Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feministák hogyan akarják...

A feministák hogyan akarják elérni az 50% nőt a vezetői (!) pozíciókban úgy, hogy eközben nem diszkriminálják a férfiakat nemi alapon?

Figyelt kérdés

A feministák ugye azt szajkózzák, hogy természetesen szakmai alapon kell felvenni továbbra is mindenkit, de azért legyen már légyszi 50% nő.

Mintha szándékosan nem akarnák érteni, hogy ez a kettő együtt nem megvalósítható: nem törekedhetsz úgy nemi egyenlőségre, hogy közben a szakmai képességeket tartod a legelső helyen egy új ember felvételénél.


Itt az alábbi példa, ami jól megvilágítja ezt:

Adott egy cég, adott két vezetői állásra jelentkező: egy nő és egy férfi.

A férfinek egyértelműen jobbak a referenciái. A cégnél viszont nincsen meg az 50% nő, tehát a férfiak többségben vannak.

Te melyiket vennéd fel?


Megfejtés (illetve nyilván nincs jó megfejtés): ha a férfit, akkor minden rendben, szakmai alapon döntöttél. Viszont hogyan valósítod meg az 50% nőt?

Ha a nőt, akkor közelebb kerültünk az 50% nőhöz. Viszont a nagyobb szakmai tudású, jobb képessű férfit diszkrimináltad pusztán nemi alapon.



2021. máj. 6. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

"NINCS tökéletesen egyforma jelölt."


Nem is én írtam, csak idéztem.

2021. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:

12: amit itt az IT szektorra vonatkoztatva írsz, minden pályakezdőre igaz, nem csak nőre, férfira is. Pályakezdőket egy cég sem szeret alkalmazni és nem azért, mert puncija van. IT-ban nem azért van kevesebb nő, mert a genya férfiak kigolyózzák őket, hanem mert nincs elég női jelentkező.

Miért nincs?

Talán azért, mert az IT nem női szakma, és ahogyan babysitternek sem jelentkeznek férfiak, vagy ápolónak, de mondhatnám a tipikusan női HR és könyvelő szakmát is, ha már ragaszkodnak a felministák a jól fizető pozíciókhoz (mi máshoz is...). Ettől még a lehetőség minden egyes nő előtt nyitva áll, hogy informatikussá képezze magát, és boldoguljon.

Én ugyan médiában, VFX részlegen dolgozom, de itt is túlnyomóan férfiak vagyunk - ezért is tudunk örülni kifejezetten néha egy-egy ügyes női kollégának.

2021. máj. 6. 16:06
 23/65 anonim ***** válasza:
94%
"az IT nem női szakma" - De nem is férfi szakma. :-)
2021. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
88%

#22

Érdekes, én informatikusként dolgozok, 5-en vagyunk nők a csapatban, és csak egy pasi.

Nem "női szakma", de nem is férfi szakma. Se vagina, se pénisz nem kell a számítógépekhez.

2021. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%
Nőként informatikus vagyok és a szakmában dolgozom, de ezért sokat kellett küzdeni.
2021. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
25%

Meguntam hogy ez a téma a társadalomban ezért rövid leszek:

Teszek rá hogy mi vagy, csak az érdekel hogy szakmailag jobb vagy e mint a másik jelölt. Ha nem vagy jobb akkor ne merészelj szexizmust kiáltani, LEGYÉL JOBB JELÖLT SZAKMAILAG.


"Én feministaként úgy gondolom, hogy ha egyenlőség lenne, az azt jelentené hogy egyenlő lehetőségekkel indul mindenki, így végül természetesen 50% környékén lesz a nemek aránya."

Nem lesz az mert a legtöbb nőt nem érdekli ugyanaz mint a legtöbb férfit. Előbbiek az emberekkel foglalkoznának inkább (pedagógus, nővér stb.), utóbbiak a dolgokkal (programozó, műszerész, autószerelő stb.). Az ESÉLY egyenlőségből (ami jó dolog) még nem lesz eredményegyenlőség, és ez így van jól (a skandináv országokban is a férfiak és a nők automatikusan beálltak a tipikus férfi és női szakmákba a "lehetsz ami akarsz lenni" ellenére).

2021. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:
23: de igen. Férfiszakma. De ezt nem azt jelenti, hogy a nők alapvetően hülyék az IT-hez, hanem azt, hogy más érdekli őket, másképp vannak drótozva.
2021. máj. 6. 16:10
 28/65 A kérdező kommentje:
26: ezzel teljesen egyetértek. De le leszel majd szavazva, nyugi.
2021. máj. 6. 16:12
 29/65 anonim ***** válasza:
94%
Szükség van férfi pedagógusokra és férfi ápolókra is, ezeket sem lehet női szakmáknak kikiáltani.
2021. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam közgázt középiskolában, de sose érdekelt annyira, hogy végül érettségi után abba az irányba menjek tovább, untam, az informatika sokkal jobban érdekelt. Igen, kevesebben voltunk nők, de ez nem jelenti azt, hogy rosszabbak is lennénk a férfiaknál.
2021. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!