Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fel lehet nevelni 1-2 gyereket...

Fel lehet nevelni 1-2 gyereket 44 m2-en?

Figyelt kérdés

Két lakás van, ami között vacilálok. Az egyik ez, központban, minden max. 2 utcányira (orvos, bölcsi, uszoda, mozi, boltok stb.). A tágabb környék szép, csendes, nem luxus, de nyugis kertvárosias. Maga a lakás különnyíló 1 + 1 félszoba.

A másik egy 51 m2, 1 + 2 félszoba, a központhoz kevésbé közel, de még így is jó tömegközlekedéssel, a környék szép, viszont sajnos sok kétes elemet láttam már a legelső alkalommal is (hajléktalanok, alkesz prolik, romák). Biztos, hogy meg lehet itt is szokni, de nem tolnám jó érzéssel a kocsiban a gyerekem.

Minden másban kb. megegyeznek. Szerintetek családra tervezve, minimum 5 évre melyik lenne a jobb választás?



2022. jan. 31. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem 2 szobás lakásom van, de társam nincs. Ha ismerkednék gondolom neki is ekkora lakása lenne. Egyikünkét eladjuk, veszünk belőle nagyobbat a másikat kiadjuk és abból törlesztve van a hitel.


Szerintem ezt érdemes belőni mint hosszú távú cél. Az egyik társ lakását nagyobbra cserélni, nyilván ráfizetéssel.


+1 szoba nem annyival drágább, de a jó környék az megfizetethetlen.


Ja és a gyerek első pár évében lehet 2 szobás lakásban is lakni, de amikor már suliba megy akkor már érdemes az egyik lakást nagyobbra cserélni.


Ahol meg a csaj vagy a pasi a tutiba megy, hogy a másiknak van lakása és azért jön vele össze az régen rossz.


Azonos szinten kell ismerkedni ez a titok.


Ismerkedtem orvossal , jogásszal akik lenéztek mert panelban lakom. Ennyi.

2022. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:

51: érdekes, nekem is volt dolgom "értelmiségi" nővel (gondolom, férfi vagy).

Annyi különbséggel, hogy nekem akkoriban még semmim nem volt, mindössze egy szobát béreltem Budapesten. Ő nagyon gazdag családból jött, Balton mellett volt valami apartmanhálózatuk, meg hallottam őt olyan sok tízmilliós "zsebpénzekről" panaszkodni, amit én az életben egy összegben soha nem láttam. Ő mondjuk nem nézett le engem, sőt még gyereket is akart volna, de olyan dolgokat mondott, amiből azonnal tudtam, hogy ő soha nem lesz nekem az igazi - pl. simán a szemembe mondta, hogy ha nekünk gyerekünk lenne és szétmennénk, akkor neki alap, hogy én onnantól nem látom a gyerekeimet és ő fogja nevelni. Én meg örülhetnék, mert nem ragaszkodik a tartásdíjhoz... Őszintén megmondom, inkább legyen egy "csoró" a társam is, aki tiszta szívből szeret, mint egy pénzes, de lelketlen nulla nő. Sajnos ma már az előbbihez is szerencse kell, mert semmi nem garantálja, hogy pénze sincs, de legalább aranyásó.

Amúgy ez a 44-es is panel, de valószínű ezt fogom megvenni.

2022. febr. 1. 17:11
 53/67 anonim ***** válasza:
Hol van Helyileg?
2022. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:
Agglomeráció, városközpont.
2022. febr. 1. 18:38
 55/67 anonim válasza:
100%
Külföldön most az a divat,hogy eladják a nagy házaikat és pici házba költöznek vagy lakókocsiba.A Tlc-n vagy a Fem3-on vagy a Hgtv-n éjjel ilyeneket is műsoroznak.Tippeket adnak kishelységre.Nézz bele a műsorba
2022. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat csak rászorulnak, és divatot csinalnak belőle.
2022. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
26%
1+2 feles mindenképp. Feleségemmel mi is pontosan ugyan ezen vaciláltunk. 11. kerületben a Fehérvári úton 1,5 szobás 44 nm2 panel, távfűtéssel, de legalább központi elhelyezkedés /ott lakunk albérletben, ismertük a lakást és a környéket/, vagy ugyanazért a pénzért 21. kerületben Csepelen a sétányokon egy 64 nm2 1+2 félszobásat gáz cirkós egyedi fűtéses lakást vegyünk ami ugyan tömegközlekedés szempontjából nem egy kéjmámor, de minden más tekintetben ezerszer jobb mint a fehérvári út. Az 1+2-es mellett döntöttünk, azóta van már egy 1,5 éves kisfiúnk is, imádunk itt élni. Zöldövezet, lakással szemben a bölcsi, buszmegálló, ovoda, játszótér pár perc sétára kiserdő. Tuti a nagyobbat venném. Ha a környékkel nem vagy kibékülve, javaslom péntek vagy szombat este 10 -11 magasságában menj el sétálni a környékre. Na az fogja igazán megmutatni, hogy milyen is a hely valójában.
2022. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:
Csepelen mondjuk ziher, hogy nem vennék, elhiszem, hogy van, akinek bejön, de én attól a rengeteg csöves prolitól és cigánytól rosszul vagyok sajnos, akiket ott láttam lakásnézőben. Inkább kisebb, de valóban nyugis és szép környék legyen. 64 m2-es lakás pedig már nem az én pénztárcám.
2022. febr. 1. 21:56
 59/67 anonim ***** válasza:
84%

57es aki csepelt ajánlja a 11. Kerület helyett ...


Erre nem is tudok mit írni.

Semmiképpen ne vegyél nagy lakást egyedülállóként. A környékből nem szabad engedni.

2022. febr. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
100%
A nagy lakasnak a rezsije is nagyobb. Pár év alatt amíg nem jön a gyerek, azt is rászamolhatod ráfizetésnek.
2022. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!