Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bele kell törődni, hogy sose...

Bele kell törődni, hogy sose lesz itt saját ingatlan?

Figyelt kérdés
El kezdtem az életemet 2015-ben, akkor még reményekkel, hogy lesz egyszer egy saját kis házam, szépen raktam is félre a pénzt, aztán jött ez a hatalmas drágulás. Ha plusz munkát vállalnék, akkor se lennék azon a szinten, mint 2015-ben, nem érne annyit a pénzem, hogy egy házat megvegyek, hitel nélkül. Sose lesz itt fizetés emelés, egyedülállóak támogatása, vagy hasonló? Egyszerűen elkeserítő...
2021. júl. 8. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a hitellel?

Mire osszejon a penz a hazra addigra meg dragabb lesz. A haz arak mindig mennek felfele, neha kicsit visszaesik de altalanossagban elmondhato hogy nem lesz tartosan olcsobb mint volt.

Kinezel most egy hazat 20 millioert videken, mire osszejon meg 8 milliod a 12 melle, addigra mar 23-25 millioba kerul egy olyan haz.


Viszont ha most veszel egy hazat, tegyuk fel 24 millioert, 12 millio onero es 12 millio hitellel, akkor 12 millio tartozas az szepen megy le az evek soran, a hazad meg 10 ev mulva mar lehet 30 milliot er.

Az emberek nagy resze amugy is hitelre vasarol hazat. Gondolom te nem alberletben laksz mert akkor nem lenne szamodra kerdes hogy alberletet fizetsz vagy hitelt a sajat hazad utan.


Mi 1 eve vettunk hazat, elotte bereltunk. A torlesztonk kevesebb mint az alberlet es 1 ev alatt annyit ment fel a hazunk erteke, hogy ha eladnank most akkor a hitel kifizetese utan joval tobb maradna mind amennyit eddig belefektettunk.

Viszont nem adjuk el mert mi penzt sporolunk azzal hogy hazunk van, ahogy fent leirtam, a torlesztonk kevesebb mint az alberlet volt.

2021. júl. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy a külföldi tőkésekhez vándorol a pénzem, semmi más. Miért is nincsen lehetőség az önkormányzati lakásokra, amit kifizetve saját lakása lehetne az embernek? Ja, de én vagyok szerencsétlen, aki kételkedni mer egy olyan dologban, ami hatalmas kockázatokkal jár.
2021. júl. 10. 13:53
 73/83 A kérdező kommentje:
Ja, de van önkormányzati lakás a munkakerülő kokeróknak, akiket a legjobban támogat szeretett kormányunk.
2021. júl. 10. 13:57
 74/83 A kérdező kommentje:
Jó igen, s ha csökkenés lesz? Persze, kockáztassak...
2021. júl. 10. 13:58
 75/83 A kérdező kommentje:
Ez a te szegénységi bizonyítványod, az indulatkezelési problémáiddal fordulj orvoshoz, nem biztos, hogy mindenki eltűrné ezt a b@zdmegolást, meg a dögölj megértést, talán neked is menni fog a kulturált hangnem. De nem vagyok haragtartó, mindenki azt kapja vissza, amit a másiknak kíván, ennyi.
2021. júl. 10. 14:04
 76/83 A kérdező kommentje:
69.-nek címezve az utolsó.
2021. júl. 10. 14:05
 77/83 anonim ***** válasza:

Nyif-nyif nyaf-nyaf nyaf, brühühühü... Miért nem tol a seggem alá a kormány ingyenbe egy lakást. Brühühü... De nehéz az élet, nyif-nyaf... Sose lesz lakásom,nyaf-nyaf...

Kérdező, megnyugtatlak: ezzela hozzáállással valóban sose lesz lakásod. De sírjál tovább, mert te inkább sírni szeretnél.

Hogy lásd, milyen empatikus vagyok, sírok veled együtt: szeeeegééény kérdező, sose lesz saját lakása, brühühühü... szeeeeegény kérdező szip-szip, brühühühü....

2021. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 A kérdező kommentje:
Én sehol nem mondtam, hogy toljon a s.ggem alá lakást, ezt be lehetne fejezni, de látom, teljesen felesleges. Én felhoztam az önkormányzati lakás példáját, mint opció, ja, még reagálni is képtelen voltál, ellenben a gúnyolódás az megy. Tipikus magyarok vagytok, jó is lesz elhúzni innen, aztán fizessen ide az adót, meg TB-t, akinek 2 anyja van. Aztán éljetek tovább a diktatúrában, ahol a munkakerülőket, spekulánsok át, 5 gyerekes romákat támogatják, jó lesz ez nektek.
2021. júl. 10. 19:12
 79/83 A kérdező kommentje:
Egyébként válság előtt elég merész dolog a hitel. De a közgazdászok, gazdasági elemzők is biztos hülyék.
2021. júl. 10. 19:48
 80/83 anonim ***** válasza:
Hiába volt “válság “ az építőipar kezét a kormány nem engedte el. Csok és babavaró mellé megérkezett a felújítási támogatás majd hamarosan érkezik a következő zöld lakásos program ahol ismét vagy 200 milliárdot tolnak az ingatlan piacba. Mintha ehhez érdekük fűződne vagy nem is értem. Sztem ha a jelenlegi garnitúra marad jövőre akkor ingatlan árcsökkenéstől sajnos nem nagyon kell tartani.
2021. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!