Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemes inkább...

Melyiket érdemes inkább választani? Saját lakás, telek + építés, albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sokadik ilyenfajta kérdés.

Mennek a panaszkodások, hogy nem lehet saját lakáshoz jutni meg, hogy drágább az albérlet már, mint Bécsben, stb. Ami persze nem is gaz, hiszen 5%-os a GDP növekedés és minden szülő vesz a saját gyerekének olyan lakást amilyet csak akar.


Én még is az a ritka kivételek közé tartozom sajnos, aki nem volt ilyen szerencsés és még ebből a GDP gejzírből sem profitáltam sokat.


Tehát most már lassan 33 évesen szeretnék elszakadni a anyámtól. Ő persze egy forinttal nem tud támogatni, sőt eddig én támogattam, hogy ne kerüljünk utcára (devizahitel). Vagyis eddig 0 forintot sikerült félretennem saját lakásra és van kemény 180 ezer forintos nettó havi jövedelmem.


A helyszín csak és kizárólag Budapest és vonzáskörzete lehet mivel itt dolgozok. Ráadásul szakmámat tekintve (programozó) nem is kapnék nagyon állás zsákfalukba.


A kérdés adott: Melyiket érdemes választani?

1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon

Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel

Marad: 30-40 ezer/havi (rezsi+kaja+ruha+bérlet+stb) (elég necces)


2. Külterületi telek: kb 2000nm-es szántó vagy egyéb besorolás (kb 3-5%-os beépíthetőség)

Ár: 10-15 millió + (saját illegális betonkocka 2milió)

Marad: 70 -80 ezer forint havonta (nem rossz)


3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es

Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi

Marad: 0 -30k Ft. (+ hétvégi munkák (30k/havi)) (nagyon fogyókúrás)


Ti mit csinálnátok?



2020. febr. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te sajnos egy magad által kreált véleményfal mögül fröcsögöd az ócska gyermeteg kifogásaidat. Nem vágom hol laksz, de hogy halvány lila gőzöd sincs sem Budapestről sem Csepelről, sem az ingatlan árakról meg úgy általában az való életről az holtziher.


Erre a következtetésre a kérdésedből és az azóta hozzá fröcsögött kifogásaidból jutottam.

2020. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Mondja ezt egy KALAP ÚR nevezetű fickó, aki még fel is vállalja, hogy egy barom (nyilvános név).


Egyébként Budapesten élek és itt is születtem.

Minden nap átutazom az egész várost a munkám miatt BKV-val. Pontosan tudom, hogy néz ki a város, mint egy hányás. Vagy esetleg küldjek neked néhány képet?

Mert te vagy nem itt laksz és csak az m1-et nézed. Vagy érdekelt vagy abban, hogy azt hazudd milyen gyönyörű a főváros.


Csepelen valóban keveset jártam, de elég is volt belőle. Lepusztult házak, panelrengeteg, cigányok, ócska közlekedés, embertelen bűz. Hát ha valaki erre büszke, az meg is érdemli, hogy ne legyen jobb.


Eléggé tisztában vagyok az ingatlanárakkal is, mert már egy jó ideje figyelem őket. Értem, hogy te azt mondod, hogy itt minden nagyon szép és nagyon jó, mert neked ez a feladatod (vagy csak szimplán hülye vagy), de attól még, hogy sokszor elmondod még nem lesz igaz.

2020. febr. 21. 17:04
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
A fogatlan gizi többet keres a dohányboltban, mint 180e. Te programozó.
2020. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Ne röhögtess már. Egy barátom most esett ki az iskolapadból programozóként, 430+cafeteria a kezdő fizuja. Nettó! És nagyjából ennyikről is hallok más ismerősöktől.

Te tényleg valami hihetetlenül életképtelen ember lehetsz.

2020. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

A fogatlan Gizi inkább 45 ezer forintot keres.

A 430 az baromi sok. Németországban keresnek annyit. Könyörgök nézzétek már meg a fizetesek.hu-n vagy a glassdoor-on. Van egy csomó oldal és elég hitelesek is bár kissé felül mérnek. kb 15%-kal.

2020. febr. 21. 19:20
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Aldiban többet keresnek a pénztárosok. :)
2020. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

#6

"... Későbbi fórumozóknak mondom, akik a lakás elkelése után olvassák így nem lesz nekik élő a link, egy 3 szobás, 56 nm-es, FELÚJÍTOTT lakást linkeltem a XVI. kerületből."


Remélem nem zavar, hogy a hirdetés szövege szerint haszonélvezeti joggal terhelt és így is adják el.

2020. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

Tudom. Sőt még a bkv ellenőrök is többet keresnek.

De többet keresek, mint egy tanár vagy egy rendőr.


Most akkor meg mi van? Ez a piac!

2020. febr. 21. 21:07
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Németországban egy programozó? Te baromira el vagy tévedve. Ott a mosogató keres 430-at. A dohánybolti eladók kapnak nálunk 160-at (nem Bp, de Pest megye). Nettó.

Ha te Budapesten keresel 180-at programozóként, az tényleg siralom, bocs.

2020. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
28: Trollkodsz. Ha igazi Java programozó lennél tök mindegy hol laksz, be se kellene járnod Budapestre. 180e még 10 éve is kevés lett volna...
2020. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!