Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fel lehet nevelni 1-2 gyereket...

Fel lehet nevelni 1-2 gyereket 44 m2-en?

Figyelt kérdés

Két lakás van, ami között vacilálok. Az egyik ez, központban, minden max. 2 utcányira (orvos, bölcsi, uszoda, mozi, boltok stb.). A tágabb környék szép, csendes, nem luxus, de nyugis kertvárosias. Maga a lakás különnyíló 1 + 1 félszoba.

A másik egy 51 m2, 1 + 2 félszoba, a központhoz kevésbé közel, de még így is jó tömegközlekedéssel, a környék szép, viszont sajnos sok kétes elemet láttam már a legelső alkalommal is (hajléktalanok, alkesz prolik, romák). Biztos, hogy meg lehet itt is szokni, de nem tolnám jó érzéssel a kocsiban a gyerekem.

Minden másban kb. megegyeznek. Szerintetek családra tervezve, minimum 5 évre melyik lenne a jobb választás?



2022. jan. 31. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, csak nem túl felelős döntés a legnagyobb lilaköd közepén házasodni és babára gyúrni. Van, hogy bejön, de azért az esetek többségében érdemes megvárni amíg a köd felszáll.
2022. febr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
32%

Nem is értem hogy lehet gyerek mellett 45-50 négyzetméteren élni. Teljesen ki vagyok akadva, hogy ez másoknak élhető. Én jelenleg 47 nm-en élek a párommal, amerikai konyha nappali és egy 9 nm körüli szoba egy db ággyal meg szekrénnyel, mert más nem fér el benne. Elég volt egy covid és a home office, máris kikészítettük egymást, full kényelmetlen volt. Az egyik egész nap meetingel, a másik is egész nap telefonál, 2 asztal nem fér el, ezért vagy a kanapén dolgozol vagy a szobában az ágyban... Baromira nem kényelmes hosszútávon. Azóta munkahelyet váltottam, nagyjából 2 fele végzek minden nap, a párom meg este 6-ig dolgozik. Kb annyit tudok abban a 4 órában tenni, hogy bevonulok a szobába, mert még takarítani/főzni se lehet a sok meetingje miatt. Full élhetetlen ebben a formában a 47 nm, azért ezt is kalkuláld bele. Ha még itt lenne egy gyerek, akkor mit kezdenék vele?? Beraknám a hálóba, ahol még annyi hely sincs, hogy lerakjak egy játszószőnyeget?? Szerintem ilyen szempontból is gondold át, főleg ha irodai munkád van.

Bár lehet csak én vagyok a túlságosan 'hisztis' , mert egész életemben 90+ nm-es családi házakban nőttem fel, de a hideg kiráz attól, hogy végzek pl délben munkában és hazajövök, ahol este 6-ig kb nem is finghatok egyet, mert a párom egész cége hallaná...

2022. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:

32: te most leginkább a home office átkairól beszélsz. Amúgy én is abban vagyok, de csak heti 3-4 alkalommal meeting, magamnál pedig ki tudom kapcsoni a hangot.

Amúgy senki nem mondta, ennél nem vágyik jobbra, csak elviseli, mert ez van.

2022. febr. 1. 11:21
 34/67 anonim ***** válasza:
100%

#32 Nem te vagy hisztis, egyszerűen egy ekkora lakás nem alkalmas azokra a célokra, amire használni kényszerültök.


Nyilván majd jól le leszek pontozva mert az itteni emberek legnagyobb vágyálma a "hómofisz" de én magam még egyedül is megőrülnék, ha 0-24-ben a saját kis lakásomban kellene tartózkodnom, nem hogy másokkal összezárva.


Meg oké, hogy dúl a láv, meg örök igaz szerelem, de az embernek szüksége van akár én időre, akár egyedüllétre, vagy akár csak arra, hogy elvonuljon a másiktól külön.


Egyszerűen egy ekkora lakás nem arra való, hogy 0-24-ben élj benne, hanem arra, hogy legyen hova hazajárni aludni, pihenni.

2022. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek. Mi ketten vagyunk homeoffice-ban 120 négyzetméteren, még így is vannak súrlódások, pedig kert is van. Kialakítottunk két dolgozóhelyet, a lehető legtávolabb egymástól.
2022. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
72%
32-es vagyok. Képzeld el kérdező akkor, hogy ott a 2 síró 3 év alatti gyerek, a feleség, aki főzne valamit ebédre. Tudnál úgy nyugodtan dolgozni? Még a szomszéd szobából sem... Levelezőre járok, online órákon azt hallgatom, hogy szerencsétlen kisgyerekes csoporttársaim próbálnának figyelni az órán az üvöltő/síró gyerekkel, kb semmi esélyük nincs, vagy ezer tárgyból buktak. Home office mellett élhetetetlen az 50 nm, még egy db párral is, nem hogy plusz 2 gyerekkel. Majd összedobjátok amitek van és költöztök nagyobba, ne a 45 nm-re alapíts családot, mert hamar válás lesz a vége.
2022. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem nem a lakásod lenne nőként problémám, hanem az, hogy már azelőtt hogy megismertél, eldöntöttél dolgokat, amikhez ketten kellünk. A leendő nejednek beleszólása lesz abba hogy hol, milyen körülmények között hajlandó veled családot alapítani. Vegyél egy agglegény-lakást, aztán ha eljutsz egyáltalán oda, hogy találsz valakit, akkor lehet közösen lépni tovább.
2022. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:

36: amint a járványnak vége, mert meglesz a nyájimmunitás, mindenki szépen megy vissza dolgozni. Nagyon nagy tévedés azt hinni, hogy itt az új emberi faj, a homo homeofficeus és innentől mindenki ki se mozdul otthonról még moziba se, mert jön a Meta. Már most is unják, rosszul vannak az emberek a bezártságtól, ez majd szépen ki fog alakulni, hogy egy héten hányszor kell bemenned munkahelyre, nálunk pl. ez választható lesz, amivel én mindneképpen élni fogok. Főzni meg ma már nem főznek a nők, erre van a SZÉP kártya :).

Ne érts félre, értem, amit mondasz meg amit mondanak mások, de nem hiszem, hogy két ember ha szereti egymást, akkor ennyit ne tudna magoldani. Engem is 50 m2-eren neveltek tesómmal, más világ volt, de nem emlékszem arra, hogy a hely miatt lettek volna veszekedések.

2022. febr. 1. 12:01
 39/67 anonim ***** válasza:
81%

Azért vicces, hogy valaki megemlítette a kérdező "érettségét" miközben az szemmel láthatóan nincsen.


Én amúgy nem is értem mi a kérdés, mert megkérdez valamit aztán megmagyarázza, hogy az miért jó akkor is, ha nem az.


Hagyjuk már ezt a "két ember ha szereti egymást" maszlagot. A világ legjobb kapcsolatát is tönkre tudja tenni az összezártság és az anyagiak.

2022. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
69%

32: Más a véleményem. Mi 45 nm-en nőttünk fel, a második emeleten. Ideális volt hely szempontjából? Biztosan nem. De én azt vallom, a gyermekneveléshez mindenekelőtt stabilitás és kiegyensúlyozott szülők kellenek. Értem, hogy egy 100 nm-es kertes ház sokkal kényelmesebb, mint egy 44 nm-es kislakás, de ha az előbbihez fel kell venni 30-40 milliót, az utóbbihoz meg hozzájuthatok tehermentesen, akkor inkább azt választom. Mert történjék bármi, nincs a fejem felett a fenyegetés, hogy kiraknak, mert nem tudunk fizetni. Jöhet BÁRMI, munkanélküliség, betegség, ezt nem látom előre.

Én inkább vállalom, hogy kompromisszumosan élünk, de hitel nélkül, mint lakjunk nagyban, tengernyi adóssággal.

Élhetetlen egy szoba-konyha 25-30 nm-en 3-4 embernek. 44 pedig elviselhető. Ki lehet alakítani az életet ekkora térben is.

A home office pedig más kérdés. Az egy kényszerhelyzet, amire, reméljük, nem kell hosszú távon berendezkedni ott, ahol egyébként nem otthon történik a munkavégzés (hogy az online oktatásról ne is beszéljünk).

2022. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!