Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fel lehet nevelni 1-2 gyereket...

Fel lehet nevelni 1-2 gyereket 44 m2-en?

Figyelt kérdés

Két lakás van, ami között vacilálok. Az egyik ez, központban, minden max. 2 utcányira (orvos, bölcsi, uszoda, mozi, boltok stb.). A tágabb környék szép, csendes, nem luxus, de nyugis kertvárosias. Maga a lakás különnyíló 1 + 1 félszoba.

A másik egy 51 m2, 1 + 2 félszoba, a központhoz kevésbé közel, de még így is jó tömegközlekedéssel, a környék szép, viszont sajnos sok kétes elemet láttam már a legelső alkalommal is (hajléktalanok, alkesz prolik, romák). Biztos, hogy meg lehet itt is szokni, de nem tolnám jó érzéssel a kocsiban a gyerekem.

Minden másban kb. megegyeznek. Szerintetek családra tervezve, minimum 5 évre melyik lenne a jobb választás?



2022. jan. 31. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, mi 45 nm-en laktunk négyen annak idején. Luxus nem volt, de nem volt irgalmatlan mennyiségű holmink sem. A szobák és a konyha tűrhetőek voltak, a fürdő volt nagyon kicsi. De tiszta volt, tehermentes, rendezett, szerettük, a szülők még mindig abban laktak.

Emiatt miért ne jönne össze veled egy nő? Lehet ide csak egyet vállalni, és később, ha lesz még egy, mentek nagyobb lakásba.

2022. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:
Igazad van, valószínű túlparázom.
2022. jan. 31. 12:09
 13/67 anonim ***** válasza:
40%

A környék egyértelműen többet számít mint a +félszoba. A +félszobák általában maximum gardróbnak, vagy dolgozószobának jók, gyerekszobának már nem mert keskenyek, kibírhatatlan hosszú távon.


Szóval a jó jó környék sokkal többet ér. Mindenképpen azt vedd meg.

2022. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó vagyok én is vaciláltam az 1+2félszobáson, helyette 2 szobás lett, igaz 2 nagyszobás.


A két pici szoba nem ad ki 1 teljeset, ezt kell megérteni. Konkrétan lemondasz cserébe egy szobáról, hiába hangzik jól hog "3 szobás", nem az.


1 rendes szoba és két lyuk.


Én jól döntöttem annak idején.

2022. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:
14: a félszoba 8,5 négyzetméter, ami tényleg nem szoba, de azért nem is nevezném lyuknak. Egy gyereknek szerintem simán jó, én laktam kisebb szobában is albérletben... Persze minél nagyobb kéne, ez alap, de most erre van pénz.
2022. jan. 31. 13:35
 16/67 anonim ***** válasza:
84%
mind a két félszoba 8,5? Mert általában az egyik alig 7 szokott lenni a másik már normálisabb, ld. 8,5....
2022. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
85%
#6 Most ez olyan dolog, hogy vannak az életben egyéb befektetések amik felülírják a pénzügyi és anyagi hasznot. Ilyen adott esetben a gyerekvállalás, párkapcsolat, család.
2022. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy ha összességében nézem, akár 2 akár 1+2 fél szobás az ingatlan, én egyikben sem nevelném fel a gyereket 18+ éves koráig, hanem igyekeznék megoldani, hogy 8-10 éves korukra nagyobb lakásba költözzünk.


Én most vettem ingatlant, 48 m2. Hivatalosan 2 szoba (22+12) bár a kisebb szoba eléggé csőszoba és szarul berendezhető.


Én mondjuk alapból úgy gondolkozom, hogy NAPPALI + szobák.


Mert az sem kényelmes, hogy nincs egy szoba ahova el lehet vonulni, be lehet ülni vendéggel, lehet szervezni egy nagyobb összejövetelt.

2022. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:
18: hát 18 éves korukra ha nem megy sz*rrá a gazdaság és nem lépünk ki az EU-ból meg leszünk keleti mintára kulimunkát végző nép, akkor az én tervem is az, hogy nagyobb lakásba költözünk. Amúgy a 44 mellé van még egy 2 négyzetméteres saját tároló is. Az még kialakíható esetleg gyerekszobának, kicsit sötét lesz benn de legalább enni kap.
2022. jan. 31. 15:42
 20/67 anonim ***** válasza:
28%

"Az asszony meg nem semmiz ki, mert házasság előtt szerzett vagyon az külön vagyon"


Mégis mindig a pasik mennek az utcára, mert hiába ő a tulajdonos, ha a lakhatást a gyerekes nőnek ítélik.

2022. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!