Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját ingatlan...

Albérlet vagy saját ingatlan lenne bölcsebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom sokadik kérdés de olvasd el légyszi.

25 éves nő vagyok, hamarosan elkezdek ismét dolgozni 6 hónap munkanélküliség után. Pénzileg keresni fogok eleget. Nem szeretnék egész életemben olyan lakásban lakni ahol nem szeretek lenni. Kiskoromban más volt, változnak a szokások, igények, magányosabb lettem. Nem tudom melyik lenne számomra jobb megoldás. Albérletet simán kitudnák fizetni és maradna is magamra való ami hamarabbi megoldás lehetne és mentálisan felszabadultabb lennék, szabadabb. Vagy sok évig spórolok saját ingatlanra ami akkora növekedni is fog, több évig még itthon kéne laknom, nem lenne szabadságom, családom szerint sosem sikerülne meg nem éri meg ahogy az albérletet sem mert szerintük felesleges lenne. Nagyon negatívan állnak hozzá sok mindenhez sajnos. Nekem mondjuk albérlet is megfelelne mivel hamarabb csinálhatnék azt amit akarok (macska, ismerősök áthívása, bulizás stb..) vagy évekig gyűjteni és max tulajdoni lapot kapok arról, hogy enyém a lakás. Bár ebben meg az a jó, hogy nincs aki kidobjon, mert meggondolja magát kiadás során, nem hosszabbítja meg a szerződést valamiért, saját igényeim szerint dekorálhatom. Viszont mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Nekem tudom, hogy az az életcélom, hogy külön lakásban legyek majd mert kiskorom óta erről álmodozok. Ti mit lépnétek ha lenne 190.000 nettó fizetésetek? 25L



2021. jan. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet egy olyan dolog, hogy az inkább átmeneti állapotnak kell tekinteni, és mindenképpen a saját lakás felé kell tervezni, már csak olyan ok miatt is, hogy a várható nyugdíjból nem fogsz tudni fizetni egy albérletet, és még meg is élni.

Nem tudom, hogy mennyire néztél körül albérlet árakban, de nem kell ahhoz a fővárosban álni, hogy 100 ezres albérletárakkal találkozz, és akkor még ott van a rezsi is, aztán nem vettél még magadnak se zoknit sem.

Az meg, hogy macskát tarts majd az albárletben, ahhoz a tulajnak is lesz pár szava, a legtöbb nem fogja engedni. ha meg bulit is rendeztek akkor ki is teszik a szűrödet.

Egyébként nem vagyunk negatívak, csak felnőttként ezek szerint reálisabban látjuk a helyzetet mint te.

2021. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

11.igazad van!

akkor csak is saját lakás.

csak nekem 190.000 fizetés tényleg sok 140 volt eddig a legtöbb azt is 2 muszakra...szóval ha ebből mindig félretennék amennyit tudok mert magamra tényleg nem sokat költök, családdal szoktam inkább vásárolgatni, akkor igaz sok év de legalább nem mást gazdagítok hanem saját magamat.hisz enyém lesz egyszer.

2021. jan. 30. 22:45
 13/54 A kérdező kommentje:

tényleg nem látom jól a dolgot ezért bocsi :D.

csak még tervezek nem is tervezek inkább előre gondolkodok.

még nem igazán vagyok tisztában saját ingatlan, albérlet fogalmakkal se nagyon, nekem egy szobám van itthon bár megvagyok itt is :)

csak hát változnak az igények

2021. jan. 30. 22:48
 14/54 A kérdező kommentje:

11.amúgy nyilván olyan albérleteket néznék ahol engedik a kisállatot csak ez is sok helyen pluszt számolnak érte sajnos...:(

meg eléggé kiszolgáltatott lennék albiban mivel sokan nem engednék szerintem a falfestést, szögelést akár képeknek, meg ilyeneket..sajátban meg azt csinálsz amit akarsz.

2021. jan. 30. 22:50
 15/54 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így igaz! Ott mindig is a tulaj lesz az úr, meg, hogy mit vetet bele a szerződésbe. Van egy macskás ismerősöm, de ő nagyon nehezen talált magánakolyan albérletet ahol engedték hogy odavigye.

Ezértis írtam, hogy haziállat necces. Meg az anyagi résznél számolnod kell azzal is ha bútorozatlan albérletet találsz. Be kell rendezned, edényeket, evőeszközöket stb venni.

2021. jan. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
50%

Hogyan lenne saját lakásod, még a munkád is csak tervben van.

Van önerőnek 5-6 milliód?

Van egy több éves biztos munkahelyed, amire talán adnak a bankok hitelt?

Álmodozz.

2021. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

16..nincs tervben!

már biztosan megvan csak jövőhéten kezdek.

álmodozni lehet de itt nagyon nem szeretik :D...

2021. jan. 30. 23:15
 18/54 anonim ***** válasza:
73%

Egy vidéki lakásnak nem feltétlen 5-6 millió az önereje. Egy ismerősöm tavaly vett lakást összesen hatmillióból egy kisvarosban.

Nem tudnak a valaszolók elszakadni a budapesti perspektívától.

2021. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

18.sajnos.

pedig tényleg nem budapesten szeretnék venni.

2021. jan. 30. 23:29
 20/54 A kérdező kommentje:
18.megkérdezhetem amugy melyik kisváros volt?
2021. jan. 30. 23:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!