Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi lehet spórolni egy családba...

Mi lehet spórolni egy családban? A számlák fix akkor az ételen? Vagy min?

Figyelt kérdés
??
2020. márc. 10. 14:59
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
88%
A tisztitószereken, mosószereken, a kaján mindenféleképp! Én mestere vagyok az olcsó kaják főzésének, pár összetevőből is lehet finomat főzni!
2020. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Mosószert olcsot veszek igyis ,

Kaja nal viszont érdekelnek tippek :) ha írnál köszönöm


Semmi extrát nem eszünk mégis megy a pénz

2020. márc. 10. 15:04
 3/52 anonim válasza:
39%
Sokat lehet azzal spórolni, ha nem a kényelmi vásárlást részesítjük előnyben, hanem megnézni mi-hol akciós. Fel lehet fogni a fürdővizet, és azzal leönteni a WC-t. Proli megoldásnak tűnik, de működik.
2020. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
83%

Ételen sokat lehet spórolni!

- meg lehet nézni, mi hol akciós, de ha csak egy-két helyre jársz, akkor is ki lehet az akciókat tudatosan használni

- főzni, iskolába / munkába ételt otthonról vinni

- sok nasit, üdítőt, alkoholt stb. csökkenteni

Sokat lehet spórolni még a ruházkodáson, újságon stb.

Írd le egy pár hétig minden forintot, hogy mire költötted, és utólag tedd fel a kérdést, hogy feltétlenül szükséges volt-e, és látni fogod, és látni fogod, hol megy el a pénz.

2020. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
61%
Otthon nem égetni feleslegesen a villanyt, nem fogyasztani a vizet feleslegesen. Vizet fel lehet fogni, ha vannak növények, öntözővíznek használni pl.
2020. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
83%

Az en tippem a kajaval valo sporolasra, hogy ideny zoldseget/ gyumolcsot kell venni, illetve h nem kell mindenbe hus. A fagyaszto es a spejz legyen feltoltve mindig, nalunk mindig van nehany adag hus ( kocka, daralt, csontos) kiporciozva, illetve kulonfele zoldsegek is igy elteve ( leveshez, fozelekhez).

Nem kell a legdragabbat valasztani egyikbol sem. Fozni 1-2 napra, ami el is fogy, h ne legyen kiontogetve semmi. Szaraz kenyerbol bundaskenyer v zsemlemorzsa.

Haztartas: egy csomo tisztitoszer helyettesitheto ecettel!

2020. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
79%
Számlákon is lehet - váltsatok energiatakarékos izzókra, kapcsoljátok le a lámpát magatok után, kevesebb TV/számítógép, ilyesmi.
2020. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
84%

#3

Én csináltam ezt egy roppant rövid ideig, de a folyamatosan párolgó fürdővíztől örökké folyt a csempén a víz és bepenészedett a fürdőszoba, így ezt nem ajánlanám.


Kérdező!

Tisztítószerről az a véleményem, hogy az olcsó a drága.

Addig míg egy jó minőségű tisztítószerből 2 cseppel csodákat teszel, addig egy filléresből ki kell önteni a fél flakont és még akkor sem olyan. Én ezt tapasztaltam.


Az ételen meg a rendszeres főzéssel lehet spórolni, már többször leírtam, hogy én 60-70ezerFt/hó-ból 4 tagú családot etetek, nem is rosszul. És ebben a reggeli-ebéd-vacsora is benne van. A 2 gyerek be van fizetve, de rendszerint ha meg is eszik a sulikaját, az csak arra jó, hogy legyen erejük hazatántorogni az asztalig, ahol aztán normálisan esznek. Mi felnőttek, meg másnap viszünk a főtt ételt a munkába.

2020. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
68%

- Autóhasználatot redukálni, esetleg meg is válni tőle. Bicikli, tömegközlekedés, car sharing.

- Felülvizsgálni, hogy tényleg kell-e a nyolcszáz tévécsatorna, megnézni, hol olcsóbb, átnézni a csomagajánlatokat.

- Cigit, piát teljesen elhagyni.

- Nasit, energiaitalt soha nem boltit venni, csak otthon készíteni sütit, chipset, kávét.

- Ruhavásárlásnál: felnőttek: kevés, de jó minőségű ruha inkább, mint minden héten H&M. Gyerekek: kell a H&M a növekedés miatt, de törekedni az optimumra.

- Ha nagyobb valamit kell venni, először jófogáson körülnézni és nem mindjárt az üzletben kezdeni.

2020. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
75%

A tisztitószeren nem lehet és nem is érdemes spórolni...

Nekem egy adag pod pl. 3 hónapra elég a mosáshoz, márkás és 4000 alatt van.


Egy nagykiszerelésű Jar mosogatószer nem rudom hirtelen, hogy mennyi, de biztos hogy 2500 alatt van.

Nekem így, hogy egyedül vagyok, egy ilyen 5 hónapra is elég.


Az olcsó mosogatószer sokkal hamarabb elfogy mert egy csomót kell nyomni a szivacsra, hogy leszedje a koszt a tányérról...


Ha ilyenekre figyelsz, hogy mindig lekapcsolod a villanyt, fürdővízzel öntöd le a wc-t, azzal is max. pár száz forintot spórolsz havonta és ahogy írták is előttem, bepenészedhet a fürdőszobád... Akkor már egyszerűbb, ha sosem fürdessz, hanem mindig zuhanyzol.


Nem muszáj egy boltba menni, hanem valóban meg lehet venni az akciós termékeket 2-3 különböző boltból, de az egy csomó idő... Az idő pedig pénz.

Nálunk pl. mindig minimum 10 perc a sorbanállás, 1 boltban.

Na meg az akciókat is idő összeválogatni.


A főzés az jó, azzal tudsz spórolni, bár az is idő...

Szerencsére aközben azért tudsz mást is csinálni.


De szerintem azzal jársz a legjobban ha nem a pénzedre vigyázol, hanem az idődre és munka mellett még fejleszted magad...

Levelezőn, vagy akár távoktatásban is lehet (újabb) piacképes diplomát szerezni.

Nyelvet vagy programozási nyelvet autodidakta módon is lehet tanulni és vannak külföldi kurzusok is...

De akár művészettel is lehet foglalkozni, egy youtube csatornával abból is lehet + keresetet csinálni.

2020. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!