Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fel lehet nevelni 1-2 gyereket...

Fel lehet nevelni 1-2 gyereket 44 m2-en?

Figyelt kérdés

Két lakás van, ami között vacilálok. Az egyik ez, központban, minden max. 2 utcányira (orvos, bölcsi, uszoda, mozi, boltok stb.). A tágabb környék szép, csendes, nem luxus, de nyugis kertvárosias. Maga a lakás különnyíló 1 + 1 félszoba.

A másik egy 51 m2, 1 + 2 félszoba, a központhoz kevésbé közel, de még így is jó tömegközlekedéssel, a környék szép, viszont sajnos sok kétes elemet láttam már a legelső alkalommal is (hajléktalanok, alkesz prolik, romák). Biztos, hogy meg lehet itt is szokni, de nem tolnám jó érzéssel a kocsiban a gyerekem.

Minden másban kb. megegyeznek. Szerintetek családra tervezve, minimum 5 évre melyik lenne a jobb választás?



2022. jan. 31. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyon sokat számít a plusz félszoba. :/ Nehéz, biztos megőrülnék 44 négyzetméteren 2 gyerekkel. Ne haragudj, hogy ezt mondom. 2 gyerek rengeteg motyóval, cuccal jár. Fontos lenne tudni hogy van hozzá tároló esetleg? Pince? vagy valami?
2022. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
Tároló van, nem nagy, de van.
2022. jan. 31. 10:11
 3/67 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy olyan dolog, amit csak te tudsz eldönteni. Van akinek működik, jól, van akinek elviselhetetlen. Most hárman élünk 123 négyzetméteren (2 felnőtt, 1 gyerek), lesz még baba, de nekem egy hodály is kevés lenne.


Előtte ketten éltünk 75 négyzetméteren belvárosban, de azt is ki tudtuk nőni.


Ugyanakkor barátnőmék 44 négyzetméteres lakást megcsináltak roppant ötletesen élhetőnek, praktikusnak, megtanultak túladni dolgokon, nem gyűjtögetni, amiből később az új nagy házukban profitálhatnak, nem gyűjtenek össze minden szart.

2022. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:
Még fiatal vagyok, csak azon parázom, hogy esetleg amiatt nem akar összejönni velem majd valaki, mert kicsi a lakás.
2022. jan. 31. 10:34
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
#4 ilyen nem lesz. :) Nem is értem, ha még nincs párod, miért tervezel előre 1-2 gyereket ide? Lehet annak is lesz lakása aki végül a gyerekeid anyja/apja lesz, eladhatjátok a kettőt, vehettek belőle nagyobbat, nem egyedül kell megoldanod a családi jövőt. Fiú vagy vagy lány?
2022. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, csak szeretnék tervezni jó előre. Egy lakást nem úgy vesz senki, hogy majd bérmikor lecserélem, ingatlant úgy éri meg venni, hogy lgealább 6-10 évig megtartod. Ennyi idő alatt hozza vissza a "befektetés" az árát.
2022. jan. 31. 10:39
 7/67 anonim ***** válasza:
100%

Értem, de ez alapján válogatni fogsz a menyasszonyok között, hogy csak olyan lehet, akinek nincs lakása, és neki ez mindenképp megfeleljen?


Persze, én nőként vettem hatalmas lakást annak idején, de még mindig nincs kőbe vésve, hogy innen megyünk nyugdíjba..

2022. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
84%
1 gyerekkel talán lehet.
2022. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:
Hát, lehet én nem csinálok valamit jól, de viszonylag jó keresettel (havi 500 nettó) nekem most ennyire telik, 16 millió önerővel. Hitelt nem vennék fel csak alacsony (max 90 ezres) törlesztőre, amire most van is esély. Így max 31 millióig tudok nézelődni Budapesten vagy agglomerációban, de már ezen az árszinten is szinte csak "lyukak" vannak, amik egy párnak tökéletesek, 1-2 gyerekre viszont már nem tudom. A házasságok se olyan biztosak ma, hogy egy életre lehessen tervezni, ezért nem is feltétlenül számolnék azzal, hogy később eladnám a sajátomat. Mert egy válás esetén az az asszony simán kisemmiz.
2022. jan. 31. 10:50
 10/67 anonim ***** válasza:
97%

Mindent jól csinálsz, nekem úgy sikerült, hogy kijöttem vidékre, és napi 35 kilométert ingázok Budapestre. Nekem 60 a törlesztőm, baráti, megérte.


Az asszony meg nem semmiz ki, mert házasság előtt szerzett vagyon az külön vagyon, plusz lehet írni házassági szerződést. Mi is fogunk párommal, neki is van szép nagy öröksége, nekem lakásom, szeretjük egymást, de jobb tisztázni ezeket.

2022. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!