Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fel lehet nevelni 1-2 gyereket...

Fel lehet nevelni 1-2 gyereket 44 m2-en?

Figyelt kérdés

Két lakás van, ami között vacilálok. Az egyik ez, központban, minden max. 2 utcányira (orvos, bölcsi, uszoda, mozi, boltok stb.). A tágabb környék szép, csendes, nem luxus, de nyugis kertvárosias. Maga a lakás különnyíló 1 + 1 félszoba.

A másik egy 51 m2, 1 + 2 félszoba, a központhoz kevésbé közel, de még így is jó tömegközlekedéssel, a környék szép, viszont sajnos sok kétes elemet láttam már a legelső alkalommal is (hajléktalanok, alkesz prolik, romák). Biztos, hogy meg lehet itt is szokni, de nem tolnám jó érzéssel a kocsiban a gyerekem.

Minden másban kb. megegyeznek. Szerintetek családra tervezve, minimum 5 évre melyik lenne a jobb választás?



2022. jan. 31. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
88%

Kicsi, de egy darabig el lehet lenni benne. Szerintem jelen állapotodban és gyerekkel is az a mérvadó, hogy jobb lokációban legyen, nem az a +6 nm. Sokat tud számítani ez is, de nem világmegváltó, ellenben az, hogy közel van minden, az fontos.

52 nm-en élünk 2,5 szobás lakásban. 1 babával kényelmes úgy, hogy jelenleg mi lakunk a nagyobb (12,5 nm) szobában, míg a baba a 7,5 nm-es (!!) szobában! A tároló éppen arra elég, hogy a fent éppen nem használt vackokat (szerszámok, felújításból megmaradt tartalék csempe, járólap, bőröndök, stb.) elnyelje, de az a 2 nm nagyon kevés tud ám lenni, főleg ha az ember 2 bicajt is be akarna paszírozni. :D Tudom, nekünk is ekkora van. A babakocsit melléjük már esélytelen betolni.

A terv az, hogy a második gyerkőc előtt költözünk, de amilyen árak kerekedtek, nem tudom hogy össze fog-e jönni. B tervként mi költözünk a kisebb szobába és a gyerekek mennek a nagyobba majd. Amíg picik, addig élhető marad, bár a hely szűke akkor is adott. Mondjuk nincs hova tenni már több szekrényt, nem tudom hova elpakolni a ruháikat, stb. Ez a mindennapokban NEKEM zavaró lenne, de igény kérdése.

Mi úgy vettük meg ezt a lakást, hogy egy 3 gyerekes család lakott benne egy kutyával. A szülők az amerikai konyhában aludtak a kanapén, a sulis gyerek a kis szobában, a két kisebb a nagy szobában. Felfogni sem tudom hogyan fértek el, pedig abszolút nem élünk kacat gyűjtögető életmódot. Én ezt így nem szeretném, de két gyerkőccel még lehet bevállaljuk pár évig, hogy gyűjtögetni tudjuk az álom házra, ne pedig hatalmas hitellel ugorjunk bele.

Megjegyzem ha egyedülálló vagy, akkor belegondolhatsz, hogy gyerekkel kényelmes lesz-e, de kitudja még milyen csajt szedsz össze, milyen közös terveitek lesznek, neki milyen anyagi háttere lesz stb. Kár erre ennyire előre tervezni. Ha már együtt lennétek és együtt keresnétek lakást, akkor abszolút reálisak ezek a kérdések.

2022. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
87%
én is úgy akartam teljesen egyedül venni lakást hogy 3 szobás... de ezt ketten szokták nem 1 ember önmaga.
2022. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
87%
2 szobás 54 nm lakásom. Van, 2 gyerekem van, 2 és 9 évesek, hát alig férünk el, 1+2 feles jobb lett volna.
2022. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyedül vagy, akkor a másfél szobás, jó környéken elég. Mire lesz feleség és első gyerek, az jó pár év. Egy pici gyerekkel még el lehet lenni ekkora területen, sőt igazából kettővel is. Mi 45m2-es panelben éltünk 6 éves koromig, bátyám 7 éves volt, amikor családi házba költöztünk. De simán lehet h a leendő feleségednek is lesz lakása, az is lehet h megálltok 1 gyereknél, vagy meg se álltok 3-ig, vagy csak nem jön össze stb.
2022. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a környék fontosabb, mint a nm. Ráadasul ha párod sincs, még sok év, mire a két gyerek összejön.
2022. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:
Miért írod, hogy több év, mire összejön? Megismerek valakit, fél-1 évig járunk, utána évente is jöhetnek a gyerekek :). Már több nő volt, aki akart volna gyereket tőlem.
2022. jan. 31. 22:28
 27/67 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van annyi válás meg boldogtalan család.
2022. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 puritan ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!


Az itt leírt néhány mondatból úgy tűnik, hogy fiatal korod ellenére meglehetősen érett, és bölcs gondolkodásmódod van.

Itt a gyakorin nagyon ritka az ilyen...

2022. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, jó, holnap megismersz valakit, fél év múlva megkéred a kezét, jövő tavasszal összeházasodtok, a nászéjszakán megfogan az első baba (és feltételezzük, hogy nem ikrek), akkor is legkorábban 2023 végén lesz meg az első gyerek és ha nagyon iparkodtok, akkor 2024 végén a második…ez is közel 3 év…de a gyakorlatban azért ez nem szokott ilyen egyszerűen menni a legtöbb párnak.
2022. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy eszetlenül potyogtatjuk a gyerekeket. De ha szeretjük egymást miért ne jöhetnének. Én szüleim is fél év járás után házasodtak össze és utána egyből született nővérem, aztán én. Nem értem mi a lehetetlen ezen.
2022. febr. 1. 00:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!