Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemes inkább...

Melyiket érdemes inkább választani? Saját lakás, telek + építés, albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sokadik ilyenfajta kérdés.

Mennek a panaszkodások, hogy nem lehet saját lakáshoz jutni meg, hogy drágább az albérlet már, mint Bécsben, stb. Ami persze nem is gaz, hiszen 5%-os a GDP növekedés és minden szülő vesz a saját gyerekének olyan lakást amilyet csak akar.


Én még is az a ritka kivételek közé tartozom sajnos, aki nem volt ilyen szerencsés és még ebből a GDP gejzírből sem profitáltam sokat.


Tehát most már lassan 33 évesen szeretnék elszakadni a anyámtól. Ő persze egy forinttal nem tud támogatni, sőt eddig én támogattam, hogy ne kerüljünk utcára (devizahitel). Vagyis eddig 0 forintot sikerült félretennem saját lakásra és van kemény 180 ezer forintos nettó havi jövedelmem.


A helyszín csak és kizárólag Budapest és vonzáskörzete lehet mivel itt dolgozok. Ráadásul szakmámat tekintve (programozó) nem is kapnék nagyon állás zsákfalukba.


A kérdés adott: Melyiket érdemes választani?

1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon

Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel

Marad: 30-40 ezer/havi (rezsi+kaja+ruha+bérlet+stb) (elég necces)


2. Külterületi telek: kb 2000nm-es szántó vagy egyéb besorolás (kb 3-5%-os beépíthetőség)

Ár: 10-15 millió + (saját illegális betonkocka 2milió)

Marad: 70 -80 ezer forint havonta (nem rossz)


3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es

Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi

Marad: 0 -30k Ft. (+ hétvégi munkák (30k/havi)) (nagyon fogyókúrás)


Ti mit csinálnátok?



2020. febr. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

27: Bocs, nem olvastam el.

Nem akartam annyi energiát tenni az ügybe.

Ebben az esetben az egy indokolatlan ár!

Bökjél egy másikat a találati halmazban! ;)

Csak ezen a héten mutattam itt valakinek tulajdonjogot hasonló árban ilyen állapotú 2 szobás lakásnál, jó helyen.

2020. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

30-as:


1. Szóval nem mondtam, hogy Java fejlesztő vagyok, bár igaz, hogy voltam az is. Jelenleg webfejlesztő vagyok és hírlevél küldő, marketing-automatizációs rendszereket írok.

2. De akkor is be kéne. Nálunk szinte minden nap van személyes meeting.

3. Nézd meg a fizetések.hu-n vagy a glassdoor-on mennyit keresnek az programozók. Sajnos kb 15%-kal fölé mér, de viszonylag hitelesnek mondható.

2020. febr. 22. 05:15
 33/57 anonim ***** válasza:
78%
A fizetesek.hu-n akkora faszsagok vannak, hogy hihetetlen. De semmi baj, írják itt neked mar ezren, hogy gáz ebben a szakmában ennyi fizetés, de csak ragaszkodj hozzá nyugodtan, hogy ez normális, véletlenül se nyisd ki a szemedet. Ezért tartasz ott, ahol.
2020. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
59%
Én a te lehetőségeiddel nem nagyon ugrálnék. Felejtsd el Pestet és vonzáskörzetét, nézz vidéken házat és ingázz, vagy választhatod valamelyik felsorolt opciót, de ha jön egy nagyobb kiadás, legalább éhenhalsz. Nem lehet ennyi eszed...
2020. febr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező téged nagyon átb**z a munkáltatód.

Párom vezető programozó 1 milliós nettóval (fiatalabb nálad és megcsak nem is ez a végzettsége), már 4-5 éve sima mezei programozóként is 400-at kapott. Az alatta lévő programozók most 4-500 nettó körül keresnek+bonuszok+cafeteria. Más cégeknél is 400 a kezdő fizu. Gyakornokként minimum 250-et kapnak. Egy ismerősöm most kapott 9 ezer eurós ajánlatot Bécsbe, másik meg 2.5 millió forintosat Angliába.

Nagyon nagyon balf**z vagy, ha szerinted minden programozó 180-at keres. Vagy kamuzol. A talicskatologató ukrán segédmunkás is megkapja a 200-250 nettót...

2020. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Érettségivel rendelkező adatrügzítők keresnek kb. 160 ezer körül néhány biztosítónál.

Az pedig, hogy Németországban a minimálbér forintba átszámítva 336 ezer, igazán ne zavarjon. Ennyit keres a wc-s néni. Hiteles, hogy a programozó 430-at keressen...

2020. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha tisztában lennétek mondjuk a közalkalmazotti és köztisztviselői bértáblával.

A dolgozók több, mint fele az államinak dolgozik.

[link]


[link]


Nyilván van példa az üzleti szférában magas fizetésekre, de azért ne tegyünk úgy, mintha mindegyikőtök anyukája és huga ott dolgozna.

2020. febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked egy vidéki albérlet lenne jó első körben, van, ahol 40-ért is kapsz. Programozni távmunkában is lehet.

Mióta keresel és mennyit tettél félre?

Ha anyukáddal laksz lakásban, 80-ból ki kell jöjj, 30-40 a rezsibe adva, a többi élelmiszerre és minden másra. Évente 1 M-t félre tudsz tenni. Tájékozódj a befektetési lehetőségekről, ne a párnacihában gyűjtsd.

Ennyiből 15 éven belül passzív jövedelmet tudnék építeni, tehát nem rossz.

Főleg ha szereted a munkád.

Ha nem szeretnéd, éveket kéne beletenned, hogy jobbat találj, ami vagy sikerül, vagy nem.

És mivel ebből is lehet félretenni vagy bérletet fizetni, én azt az utat próbálnám. És év eleje van, próbálj emelést elérni! Esetleg zsarolással, hogy elmész, mert ajánlottak jobbat.

2020. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, milyen cégeknél lehet ekkorákat kaszálni?

Ha lenne ilyen lehetőség akkor biztos átmennék máshova. Legutoljára a Budapest Bankban voltam interjún kb. fél éve. 220 volt az ajánlatuk, de a főnők nagy barom volt, ezért inkább maradtam. Elvileg a bankszektor fizet a legjobban. Tehát, ha ott ilyen fizuk vannak, akkor nem tudom hol vannak azok a milliósak. Plusz a munkáltatót se értem. Tömegével vannak programozók, akik olcsón vagy akár ingyen is dolgoznak. Nálunk is most van egy srác. Mérnökinfós gyakornok, de nagyon penge. Fizetést se kért a három hónapos project melóra, csak hogy legyen tapasztalat. (Betudjon valamit írni a CV-be.)


Tehát én a munkáltató helyébe biztos nem adnék senkinek se ennyit, ha 1000-vel vannak fejlesztők.

2020. febr. 23. 01:28
 40/57 A kérdező kommentje:

Egyébként külföldre engem is szoktak hívni. Sok ismerősöm is kinn van. Ott tényleg 2 millás fizetések vannak és még néhány helyen a megélhetés is olcsóbb. Már a lakásbérlés is pl. Bécs-ben.


Ahhoz is szoktam viszonyítani a fizetéseket. Kb 10%-15%-a reális, tehát kb 200e forint. A legtöbb szakmában is ekkorák a különbségek.

2020. febr. 23. 01:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!