Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlan...

Albérlet vagy saját ingatlan lenne bölcsebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom sokadik kérdés de olvasd el légyszi.

25 éves nő vagyok, hamarosan elkezdek ismét dolgozni 6 hónap munkanélküliség után. Pénzileg keresni fogok eleget. Nem szeretnék egész életemben olyan lakásban lakni ahol nem szeretek lenni. Kiskoromban más volt, változnak a szokások, igények, magányosabb lettem. Nem tudom melyik lenne számomra jobb megoldás. Albérletet simán kitudnák fizetni és maradna is magamra való ami hamarabbi megoldás lehetne és mentálisan felszabadultabb lennék, szabadabb. Vagy sok évig spórolok saját ingatlanra ami akkora növekedni is fog, több évig még itthon kéne laknom, nem lenne szabadságom, családom szerint sosem sikerülne meg nem éri meg ahogy az albérletet sem mert szerintük felesleges lenne. Nagyon negatívan állnak hozzá sok mindenhez sajnos. Nekem mondjuk albérlet is megfelelne mivel hamarabb csinálhatnék azt amit akarok (macska, ismerősök áthívása, bulizás stb..) vagy évekig gyűjteni és max tulajdoni lapot kapok arról, hogy enyém a lakás. Bár ebben meg az a jó, hogy nincs aki kidobjon, mert meggondolja magát kiadás során, nem hosszabbítja meg a szerződést valamiért, saját igényeim szerint dekorálhatom. Viszont mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Nekem tudom, hogy az az életcélom, hogy külön lakásban legyek majd mert kiskorom óta erről álmodozok. Ti mit lépnétek ha lenne 190.000 nettó fizetésetek? 25L



2021. jan. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

40.köszönöm ezt a lényegretörő és összeszedett választ.:)

nagyon megérintett.

2021. jan. 31. 18:31
 42/54 anonim ***** válasza:
49%
Az a kérdés, hogy 25 éves korára mennyi lehet az eddig félretett pénze.
2021. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

Ha dolgozol, tudsz félretenni havi 100ezret, az 4 év alatt közel 5 millió, abból tudsz venni egy 20 milliós lakást és 30 éves korodra a sajátodban laksz!...míg ugyanezt a pénzt a bérbeadó zsebébe tennéd, albérlőként.


ez így tökéletes lenne,én is valahogy igy számoltam.

42.ez nem lényeg szerintem hisz írták hogy ha félreteszke mindig 100-ezret akkor is lesz már bőven annyi amiből hitelt tudnék felvenni és lenne sajátom 30 évesre de enyém lenne míg albérlet kidobott pénz lenne sajnos.:(

2021. jan. 31. 18:36
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

#41 Kérdező


Szívesen!:)

(40-es)

2021. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 190 ezerből nem mennék albérletbe. Ha kis, olcsó városban élsz, akkor is lesz vagy 60-70 ezer a bérleti díj, plusz rezsi, plusz kaja, ruhák, utazás stb. Hopp, már el is fogyott a pénzed és nincs semmi félretéve :/


Maradj otthon néhány évet, aztán saját lakás vagy ház hitellel! Szerintem 40-50 ezres törlesztő még belefér a fizudba. 10 millió kölcsönnek 20 évre a törlesztője kb 50 ezer ft havonta.

2021. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

45.direkt írtam most hogy marad a saját ingatlan :)

pár évet még simán kibírok itthon hiteltől kicsit félek de sokan vetttek hitelt nem?

2021. jan. 31. 18:56
 47/54 A kérdező kommentje:

45mit jelent amúgy a törlesztő?

sokszor hallottam de fogalmam sincs mi ez.

meg ugye ha egkaptam a hitelt akkor gyakorlatileg enyém a ház is nem?

csak utána ki kell fizetnem a hitelt és ha ki van fizetve onnantól meg már tényleg enyém a ház igazt,?

2021. jan. 31. 18:58
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A törlesztő az a havi összeg, amivel havonta fizeted, azaz törleszted a felvett hitelt, míg az el nem fogy.

2021. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
75%

"45.direkt írtam most hogy marad a saját ingatlan :)"


OK, csak én meg a kiírt kérdésre válaszoltam :)

2021. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
49 jo de azért olvass majd válaszokat is mert lehet már eldőlt a döntés ;)
2021. jan. 31. 19:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!