Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlan...

Albérlet vagy saját ingatlan lenne bölcsebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom sokadik kérdés de olvasd el légyszi.

25 éves nő vagyok, hamarosan elkezdek ismét dolgozni 6 hónap munkanélküliség után. Pénzileg keresni fogok eleget. Nem szeretnék egész életemben olyan lakásban lakni ahol nem szeretek lenni. Kiskoromban más volt, változnak a szokások, igények, magányosabb lettem. Nem tudom melyik lenne számomra jobb megoldás. Albérletet simán kitudnák fizetni és maradna is magamra való ami hamarabbi megoldás lehetne és mentálisan felszabadultabb lennék, szabadabb. Vagy sok évig spórolok saját ingatlanra ami akkora növekedni is fog, több évig még itthon kéne laknom, nem lenne szabadságom, családom szerint sosem sikerülne meg nem éri meg ahogy az albérletet sem mert szerintük felesleges lenne. Nagyon negatívan állnak hozzá sok mindenhez sajnos. Nekem mondjuk albérlet is megfelelne mivel hamarabb csinálhatnék azt amit akarok (macska, ismerősök áthívása, bulizás stb..) vagy évekig gyűjteni és max tulajdoni lapot kapok arról, hogy enyém a lakás. Bár ebben meg az a jó, hogy nincs aki kidobjon, mert meggondolja magát kiadás során, nem hosszabbítja meg a szerződést valamiért, saját igényeim szerint dekorálhatom. Viszont mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Nekem tudom, hogy az az életcélom, hogy külön lakásban legyek majd mert kiskorom óta erről álmodozok. Ti mit lépnétek ha lenne 190.000 nettó fizetésetek? 25L



2021. jan. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
21...persze egy 60 éves faszi akar lakást ajánlani ingyen nahát..vajon milyen turpisság van ebben...-_-
2021. jan. 31. 00:15
 22/54 anonim ***** válasza:
77%

Sporolj penzt es vegyel fel lakashitelt.

Az alberletben nem csinalsz azt amit akarsz, nem biztos hogy lehet haziallatod vagy gyereked az alberletben. Ha a tulaj azt mondja egyszer hogy nem adja ki tobbe a lakast akkor keresned kell masikat. A sajat haznal ilyen nincs.


Mi bereltunk egy kis ideig de vettunk kesobb egy hazat . Jobban megerte anyagilag es mi szabjuk meg a hazirendet :)

2021. jan. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

23.és hogy sikerült vennetek?:)

mennyi év volt meg hogy választottatok lakást?

2021. jan. 31. 00:58
 24/54 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. A 190 el nem fogsz olyan jól állni sajnos pénzügyileg
2021. jan. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Nyilván nem falura akarsz menni, ahol jó esetben 50ezerért kapsz komplett házat bérbe.

A városokban viszont közelítőleg budapesti árak vannak, amire a 190ezred - a rezsidet, megélhetésedet, utazásodat beleszámítva - nem elég.

Egyébként is, hogy kell ezt elképzelni?

Dolgozol mondjuk Győrben és laksz Debrecenben?

Beljebb lennénk, ha leírnád, hogy hol fogsz dolgozni, mert akkor az ottani albérlet árak alapján beszélgetünk.

Az viszont tuti tény, hogyha ki is nyögöd az albérletet, onnantól kezdve a saját lakásnak még az illúzióját is felejtsd el!

2021. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

Kérdező, nincs neked a gondolkozásoddal semmi baj. Amit te itt "álmodozásnak " nevezel, én azt tervezésnek hívnám. Teljesen jogos, hogy 25 évesen, önálló keresettel a zsebedben szeretnél külön költözni a szülőktől. Amit látnod kell:

-190ezer nettó nem túl sok. Rezsivel mindenképp számolnod kell, saját lakás esetén. Javaslom, beszélgess el a szüleiddel, hogy ahol most laktok, ott mennyi a rezsi 1 hónapban. Kérj el tőlük pár havi számlát, és számold össze. Biztos vagyok benne, hogy ez hasznos lesz neked. (És már okosabban tudsz tervezni, mint sok nálad idősebb...)

- Átlag ember (mint te is, meg én is), nem vesz saját lakást banki hitel nélkül. Nagyon jól látod, hogy mire összegyűjtenéd egy ingatlan árát, addigra az ingatlan felmegy. Nem tudom, hol laksz, de én a helyefben kíváncsiságból körülnéznék az ingatlan.com-on. Képzeld el, milyen lakást szeretnél magadnak. Mekkora lakás legyen, hány szobás, hol legyen a városban, ahol te laksz, stb. És ilyen paraméterekkel keress rá az ingatlan.comon, hogy mennyibe kerül most a városodban egy olyan vagy hasonló lakás/ház. A hitelhez 20-30% önerőt fognak kérni a bankok. Ennyi pénz legyen a zsebedben saját lakás vásárláskor.

- a hitel törlesztő részlete ne legyen nagyobb a nettó fizud 30%-nál. Hogy maradjon elég pénzed megélhetésre, és tényleg ne feszélyezzen, ha egyszer-egyszer beülnél egy étterembe haverokkal, vagy vennél egy új ruhát, stb..

- albérlet: ott tényleg nem csinálhatsz azt, amit akarsz. Rengetegen nem engednek kisállatot. Nem dekorálhatod a falakat ízlésed szerint, stb.

Én javasolnám, hogy még pár évig maradj a szülői házban, gyűjts önerőre, tegyél félre, amennyit csak tudsz. Ha a szüleid támogatnak, havi 190-ből félreraksz havi 100at, az már 3 év alatt 3.600.000 Ez kisvárosban elég lehet önerőre. (ahonnan a férjem származik, 10000 fős kisváros, 7-8 misiért lehet házakat kapni most.)

2021. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
33%

Azért a saját lakásnak is vannak hátrányai:

- hülye szomszéddal nem tudsz mit kezdeni, 20 évig hallgathatod, amíg ketyeg a hitel, míg az albinál simán váltasz

- a legkisebb felújítást is te fizeted, a saját szabadidőd megy el rá, míg albinál ez a tulaj feladata

- munkahely váltásnál erősen beszűkülnek a lehetőségek, a távolabbi állások kapásból kiesnek, mert helyhez köt a lakásod. Az, hogy tetszik a jelenlegi munkád, nem jelenti azt, hogy 2-3 év múlva is ezt fogod gondolni.

- párkapcsolat dettó: már réges rég szakítottak volna, mert nem illenek össze, de még mindig együtt laknak, mert összeköti őket a hitel és közben egymást gyilkolják...

2021. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
50%
Én még hozzateszem hogy még 4-5 évig el kell viselned anyádékat ahogy beszólogatnak meg gyerekként kezelnek.
2021. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

25.de itt még a saját lakást is képtelennek tartják :D...

amúgy albérletről letettem mivel nem akarom egy darabig elcserélni ezt a kiválo utvonalat.

2021. jan. 31. 16:53
 30/54 anonim ***** válasza:
75%

Ha saját lakásba mész - amit eladhatsz, még hitellel terhelten is, vagy kiadhatsz - akkor neked lesz egy lakásod.

Ha albérletbe mész, a bérbeadónak lesz még egy!

2021. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!