Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi lehet spórolni egy családba...

Mi lehet spórolni egy családban? A számlák fix akkor az ételen? Vagy min?

Figyelt kérdés
??
2020. márc. 10. 14:59
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Auto kell a munkába járáshoz,


Tv csomag nincs, Csak netunk van azon nézünk filmeket is 😊


A többi tippeket jegyzem

2020. márc. 10. 15:34
 12/52 A kérdező kommentje:

Igaz egyrészt de arra most nem tellik, szeretnék egy új szakmát kitanulni de csak fizetős van.


Épp ilyenek miatt akarok spórolni.

2020. márc. 10. 15:36
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Az ételén nagyon jól lehet spórolni és nem úgy, hogy mindenből a legolcsóbbat veszi meg az ember. Menutervet kell írni és csak az azon szereplő etelekhez való hozzávalókat kell megvenni. Listával kell bevásárolni menni és ahhoz kell ragaszkodni. Az impulzív vásárlás visz el sokat, illetve az, ha valaki éhesen megy vásárolni. Nálunk kb a felére csökkent az élelmiszer vásárlások összege igy. Mondjuk én eleve online intézem a bevásárlás, így nem tudok elcsábulni a boltban.
2020. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Hogy írod a menutervet ? Az végülis annyi h melyik nap mit főzöl ?

Én ker napra szoktam plusz reggeli meg vacsi hideg vagy kisebb

2020. márc. 10. 16:20
 15/52 anonim ***** válasza:
Vasárnap délutánonként szoktam leülni menüt írni. Vegig kérdezem a családot, van e valami, amit ennének, onnan indul az alap. Most pl a héten tegnap hawaii tészta volt, ma oldalas lesz, holnap fasírt és tört krumpli, csütörtökön tejszínes gombás csirkemell tésztával, pénteken rántott hal, szombaton hotdog, vasárnap mézes mustáros csirke. Ezek mellé betervezem a gyerek ebédjét -külföldön élünk, itt nincs kozetkeztetes- de az általában valami szendvics, tortilla, vagy gyumolcssalata. Kenyer kerul még a heti listára, az megy a fagyasztóba is, plusz valami feltét, tojás, creme freche ami mindig hozza kerül.
2020. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
84%

Az autó az egyik legnagyobb pénz égető, amikor csak lehet busz/vonat/bicikli, főleg az utóbbi verhetetlenül olcsó közlekedési forma. Napi 10-10 km tekerés semmi jó időben.


Aztán ott a fűtés, mint legdrágább rezsi fajta. Egy átgondolt kazán cserével, vagy szigeteléssel 10 éves távlatban akár százezreket spórolsz.

Fürdés helyett zuhanyzás, világításban LED lámpák, wc öblítéshez szürke víz


Ennivalóból nem hinném, hogy olyan őrült nagyon lehet spórolni. Az embernek van egy alapvető kalória és tápanyag szükséglete, hús, zöldség, gyümölcs, kenyér, krumpli, rizs ezek feltétlenül kellenek. Ha itt ész nélkül spórolsz, könnyen lehet, hogy gyógyszerben a többszörösét fizeted meg.

De azért átgondolandó a 800 Ft-os avokádó, vagy a 1200 ft / 10 dkg prémium sonka, 1500 ft / 10 dkg lazac, ezekre nem feltétlenül van szüksége az egészséges embernek. Édességek, alkohol, cigi, ezek ugyancsak kerülendők és még jót is tesz.

Üdítő helyett tea, cukor nélkül.


Aztán ott a szórakozás, egy tv csomag még mindig olcsóbb, mint a heti színház/mozi.

Ma az internet korában igazából tv-re se nagyon van szükség. A sorozatokat ugyan úgy le tudod tölteni, hírek, zene. Bármihez hozzáférsz egy sima androidos telefonról.


Kütyük:

Egy átlag 60 ezres telefont semmi akadálya 3-4 évig használni, évente 200-ért újat venni igencsak nagy pazarlás.


A ruha ugyan ez. Senki nem mondja meg, hogy turkáló, vagy újonnan vett bolti, árban viszont 2-3x különbségek lehetnek.


Lakás

Elég durva lakbérek vannak, szerintem egyáltalán nem gáz szülőknél maradni és inkább gyűjtögetni, vagy ki kell használni, hogy nem vagy lakáshoz kötve, oda kell költözni, ahol jobb a munkalehetőség, egyszerűbb a bejárás, mert akkor rögtön visszakanyarodhatunk az autó okozta problémához.

2020. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a menüterv nagyon jó ötlet. Vásárlás előtt leülsz, leírod egy heti menüdet, amit szeretnél megfőzni és a hozzávalókon kívül semmi mást nem veszel a boltból.
2020. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

16os vannak hasznos dolgok benne köszönöm 😊


De tudod az a része nem ,hogy egy kazán csere fűtés korszerűsítése többszázezer Ft,ha most Nemtudok egyben ennyit beletenni ...akkor hiába 😞


Auto muszáj ,a falu vége után Nemsokkal 4 sávos úton kellene haladni az meg biciklivel nem épp életbiztosítás.

Kaját és más dolgokat figyelem!!

2020. márc. 10. 19:00
 19/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki írta. A menu tervet megpróbálom
2020. márc. 10. 19:32
 20/52 anonim ***** válasza:
90%

#10. Vagyok.

Még az jutott eszembe, hogyha van kutya, vagy macska akkor a tápján sokat lehet spórolni...

Én is és az unokatesóm is ugyanazzal a szuperpémium táppal etetjük a kutyákat, de Ő csak 1x6kg adagot szokott egyszerre rendelni, így 3450 Ft/kg a táp, én pedig mivel hatalmas kutyám van, egyszerre rendelek 4x11kg-ot, így már csak 2 445 Ft/kg.

Ez konkrétan ugyanaz a táp, ízre is, márkára is.

Nem rendelve, hanem kimérve álateledelesnél 4000Ft/kg-os áron is láttam már...

2020. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!