Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feministák hogyan akarják...

A feministák hogyan akarják elérni az 50% nőt a vezetői (!) pozíciókban úgy, hogy eközben nem diszkriminálják a férfiakat nemi alapon?

Figyelt kérdés

A feministák ugye azt szajkózzák, hogy természetesen szakmai alapon kell felvenni továbbra is mindenkit, de azért legyen már légyszi 50% nő.

Mintha szándékosan nem akarnák érteni, hogy ez a kettő együtt nem megvalósítható: nem törekedhetsz úgy nemi egyenlőségre, hogy közben a szakmai képességeket tartod a legelső helyen egy új ember felvételénél.


Itt az alábbi példa, ami jól megvilágítja ezt:

Adott egy cég, adott két vezetői állásra jelentkező: egy nő és egy férfi.

A férfinek egyértelműen jobbak a referenciái. A cégnél viszont nincsen meg az 50% nő, tehát a férfiak többségben vannak.

Te melyiket vennéd fel?


Megfejtés (illetve nyilván nincs jó megfejtés): ha a férfit, akkor minden rendben, szakmai alapon döntöttél. Viszont hogyan valósítod meg az 50% nőt?

Ha a nőt, akkor közelebb kerültünk az 50% nőhöz. Viszont a nagyobb szakmai tudású, jobb képessű férfit diszkrimináltad pusztán nemi alapon.



2021. máj. 6. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy ha nincs egyik nem sem diszkriminálva, akkor az arány spontánul is beáll egy 50-50% körüli mértékre.
2021. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a nők másféle képen diszkriminálják a férfiakat,inkább magán életben...én azon az állásponton vagyok,hogy nőkre is ugyan olyan szükség van mint a férfiakra.
2021. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
86%
Mit tudunk a cégről? Mi a profilja? Melyikük tudná jobban képviselni? Állami cég vagy tisztán versenyszféra? Melyikük tudna jobban alkalmazkodni a cégtulajdonosok döntéseihez, és melyikük inkább újító, önálló? Állami cégnél inkább az előbbi, versenyszférában inkább az utóbbi fontos. Mennyi a bérigényük? A cég bármelyiket tudná biztosítani?
2021. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
1: tényleg? Akkor ezek szerint pl. egy baby sitter állásnál a nők diszkriminálják a férfiakat? Ezért nincs ott 50% férfi?
2021. máj. 6. 15:45
 5/65 anonim ***** válasza:
88%

Én feministaként úgy gondolom, hogy ha egyenlőség lenne, az azt jelentené hogy egyenlő lehetőségekkel indul mindenki, így végül természetesen 50% környékén lesz a nemek aránya.

Szerintem a kvóta csak tűzoltás. Inkább azzal kéne foglalkozni, hogy a nőket már kislány koruktól ne neveljék meghunyászkodónak, önállótlannak. Olyan nőket kellene nevelni, akik mernek kiállni magukért, mernek a saját szempontjaik szerin hivatást választani, tudnak tanulni, tudnak karriert építeni. Ha ez teljesülne, nem kellene kvóta.

2021. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
3: másról beszélsz szándékosan, és kerülöd a kérdés lényegét. Semmi köze a dilemmának ahhoz, amiket te itt felsorolsz.
2021. máj. 6. 15:46
 7/65 A kérdező kommentje:
5: és akkor azt is gondolod, hogya férfiakat sem kellene úgy nevelni, hogy pl. átadják a helyüket a nőknek, előre engedják őket, esetleg a fronton az életüket adják a nőért és a családjukért? Küldenéd-e inkább a nőket frontra?
2021. máj. 6. 15:48
 8/65 anonim ***** válasza:
76%
1: remélem, a kukások és bányászok között is... :)))))
2021. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
30%

Könyörgöm szakadj már le a témáról. Miért kell itt minden másnap vitát szítani? Nincs jobb dolgod?


Inkább örülj neki hogy a magyar politikusok 99%a rátermett férfi, akikenk annyira vág az esze, hogy néha még diploma nélkül is bekerülnek a parlamentbe.

2021. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
79%

#7

"pl. átadják a helyüket a nőknek, előre engedják őket"

Annak a híve vagyok, hogy kedvezzünk annak, akinek nehezebb a helyzete. Pl. én nőként simán átadom a helyem egy nálam idősebb, vagy mankóval járó férfinak.

Ezzel együtt egy átlag egészséges fiatal férfi szerintem korrekt ha átadja a helyét egy idős hölgynek, vagy egy babával utazó anyukának. Nem azért, mert nő, hanem mert nehezebb neki ácsorogni.


"esetleg a fronton az életüket adják a nőért és a családjukért? Küldenéd-e inkább a nőket frontra?"

Szerintem egyenlően senkinek nem kellene soha frontra mennie. Háborúellenes vagyok.

A sorkatonaságot is mélységesen ellenzem, de amúgy igen, ha már mindenképpen muszáj, akkor szerintem mindkét nemnek legyen az.

2021. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!