Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi lehet spórolni egy családba...

Mi lehet spórolni egy családban? A számlák fix akkor az ételen? Vagy min?

Figyelt kérdés
??
2020. márc. 10. 14:59
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

pl a nagyinak aki sosem telefonál, kell egy feltöltős SIM.

ÉVENTE rá kell tölteni 3000 Ft-ot, hogy éljen a szám.

Vodafone Go Basic, 3000 Ft. (nekem ez van)

Családi csomagokat meg kell nézni, azok még kedvezőbbek.

minden szolgáltatónak fent vannak a tarifái az weboldalán

2020. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Ezt a 3000 Ft os ismertem csak az elozoben 2000 Ft volt irva azért krdeztem ra ,hátha van ettől is olcsóbb.


Nagyi ragaszkodik az előfizetéshez rögeszméje Hogy “épp akkor fogyna el az egység amikor kellene “ és kis faluban nem is tudna hol tölteni rá.

Vezetékes telefonja meg nincs.

2020. márc. 11. 12:08
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
ha ismerted a 3000-es csomagot akkor a nagyinak miért 5000-erért van?
2020. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Mert ő nem 70 -es ,hanem 30as és ott ezt a csomagot mondták h a legkedvezőbb.
2020. márc. 11. 12:36
 35/52 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a spórolás:

- autó felejtős... van, mert néha kell, de eszünk ágában sincs napi szinten használni, párom gyalog jár munkába, én vonattal

- kaja: nem veszünk itthonra húst, egy ideje főleg sajátmárkás cuccokat veszünk (pár éve én is gagyinak tartottam, de igazából ki kell tapasztalni, mi hol jó, és csomó cuccot be lehet szerezni a márkás árának a töredékéért), nem veszünk üdítőket

- nem veszünk itt-ott ételt, kávét, stb, hanem vagy rendelünk fix ételfutártól, vagy főzünk előre

- leszoktunk az impulzusvásárlásról, azt vesszük ami kell

- energiatakarékos gépeink vannak, energiatakarékos izzók, dolgoztunk a szigetelésen, új nyílászárók, stb

- nincsenek fölösleges előfizetéseink, tv nincs bekötve, stb

- minket nem érint, de a dohányzás és az alkoholfogyasztás úgy viszi a pénzt, mintha aranyrudakat vennél

2020. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

35 melyik saját márkás vált be melyik bolté?


Többit mi is alkalmazzuk kivéve az auto ... sajnos anélkül nem lenne állásunk.Jó kis tömegközlekedés van erre 3busz naponta 😀

2020. márc. 11. 14:06
 37/52 anonim ***** válasza:

#36

Leginkább Aldi és Lidl, aminek nem csalódtunk még a sajátmárkás cuccaiban. Élelmiszertől kezdve a szerszámkészleten át a ruhákig csomó dolgot vettünk ott, elégedettek vagyunk.

De még az Auchannak meg a Tesconak is vannak egész jó dolgai, bár ezekbe ritkán járunk.

2020. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Igen Nekem is a Lidl a kedvenc 😊 néha a penny is jo
2020. márc. 11. 14:10
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom a sajátmárkás klubhoz. Aldi, Lidl, Auchan, Spar, mindenhol megvan mi a jó ár/érték arány.

Meg arra kell nagyon figyelni, hogy milyen kaját veszel.

1 kg parizer lehet hogy 2000 Ft, de kiváltható 30 deka téliszalámival (Lidl sajátmárkás 4000/kg)

Tejtermékből sem szabad a zsirszegényet venni, mert egyrészt rosszabb anyag, másrészt iszonyatosan túl van árazva.

Az albán pékségek szinte egyeduralomra törtek az országban. Szintén felejtősek az olcsóbb élelmiszerbolti kenyerek.

Ha nincs közel normális pékség, ahol valódi kenyeret adnak, akkor érdemes otthon sütni (a rendes kenyér 1 hétig simán ehető, nem szikkad össze egy gumis tápanyag nélküli szardarabbá).

A húst és zöldséget is mindenkinek helyben kell kitapasztalni, hol kapni jót, az áruházláncok kinálata (minőségben) is városról városra eltér.

2020. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

A számlák nem fix.;)

Először azon.

Lehet szolgáltatót váltani, kevesebbet fogyasztani, lecserélni a berendezéseket, stb.

2020. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!