyelven fejlesztettem mar.

2020. febr. 24. 09:05
 44/57 anonim válasza:
100%
Van több programozó a baráti körünkben, egyikük sem mozdul meg 2-3 év tapasztalattal 3-400 ezer alatt. Most vidékről beszélek. A fizetésükre azt mondják elég szar a szférában, de félnek váltani. Szóval havi 180-al pesten nagyon átbasznak. Csak úgy megjegyzem, eladóként nem kapok 200 alatt vidéken :)Eléggé burokban élsz úgy látom, a BKV ide, vagy oda, sajnálom :) Másrészt 0 önerővel senki sehol nem áll szóba veled, egy-két havi kauciót mindenhol kérnek, tehát 250 ezer nagyon alsó hangon kell, hogy csak albiba elmehess (de inkább fél milla körül). Én jelenleg saját lakást akarok venni, felénk 13-14 millió egy tűrhető lakás, 4 millió önerő alatt szóba sem állnak veled a bankok...és ez nem pest :)Ha annyira el akarsz költözni pár hónapot spórolj kaucióra és bérlőtárssal megoldható egy "nem putri", de ha ennyi a fizud félretenni nem fogsz tudni. Ebből a helyzetből a saját lakás esélytelen, elnézést, hogy ezt mondom, de én is jó pár évet szoptam nem sokkal jobb fizuval, úgy, hogy itthon segítettek..csak hogy az önerő meglegyen. Nem ismerem a pesti helyzetet őszintén, de 10 millió önerő alatt nem hiszem, hogy arra esélyed lenne.
2020. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
72%

Nem mai csirke vagyok, Te viszont gondolom fiatal vagy még. Sok "titkot" tudok, melyet itt most természetesen nem fogok elárulni. Nem értem a fanyalgókat, web-desiner-ként, mint alkalmazott reális a 180. Minden sarkon van ma már egy web-desiner.

Egyik verzió sem reális 180 kilóra.

180 kilóra és az igényeidet figyelembe véve, az lenne a reális, ha Budapest környékén néznél valami zártkerti faházat, vagy telket, max. 13 milkáért, és a faház szigetelésben lakhatóvá tételében gondolkodnál, vagy mobilházban, esetleg olyanban, melyhez olcsón hozzájutsz és Te fogod beszigetelni kőzetgyapottal, stb. Hitelt nem ajánlom, ennyi pénzből a házépítésbe is belebuksz, hiába van 2000 beton-kefnid. Az albérlet ördögi kör, a hitel is az. Esetleg gondolkodhatnál Sopron-Győr-Szombathely környékén, mert eléggé élhetetlen a főváros. Szóval nagyjából ezt az utat látom reálisnak, törekedve arra, hogy ne vegyél fel egy fillér hitelt sem. Leéled az életedet egy kis mobilházban, vagy lakható faházban. Ja, csajt is akarsz, feleséget, családot, pulyát? Arra nincs tanácsom.

2020. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
* bocs 3 milkát akartam írni.
2020. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 sorsodbors0d válasza:
100%

Nagyon el vagy tévedve a fizetések terén.

Miskolcon egy informatikus 0 munkatapasztalattal 280-300 nettót megkap.

Én 25 évesen 2 év tapasztalattal 380 nettót kapok.

Pesten 2 helyen is voltam interjún a bruttó 850-es bérigényemre szemrebbenés nélkül azt mondták, hogy benne van a bérsávban.


Menj el egy fejlesztő céghez, ha valóban van 10+ év fejlesztői tapasztalatod, bruttó 1 misit vígan megkapod.


Bár gyanúm szerint nem valami piacképes a tudásod és nem igen vagy penge semmilyen keresett nyelvben, technológiában és csak saját magad nyugtatod azzal, hogy csak ennyit lehet keresni.


De ha nem így van, VÁLTS, mert kihasználnak.

2020. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Erdekes, hogy neked minden putri, de a fovarosban 180at keresel programozokent.

Vagy, nagy habi vagy, vagy teljesen idiota.

2020. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
Amugy 180at megkeresel diakmunkaskent is ;)
2020. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Hat de tenyleg ennyit lehet keresni! :D

Mindig kb a nyugatinak a nyolcadat, tizedet. Nem csak en keresek ennyit, hanem sok ismerosom is. Mar ha egyaltalan a szakmaba el tudott helyezkedni. Az egyik nagyon penge egyetemi osztalytarsam pl. arufeltolto a tescoban, de van olyan is aki kozmunkas, mert falun tul sok infosra nincsen szukseg.


Az hogy ku mwnnyit keres nem feltetlenul van osszhangban a tudassal. Tehat az a kovetkeztetes, hogy azert keresek keveset, mert nem vagyok eleg jo szakember szerintem teves.


Eddig mindig meg voltak elegedve a mumkammal.

Mostani melohelyemen pl. 25 ezrez szamit fel orankent a munkaltatom az ugyfeleknek.

2020. febr. 25. 20:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!