Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemes inkább...

Melyiket érdemes inkább választani? Saját lakás, telek + építés, albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sokadik ilyenfajta kérdés.

Mennek a panaszkodások, hogy nem lehet saját lakáshoz jutni meg, hogy drágább az albérlet már, mint Bécsben, stb. Ami persze nem is gaz, hiszen 5%-os a GDP növekedés és minden szülő vesz a saját gyerekének olyan lakást amilyet csak akar.


Én még is az a ritka kivételek közé tartozom sajnos, aki nem volt ilyen szerencsés és még ebből a GDP gejzírből sem profitáltam sokat.


Tehát most már lassan 33 évesen szeretnék elszakadni a anyámtól. Ő persze egy forinttal nem tud támogatni, sőt eddig én támogattam, hogy ne kerüljünk utcára (devizahitel). Vagyis eddig 0 forintot sikerült félretennem saját lakásra és van kemény 180 ezer forintos nettó havi jövedelmem.


A helyszín csak és kizárólag Budapest és vonzáskörzete lehet mivel itt dolgozok. Ráadásul szakmámat tekintve (programozó) nem is kapnék nagyon állás zsákfalukba.


A kérdés adott: Melyiket érdemes választani?

1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon

Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel

Marad: 30-40 ezer/havi (rezsi+kaja+ruha+bérlet+stb) (elég necces)


2. Külterületi telek: kb 2000nm-es szántó vagy egyéb besorolás (kb 3-5%-os beépíthetőség)

Ár: 10-15 millió + (saját illegális betonkocka 2milió)

Marad: 70 -80 ezer forint havonta (nem rossz)


3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es

Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi

Marad: 0 -30k Ft. (+ hétvégi munkák (30k/havi)) (nagyon fogyókúrás)


Ti mit csinálnátok?



2020. febr. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

#45-#46 voltam. Én nem vagyok szakmabeli de, valószínűleg mindkét oldalon van igazság. Komolyabb multinál szerintem 400-800 nettó között mozog valahol, ahol komolyabb programozást végeznek, pl. nagyobb bankok, multik, stb. Egy iskolai rendszergazda örül ha hazavisz 150-160 nettót. Egy web-programozó, mivel óriási piaci verseny van és minden utcasarkon van egy belőle, alkalmazottként, szerintem a 160-220 nettó körül mozog.

Abban nagy igazságod van, hogy sokan vannak ezen a területen is, nem mindenkiből lehet multinál fejlesztő, mert véges a dolog, akármennyire is azt reklámozzák, hogy mekkora a munkaerőhiány. Annó a 2000-es évek elején minden közgázas csaj bank-fiókokban akart elhelyezkedni ügyfél szolgálatosnak, jó, ha 10-ből 1-nek összejött. Ott álltak az önéletrajzok hegyekben a fiókvezetőknél. A csajok, meg pályázgattak ezerrel, minden álmuk az volt, hogy ott ülhessenek a fiókban és elmondhassák, hogy bankban dolgoznak. Ez konkrét infóból van. Kb. 100-szor annyi közgázas volt, mint amennyit a munkaerőpiac felvett. Jogászok dettó. Itt semmi sem az aminek látszik, de még a látszat sem az aminek látszik. Akik ide hozzászólnak a GYK-n....ki tudja....lehet az sem az aminek látszik. Faház-mobilház kőzetgyapottal nem játszik? Mik a távolabbi álmok?

2020. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
#51-es voltam. Amúgy volt több bankos ismerősöm is, volt aki felső-közép vezetői szinten volt, volt aki fiókban ügyfelesként, még a 90-es 2000-es években, mindenki azt hitte róluk , hogy milyen jól keresnek. Én ismertem a számokat. Sajnos az sem úgy van/volt, ahogy sokan azt gondolják, gondolták.
2020. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
A 90-es évek végén pedig tanárnak volt nehéz elhelyezkedni. Sokan akik elvégeztek valamiléyen pedagógiai szakot, a helyi gyárban dolgoztak a soron, három műszakban, lemondva a képesítésükről és várták, hogy "kihaljon" valaki, akkora volt a munkanélküliség. Ez nem vicc, tényleg így volt.
2020. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

Programozóként, kis angollal, freelancer munkákkal is megkereshetnéd ennek a bérnek csúfolt összegnek a sokszorosát...

Nincs lehetettlen, csak tehetettlen... ha te programozóként ennyit keresel a mai világban, akkor te 10²³-on vagy tehetettlen :D

2020. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, én csak autodidakta tanultam php-t, world press, alap animálás tudás, írásban tudok csak angolul, és freelancer munkákból élek, tartom fent a teljes egzisztenciámat, és hozzád képest gazdag ember vagyok... most 4 nap melóval kerestem $1200- t egy logo, hozzá tartozó rövid animáció (intro outro), es egy totál sablon world press oldal beüzemelésével.
2020. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
#52 ha valaki bankban felső-középvezető, ott nem a havi fizetés a lényeg, hanem a hozzá járó kapcsolati tőke... na azt meg vagy ki tudja használni valaki, vagy nem.
2020. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Aztmondod felorankent 25 ezret szamlaznak ki a szolgaltatasaitokert, de te 600 forintot keresel fel ora alatt a munkáddal. Lehetsz te itt vilagi szakember, de az elethez nem ertesz. Az, meg hogy 33 evesen otthon laksz, de minden valaszod kifogaskereses es magyarázkodás, az teged minosit. Az "itt nem lehet felmilliot keresni" vilagkepedre reflektalva mondom, hogy kezdo diplomas fizetésembol boven megelek alberletben es 200 ezret tisztan felrerakok havonta, es nem tartom magamat nagy hozzaertonek. Es igen, ez Budapest, Zuglo.
2020. febr. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!