Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feministák hogyan akarják...

A feministák hogyan akarják elérni az 50% nőt a vezetői (!) pozíciókban úgy, hogy eközben nem diszkriminálják a férfiakat nemi alapon?

Figyelt kérdés

A feministák ugye azt szajkózzák, hogy természetesen szakmai alapon kell felvenni továbbra is mindenkit, de azért legyen már légyszi 50% nő.

Mintha szándékosan nem akarnák érteni, hogy ez a kettő együtt nem megvalósítható: nem törekedhetsz úgy nemi egyenlőségre, hogy közben a szakmai képességeket tartod a legelső helyen egy új ember felvételénél.


Itt az alábbi példa, ami jól megvilágítja ezt:

Adott egy cég, adott két vezetői állásra jelentkező: egy nő és egy férfi.

A férfinek egyértelműen jobbak a referenciái. A cégnél viszont nincsen meg az 50% nő, tehát a férfiak többségben vannak.

Te melyiket vennéd fel?


Megfejtés (illetve nyilván nincs jó megfejtés): ha a férfit, akkor minden rendben, szakmai alapon döntöttél. Viszont hogyan valósítod meg az 50% nőt?

Ha a nőt, akkor közelebb kerültünk az 50% nőhöz. Viszont a nagyobb szakmai tudású, jobb képessű férfit diszkrimináltad pusztán nemi alapon.



2021. máj. 6. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az a helyzet, hogy ehhez neki minden lehetőség adott, amit a férfiaknak is adott."

Nem, éppen ezt próbálom megértetni. Nem adott.

Van ismerősöm, akit egész konkrétan kivettek a suliból a szülei abban a pillanatban, amint betöltötte a már nem tanköteles kort, és közölték vele, hogy nőként neki nem dolga a tanulás. (A bátyja mehetett egyetemre, szóval nem kompletten a gyerek oktatását ellenezték a szülők.)

És ez nem 100 éve történt, ő egy fiatal ember.


"a lány baba helyett kisautót kapjon"

Én annak vagyok a híve, hogy a kislány is és a kisfiú is maga választhasson játékot. Én lányként például szerettem kisautózni. :)


"Tudod mit? Menj a p*csába!"

Ez aztán az érv. :))

Mondjuk sokat nem vártam, eleve fura hogy belém álltál holott leírtam, hogy eleve nem is támogatom a kvótát. De úgy tűnik, már az is baj. :D

2021. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

51: "kivettek a suliból a szülei nőként neki nem dolga a tanulás"


Ezt imádom, amikor kb. legalább 50 évvel ezelőtt általánosnak mondható szokásokat hoztok ide a nagy elnyomsára példaként.

Szerinted ki az, aki MA erre hivatkozva nem taníttatja a lányát? És ki az, aki egy ilyen miatt nem röhögnének körbe? Nagyon kétlem, hogy ilyen ismerősöd lenne, de ha mégis akkor valami végi kis faluban élhetsz, ami felett megállt az idő.

De valószínűbb, hogy simán csak hazudsz.

2021. máj. 7. 13:18
 53/65 anonim ***** válasza:
100%

#52

Ha továbbolvastad volna, láttad volna, hogy az illető fiatal, a leírt eset nem 50 évvel ezelőtt történt.

2021. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:

53: igen. Ezért mondom, hogy hazudik.

Szerinted olyan világban, ahol kb. a tudás lett az egyetlen értékmérő és érték, amivel ha átlagos családból indulsz érvényesülni tudsz, szerinted ki lenne az az idióta, aki nemhogy nem segíti, de letiltja a gyerekét az iskoláról?

Nagyon életszagú példa valóban, de hát ti feministák teli vagytok ilyenekkel.

2021. máj. 7. 13:58
 55/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg te hazudsz.

Látod, micsoda megcáfolhatatlan érveim vannak? :))))

"szerinted ki lenne az az idióta, aki nemhogy nem segíti, de letiltja a gyerekét az iskoláról?" - az, aki szerint a nőnek a konyhában a helye, semmi keresnivalója iskolában/munkában.

2021. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:
55: arra kívántam finoman célozni, hogy rohadtul nem általános ma az, hogy egy szülő letilja a gyerekét az iskoláról. Persze tudom, hogy kényelmesebb beállítani így és erre luxuslázadozni meg többletjogokat kiharcolni.
2021. máj. 7. 14:32
 57/65 anonim ***** válasza:
100%

#56

Idehaza nem általános, de sajnos létezik.

A világ nagy részén kifejezetten általános jelenség.

2021. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
68%

Az 54-nek igaza van!


Teljesen hajánál fogva előcibált eset ez a kivették az iskolából...

Ilyesmi manapság legfeljebb a c-oknál fordul elő...

2021. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
57: akkor menjetek a világ nagy részére lázadni, ne ide a nyugati világba, ahol mindez nincs szinte jelen. De hát máshová nem mentek, ahol valóban szükség lenne a harcos női energiákra.
2021. máj. 7. 15:42
 60/65 anonim ***** válasza:
100%

#59

Hú, te akkor ugyanaz a kérdező vagy, aki a múltkor is kiírt egy hasonló kérdést, nem? Ott is ide lyukadtunk ki végül, hogy a feministák húzzanak el a harmaik világba és legyenek ott bezárva a fáskamrába, mert.........??? (Kb. itt akadt el a diskurzus, nem kaptam választ arra, hogy ez min segítene.)

2021. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!