Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlan...

Albérlet vagy saját ingatlan lenne bölcsebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom sokadik kérdés de olvasd el légyszi.

25 éves nő vagyok, hamarosan elkezdek ismét dolgozni 6 hónap munkanélküliség után. Pénzileg keresni fogok eleget. Nem szeretnék egész életemben olyan lakásban lakni ahol nem szeretek lenni. Kiskoromban más volt, változnak a szokások, igények, magányosabb lettem. Nem tudom melyik lenne számomra jobb megoldás. Albérletet simán kitudnák fizetni és maradna is magamra való ami hamarabbi megoldás lehetne és mentálisan felszabadultabb lennék, szabadabb. Vagy sok évig spórolok saját ingatlanra ami akkora növekedni is fog, több évig még itthon kéne laknom, nem lenne szabadságom, családom szerint sosem sikerülne meg nem éri meg ahogy az albérletet sem mert szerintük felesleges lenne. Nagyon negatívan állnak hozzá sok mindenhez sajnos. Nekem mondjuk albérlet is megfelelne mivel hamarabb csinálhatnék azt amit akarok (macska, ismerősök áthívása, bulizás stb..) vagy évekig gyűjteni és max tulajdoni lapot kapok arról, hogy enyém a lakás. Bár ebben meg az a jó, hogy nincs aki kidobjon, mert meggondolja magát kiadás során, nem hosszabbítja meg a szerződést valamiért, saját igényeim szerint dekorálhatom. Viszont mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Nekem tudom, hogy az az életcélom, hogy külön lakásban legyek majd mert kiskorom óta erről álmodozok. Ti mit lépnétek ha lenne 190.000 nettó fizetésetek? 25L



2021. jan. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

27.ezek mégis felérnek jobban mint az albérlet adta lehetőségekkel.

főleg hogy ott valaki mást gazdagítok, nem dekorálhatom kedvemre, nem lehet kisállat, egy szöghöz is engedély kell sok helyen, soha nem lesz sajátom ha albérletbe mennék, míg önerőre simán tudnék gyűjteni pár év alatt talán ami nem sok ha ezt nézzük. sszóval ja maradok azt hiszem a sajátnál.:)

ja és albérletből simán kitúrhatnak, pl.mikor épp lejárna a szerzpődés és a tulaj meggondolja magát, nem akarja tovább kiadni, nem biztonságos egyáltalán szerintem míg sajátban senki nem dobhat ki mivel a tiedd.köszönöm a válaszokat is segített meggyőzni>

2021. jan. 31. 17:02
 32/54 anonim ***** válasza:
33%

" míg sajátban senki nem dobhat ki mivel a tied"


hát... amíg ki nem fizetted az utolsó törlesztőt, az bizony az utolsó szögik a banké...


Amúgy ha ennyire érzelmi alapon gondolkozol és nem tudod elviselni, hogy egy szolgáltatást valaki haszonnal mer kínálni, akkor minek is tetted fel a kérdést. Te már réges rég eldöntötted magadban, csak vártál némi személyes megerősítést.

2021. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem butaság 25 évesen saját lakásba, vagyis hosszú lejáratú hitelbe beleugrani. Rengeteg ajtót zársz be vele magad körül. Bőven ráérnél később egy stabil partnerrel az oldaladon ilyenekről gondolkodni. Addig meg tegyél félre amit tudsz.
2021. jan. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

33.nem pont hitelben terveztem..

legtöbb önerőt próbálnám összekuporgatni és akkor majd ha már csak keveset kellene hozzáadni akkor talén.

látjátok?

most már azt se tudom ti mit pártoltok.

Mondjátok hogy a albérlet hülyeség, inkább hitelt

aztán saját lakásra is mondjátok hogy lehetetlen...

aztán már most a hitelre is mondjátok hogy inkább ne

na azért gondolkodok sokszor hogy kinek is van igaza

2021. jan. 31. 17:19
 35/54 A kérdező kommentje:

33.és ha nem tervezek partnert??

mert nem kötelező elvileg partnert tudtommal.

de itt is nagyon erőltetitek a partnert.

2021. jan. 31. 17:20
 36/54 anonim ***** válasza:
71%

#33 magyarázd ezt annak az 50% elvált embernek, aki kényszerből kénytelen eladni az otthonát.


Mikor tervezzen hosszú hitelt, ha nem 25 évesen? Később meg nem is adnak :D

2021. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
41%

Direkt partnert írtam, mert manapság már nem lehet tudni :) de ha te ennyire speciális igényű vagy, akkor egy tanyát javaslok, ahol elvagy életed végéig az állataiddal. Vannak egészen jók már 3-4 milló kp-ért.

Egyébként folyamatosan segíteni akar rajtad mindenki, de valahogy neked egyik verzió sem megfelelő.

2021. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

37.ja csak mert partnert nélkül lehetetlen neked elképzelni saját lakást??

nem vagyok speciális igényű csak partnerre nem vágyom ilyen egyszerű

de itt nagyon erőltetitek látom. tanya nem érdekel...igen nem megfelelő mivel te nem akarod partnert nélkül elképzelni hogy lehet nélküle is sjaát lakás iostenem bár nem figyelnnéd a kérdésem mert m már rohadtul idgesíteasz többiek érdekes nem erőltetik a partnert! ne figyeldd tovább a kérdésem jó?

2021. jan. 31. 17:31
 39/54 A kérdező kommentje:

Direkt partnert írtam, mert manapság már nem lehet tudni

DE lehet tudni...főleg olyannak aki egész életében magányos farkas volt-

nem mindenki egyforma.

annyira gyűlölöm mikor erőltetik ezt hogy "úgyis meggondolod magad, nem lehet tudni stb"...akkor vegyél el feleségül vagy férjül valakit és engem hagy békén ezzel az ideálodddal mert rohadtul felbosszantottál ezzel a partnerrel...

2021. jan. 31. 17:33
 40/54 anonim ***** válasza:
78%

#39

Kérdező!

Ne foglalkozz ezzel a válaszolóval, teljesen "elvont" javaslatai vannak, amik még financiálisan is marhaságok!...kivéve, ha kiadó lakása van:)

Az albérlet nem leányálom, hanem egy átmeneti szükségmegoldás, ahonnan mindenki menekülne sajátba.

A hitel nem ördögtől való, az egész világon minden fiatal hitelre vásárol, akinek nem teszik alá a szülők, vagy nem örököl.

A hitelnél is lehetnek gondok, de erre szól a hitelfedezeti biztosítás, vagy kiadod és a bérleti díj fedezi a törlesztődet és addig hazamész a szülői házba.

Viszont ha az albérletet nem tudod fizetni, onnan kivágnak pillanatok alatt és amit addig fizettél az elszállt.

Normális ember meg nem csak úgy tudja elképzelni az életét, hogy ő valakinek a valakije - ha akar párt, ha nem - hanem úgy, hogy egyedül is legyen egzisztenciája és meg tudjon állni a lában, ha kell.

Még akik párban gondolkodnak sem kapnak örökgaranciát, hogy együtt élik le az életüket, elválnak emberek, meghalnak, stb.

Gondolkodj el komolyan!

Ha dolgozol, tudsz félretenni havi 100ezret, az 4 év alatt közel 5 millió, abból tudsz venni egy 20 milliós lakást és 30 éves korodra a sajátodban laksz!...míg ugyanezt a pénzt a bérbeadó zsebébe tennéd, albérlőként.

2021. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!