Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fel lehet nevelni 1-2 gyereket...

Fel lehet nevelni 1-2 gyereket 44 m2-en?

Figyelt kérdés

Két lakás van, ami között vacilálok. Az egyik ez, központban, minden max. 2 utcányira (orvos, bölcsi, uszoda, mozi, boltok stb.). A tágabb környék szép, csendes, nem luxus, de nyugis kertvárosias. Maga a lakás különnyíló 1 + 1 félszoba.

A másik egy 51 m2, 1 + 2 félszoba, a központhoz kevésbé közel, de még így is jó tömegközlekedéssel, a környék szép, viszont sajnos sok kétes elemet láttam már a legelső alkalommal is (hajléktalanok, alkesz prolik, romák). Biztos, hogy meg lehet itt is szokni, de nem tolnám jó érzéssel a kocsiban a gyerekem.

Minden másban kb. megegyeznek. Szerintetek családra tervezve, minimum 5 évre melyik lenne a jobb választás?



2022. jan. 31. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom miért van itt mindig atom lehúzva Csepel. Szerintem Királyerdő, a Dunapart, kiserdő környéke abszolút élhető, már inkább kisvárosias, tök jó kis gyerekes környék, pont nem a csövesek és c-k tanyázási helye. Beljebb, a régi paneloknál már inkább. Én ott laktam, de sajátot ott valóban nem vennék. Az meg hogy kinek mi a jó környék, relatív. Én már inkább laknék egy csendesebb környéken agglomerációban gyerkőccel, mint a 11. kerület szívében, pláne olyan forgalmas helyen, mint a Fehérvári út. :)
2022. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki autóval jár az más. De tömegközlekedésen ott tényleg más miljő van. Nem szívesen jár olyan környéken az ember ahol több mint 50% a csöves formájú ember.


Én sem lakok úri környéken de vegyes és ebben komfortosabban érzem magam.


Aki autós annak mindegy.

2022. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden alaprajz kérdése. Ami fontos, sok helyiség legyen. Próbáld kialakítani úgy a konyhát, hogy étkezős legyen. Mást nem, egy bárpulttal, ami jó főzéshez is.

A 8.5 nm tök jó hálószobának. Egy babával ez a lakás mindenképpen jó lesz, szerintem ne félj. Kettővel meglátjátok, neccesebb, kompromisszumok kellenek, de lehet emeletes ágyuk, nektek lehet szekrény ágyatok a nappaliban és stb.

De ekkora lakásba kérlek ne is gondolj az amerikai konyhás nappalira! :) Praktikusan berendezve, és rengeteget szelektálva simán jó. Jobb lenne egy 60 nm-es? Na ná! De a jó környék többet ér.

2022. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:

63: köszi.

A 44 m2-es panelnek a kialakítása amúgy tökéletes. Konyhában simán elfér egy 4 személyes kör-étkezőasztal, a fürdő sem kicsi, kád, mosógép elfér, a nappali egy picit az én ízlésemnek lehetne nagyobb, de még épp jó, 18,5 m2. A szobák különnyílóak.

2022. febr. 3. 12:23
 65/67 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tökéletes lesz. 18.5 nm-es nappali nem rossz, nem szabad a régi batárnagy bútorokban gondolkodni és ennyi. Ennél kisebb a mostani nappalink, sarok kanapé, 2 íróasztal, könyvespolc, tv állvány elfér.
2022. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%
Fontos hogy jól szelektáljatok. Lehet nem kell 6 személyes étkezőasztal, a családi ebédet oldjátok meg máshogy. Jó nagy beépített szekrényt ahova lehet, pl előszoba és mindent abba tenni. Stb.
2022. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%

#66, így van. És megéri asztalossal csináltatni bútort, itt-ott 10 cm + hely sokat számít, pláne kis lakásban.

Ruhásszekrény jól méretezve, nem kell túl mélynek lennie, viszonylag sűrűn polcozva, olyan ágy, aminek az alja sok mindent elnyel, ilyesmi. Nem kell 15 serpenyő a konyhába, bőven elég 4 db is, és ilyesmi. A szüleim lakása kicsit nagyobb, de nem sokkal. Mindig is túlzsúfolt volt, +6 bontatlan tusfürdő, a szekrényben 10 éve lejárt csoki puding por, stb stb. Minden helyiséget évente át kell szelektálni, szerintem ez fontos. Ruhás szekrényt hogyha át kell rakni a ruhákat pl. felülre, akkor félévente is átnézni.

2022. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!